Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Projekts “Cult-Ring”

cult ring

Projekts “Cult-Ring: Cultural Routes as Investment for Growth and Jobs” (latv. - Kultūras maršruti kā ieguldījums izaugsmei un darbavietām).

Cult-RInG projekts ir ES starpreģionu sadarbības programmas Interreg Europe projekts, kurā kopš 2017. gada janvāra ir iesaistījušies partneri no septiņām dažādām Eiropas Savienības (ES) valstīm. Projekta galvenais mērķis ir uzsvērt Eiropas kultūras maršrutu vērtību, kā arī izcelt, kā šie maršruti veicina izaugsmi un nodarbinātību.

Projekta Cult-RinG partneri:

 1. Pafosas reģionālā tūrisma organizācija (Pafos Regional Board of Tourism) – Kipra, vadošais partneris
 2. Eiropas Kultūras tūrisma tīkls (European Culturas Tourism Network – ECTN) – Belģija;
 3. Lazio reģions (Lazio Region), Itālija;
 4. Centrālās Maķedonijas reģions (Region of Central Macedonia), Grieķija;
 5. Vastra Gotaland reģions (Region of Vastra Gotaland), Zviedrija ;
 6. Vidzemes Tūrisma asociācija (Vidzeme Tourism Association), Latvija
 7. Alto Miņo reģiona pašvaldību kopiena (Intermunicipal Community of Alto Minho), Portugal

Projekta laikā projekta partneri strādās pie tā, lai uzlabotu un ieviestu vietējās / reģionālās politikas instrumentus, kā arī tiks strādāts pie jaunu kultūras ceļu veidošanas, attīstības un pārraudzības.

Projekta partneris no Latvijas ir Vidzemes Tūrisma asociācija, un projekta ietvaros Latvijā un Vidzemē paredzēts attīstīt EiroVelo 13 velomaršrutu kā Eiropas Kultūras maršrutu, bet Vidzemē – izvērtēt esošo Hanzas kultūras maršrutu, kā arī apzināt iespējas jaunu maršrutu attīstībai nākotnē.

No Vidzemes projektā kā Stakeholders iesaistījušās pašvaldības - VTA biedri:

 1. Salaspils novada dome
 2. Amatas novada dome
 3. Carnikavas novada dome
 4. Olaines novada dome
 5. Saulkrastu novada dome
 6. Turaidas Muzejrezervāts

Projekta ietvaros Stakeholderi ir iesaistīti projekta ieviešanā, un piedalās projekta aktivitātēs. Projekta apakšpartneri apņemas no 2018. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 31. decembrim (36 mēneši) piedalīties projekta aktivitātēs:

 • Kopīgi strādāt pie esošu un jaunu kultūras maršrutu izveides/ieviešanas sadarbībā ar Kultūras maršrutu koordinatoriem, Eiropas Padomes Kultūras maršrutu Institūtu, LR Kultūras Ministriju u.c.;
 • Piedalīties pieredzes apmaiņas braucienos uz partneru reģioniem;
 • Vietējie semināri/konferences, lai aktualizētu kultūras maršrutu atpazīstamību;
 • Pētījumu izstrāde par kultūras maršrutu attīstību Vidzemē un Latvijā, lai piesaistītu vietējo, Valsts un ES finansējumu tālākai maršrutu attīstībai, veicinātu maršrutu atpazīstamību, un piesaistītu papildus apmeklētājus.

Priekšfinansējums dalībai projektā sastāda 7 500 EUR gadā, par ko tiek izrakstīts rēķins; 85% tiek atmaksāti, saņemot pozitīvu 1. līmeņa finanšu kontroles (auditoru) atzinumu, kā arī saņemot atmaksu no projekta Vadošā partnera. Līdz ar to faktiskās projekta izmaksas sastāda 3 375 EUR 36 mēnešu laikā, jeb 93.75 EUR/mēnesī.

Ar projekta aktualitātēm var iepazīties un sekot te:

http://www.vidzeme.com/lv/aktualie-projekti/cult-ring/cult-ring.html

https://www.interregeurope.eu/cult-ring/

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis