Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Noslēgušies Daugavas krastmalas labiekārtošanas darbi

1 ako3

Šī vasara mūs patiesi lutināja ar daudz siltām un saulainām dienām, tā vien vilinot cilvēkus doties pie dabas. Protams, iecienītākas atpūtas vietas karstajās dienās ir ūdenstilpju tuvumā, tāpēc arī Salaspils Daugavas piekraste ik dienas bija ļaužu pilna. Turklāt mēs varam lepoties ar labiekārtotām pludmalēm, kur var ne tikai peldēties un sauļoties, bet arī “piknikot”, nodarboties ar sportu, makšķerēt u.c.

Pirms pieciem gadiem Salaspils novada pašvaldības speciālisti nolēma, ka nepieciešams uzlabot atpūtas iespējas Daugavas krastā un atjaunot skaisto ainavu pie Ako pieminekļa. Pirmā projekta “Daugavas krastmalas pieejamības uzlabošana un atpūtas vietu izveide vēsturiskā objekta “Ako” teritorijā, Salaspils novadā” ietvaros tika labiekārtots automašīnu stāvlaukums, sakārtots piebraucamais ceļš, dodot iespēju ielaist laivu, uzstādīti velostatīvi, ierīkotas piknika vietas, uzstādīti informācijas stendi, tualetes un veikti citi darbi, pārvēršot šo vietu daudz ērtāku atpūtniekiem. Un patiesi- grūti atminēties, kā te izskatījās pirms tam.

1 ako2

Pērnā gada nogalē uzsākās un šī gada rudenī noslēdzās otrais projekts „Daugavas krastmalas pieejamības uzlabošana Salaspils novadā” (projekta identifikācijas Nr. 17-04-AL25-A019.2201-000005), kas ir pirmā projekta turpinājums un kura kopējās izmaksas veido 56 576.57 eiro, tai skaitā ELFLA līdzfinansējums -27 000.00 eiro, pašvaldības līdzekļi – 29 576.57 eiro. Pasākums tika organizēts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam 19.2. apakšpasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” 19.2.2. aktivitātes “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” ietvaros. Darbu ietvaros ir izveidotas gājēju takas, kā arī atsevišķās vietās tika veikta esošā zāliena stiprināšana ar šķembām vai oļiem, izbūvētas divas jaunas sausās biotualetes, izveidotas piecas jaunas atpūtas vietas ar soliem, ugunskura vietām, atkritumu urnām un malkas novietnēm, kā arī ir uzstādīti pieci stendi ar informāciju par kārtības noteikumiem. Ne mazāk svarīgi, ka darbu ietvaros tika saglabātas vērtīgo biotopu un Daugavmalai raksturīgās augu grupas, ierīkots āra vingrošanas stieņu aprīkojums aktīvajai atpūtai, izveidota pieeja krastmalai personām ar kustību traucējumiem, uzstādīts jauns informācijas stends ar vēsturisko informāciju par appludinātajām viensētām un izveidota Daugavas krastmalas ainava, izcērtot krūmus un koku sējeņus, atverot skatus uz Daugavu.

Pēc Indriķa Livonijas hronikas ziņām šeit bijis bagāts, salas lībiešu apdzīvots Daugavas lejteces tirdzniecības centrs, bet pašreiz Daugavas krasts ir iecienīta makšķerēšanas vieta (sezonā ap 300 makšķernieku), kā arī atpūtas vieta brīvā laika pavadīšanai.

Aicinām salaspiliešus arī rudenī baudīt lieliskus atpūtas mirkļus pie Daugavas!

ES ELFLA_LAD

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis