Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspilietis Georgijs gūst teicamus rezultātus biznesa ideju konkursā “Izaugsmes forums 2016”

SAM 8532

Februāra nogalē biznesa ideju sacensībās 4. vietu 90 komandu konkurencē izcīnīja Salaspils 2. vidusskolas 11. klases skolnieks Georgijs Saveļjevs. Jaunietis konkursā piedalījies ar ideju par pārgājienu vienreizlietojamo krāsniņu. Ar šo ideju Georgijs veiksmīgi startēja arī 2015. gadā Salaspils novada domes un Salaspils uzņēmēju biedrība organizētajā Salaspils jauniešu biznesa ideju konkursā, kur tika atzīts par labākās idejas autoru.

“Izaugsmes forums 2016” ir komandu sacensības vidusskolēniem par labāko jauno biznesa ideju vai esošā produkta pilnveidi, kur jaunieši piedalās 1 – 3 cilvēku komandās. “Es startēju viens. Man tā patīk labāk, jo zinu, ka uz sevi varu paļauties un citi nepievils. Patiesībā startēšana konkursā bija sava veida eksperiments, jo pēc pieredzētā savā novadā gribējās pamēģināt ko citādāku,” stāsta Georgijs.

Konkurss norisinājās vairākos posmos. Tam pieteicās 90 komandas no dažādām Latvijas vietām. Visas komandas piedalījās neierastā atlasē. “Atlases posms notika viesnīcā Radisson Blue. Uzdevums bija, braucot ar liftu no 1. līdz 27. stāvam, vienas minūtes laikā pastāstīt par savu biznesa ideju. Uzstāšanās tika filmēta un to vērtēja žūrijas pārstāvji,” stāsta Georgijs, minot, ka prezentēt savu ideju pavisam citādākos apstākļos bijusi interesanta pieredze.

Turpinājumā žūrija no 90 komandām izvēlējās 20 veiksmīgākās biznesa idejas. Komandas interneta vidē pildīja mājas uzdevumu un 10 labākās komandas piedalījās biznesa projektu naktī, kur izstrādāja savas idejas biznesa plānu. “Vajadzēja izplānot kā produkts izskatīsies tirgū, cik izmaksās ražošana, kādu atalgojumu tas sniegs. Šī posma veiksmīgai izpildei palīdzēja Salaspils konkurss, jo, pateicoties tam, man jau bija prototips un daļa no biznesa plāna. Nakts laikā galvenokārt esošo informāciju tikai papildināju un pilnveidoju”. Pēc divām dienām jauniešu biznesa idejas tika prezentētas Ķīpsalā. Noslēdzošajā posmā jaunieši atkārtoti uzstājās žūrijas priekšā, prezentējot savu jau uzlaboto biznesa ideju.

Georgijs Seveļjevs konkursā ieguva 4. vietu - skatītāju simpātiju balvu. Jaunietis stāsta: “Žēl, ka pietrūka pavisam nedaudz līdz 3. vietai,” kā atzinusi žūrija, tas bija tāpēc, ka vēl nebija uzsākts preces virzīšanas process tirgū, kā tas bija pirmajām trīs vietām, “taču prieks, ka žūrija uzteica idejas inovācijas pakāpi. Domāju, ka galvenais idejā ir tas, lai tā nebūtu banāla, būtu noderīga un pieprasīta tirgū”.

Labo piemēru uzņēmējdarbībā Georgijs guvis no saviem vecākiem, kuri nodarbojas ar kokapstrādes biznesu. Šī iemesla dēļ uzņēmējdarbība Georgiju interesējusi jau no dzimšanas. Jaunais salaspilietis atzīst, ka dienās ļoti labprāt būtu uzņēmējs, jo ideju esot patiešām daudz.

Par konkursu Georgijs uzzinājis no skolas personāla. Veneranda Bogdāne, Salaspils 2. vidusskolas direktore, stāsta, ka uzrunājusi tieši Georgiju, jo viņš jau iepriekš piedalījies šāda veida konkursos. “Uzskatu, ka vidusskolniekiem tā ir praktiska pieredze. Lai jaunieši varētu tālāk konkurēt darba tirgū, iestāties augstskolā, viņiem jau vidusskolā ir jāiegūst kaut kāda konkrēta pieredze. Šādi konkursi noteikti to sniedz”.

Salaspils 2. vidusskolas direktore un skolotājas skolēnus informē arī par citiem ārpus skolas konkursiem. Direktore uzsver teicamos rezultātus, kas gūti matemātikas konkursā “Ķengurs”, privātskolas Riga International Meridian School organizētajās matemātikas olimpiādēs, kā arī citās ārpusskolas aktivitātēs.

Prieks par sasniegumiem un veiksmi novada jauniešiem arī citos izglītojošos konkursos!

Salaspils uzņēmēju biedrība

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis