Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Aicinām piedalīties sabiedriskajā apspriedē par elektrolīnijas izbūvi

1 elektroliinijasŠie elektrolīnijas kabeļi tiks ierakti zemē, tādējādi padarot teritoriju ne tikai vizuāli pievilcīgāku, bet arī drošāku 

Elektroenerģijas apgādes īpatnība ir tā, ka lielākā daļa elektroapgādes notiek pa gaisvadu elektrolīnijām. Salaspils novadā tā ir nopietna problēma: var teikt, ka pilsētu sadala divās daļās 330kV gaisvadu elektropārvades līnija, kas padara gandrīz neizmantojamu zemi zem tās. Tās ekspluatācijai nepieciešamā aizsargjosla un normatīvajos aktos noteiktie aprobežojumi ir būtisks šķērslis, lai veidotu kvalitatīvu un pievilcīgu, ģimenēm draudzīgu dzīves vidi ar atbilstošu infrastruktūru, kā tas ir noteikts Salaspils novada Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas izvirzītajos mērķos. Šobrīd trīs nozīmīgākās elektroapgādes infrastruktūras komponentes Salaspilī ir Latvijā divu nozīmīgu enerģētikas objektu novietnes: Rīgas HES uz Daugavas un Rīgas TEC-2 Aconē, kā arī elektrisko tīklu izvietojums, kas nodrošina elektroenerģijas lietotājus ar nepieciešamās jaudas elektroapgādi.

Pērnā gada nogalē dome nolēma saskaņot AS “Augstsprieguma tīkls” būvniecības ieceri - elektrolīnijas būvniecību no Rīgas TEC-2 līdz Rīgas HES, taču ar nosacījumu, ka tiek veikta arī esošās sadales 330kV sprieguma gaisvadu elektrolīnijas nomaiņa pret kabeļlīniju posmā starp Nometņu ielu un dīķiem līdz Gaismas ielas un Zvaigžņu ielas krustojumam.

Ir panākts ievērojams progress pašvaldības sadarbībā ar “Augstsprieguma tīklu”.

Tas nozīmē, ka, nomainot šīs elektrolīnijas, esošā teritorijā kļūs ne tikai vizuāli pievilcīgākā, bet arī drošāka iedzīvotājiem, jo kabeļi tiks ierakti zemē. Tāpat, novācot neglītos stabus, iegūsim brīvu teritoriju, jo pagājušajā gadsimtā izbūvētā augstsprieguma gaisvadu līnija sadala pilsētas infrastruktūru un būtiski ierobežo teritorijas pilnvērtīgu izmantošanu. Zemē ieraktie kabeļi ir arī drošāki ekspluatācijā un kalpo ilgāk, turklāt, ja, piemēram, lūstošs koks iekrīt gaisvadu līnijā, tad pastāv drauds palikt bez elektrības.

Lai Salaspils novada iedzīvotāji un nekustamo īpašumu īpašnieki, kuru zemesgabali robežojas ar paredzētās darbības teritoriju, varētu paust viedokļus un sniegt priekšlikumus, pašvaldība aicina piedalīties sabiedriskajā apspriedē, kura notiks 24. aprīlī pulksten 18.00 Salaspils novada domes ēkā.

Rakstiskus priekšlikumus un viedokļus var iesniegt līdz 2017. gada 24. aprīļa plkst. 10.00, adresējot tos AS „Augstsprieguma tīkls” Dārzciema ielā 86, Rīgā, LV-1073, tālr. 67728353, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Kas ir Rīgas TEC-2 – Rīgas HES projekts?

lv cef__

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis