Veikta Sausās Daugavas kartogrāfija

Sausa daugava_earth

Ar Salaspils novada pašvaldības atbalstu (NVO projektu konkurss) no šā gada 26. jūnija līdz 16.jūlijam tika realizēts projekts “Inovatīvo tehnoloģiju pielietošana Sausās Daugavas zemūdens telpisko datu iegūšanai un dziļumu karšu sagatavošanai”.

Projekta ietvaros, izmantojot šodien pieejamās inovatīvās tehnoloģijas (uz laivas uzstādāmu eholoti ar dažāda veida augstfrekvences devējiem/sensoriem), tika veikta Sausās Daugavas (apmēram 280 ha platībā) kartogrāfija (zemūdens telpisko datu iegūšana un dziļumu karšu sagatavošana). Iegūtie dati tiks izmantoti turpmāku pasākumu plānošanai un realizācijai, t.sk. upes gultnes tīrīšanai, padziļināšanai, laivošanas ceļu plānošanai un izveidei, kā arī sabiedrības informēšanai, iegūtās kartes (digitālā formā) nododot Salaspils novada pašvaldībai izvietošanai pašvaldības mājaslapā.

Sausās Daugavas dziļumu kartogrāfija un ūdenstilpes zemūdens telpas plašāka izpēte līdz šim nav veikta. Ūdenstilpes kartogrāfijas rezultātā sagatavotās dziļumu kartes ir līdz šim nebijis izejas datu avots tālāku vides aizsardzības pasākumu un apsaimniekošanas darbību plānošanai un veikšanai Sausajā Daugavā, kā arī  informatīvs, izzinošs un ilustratīvs materiāls par upes dziļumiem, zemūdens reljefu, sēkļiem, pauguriņiem, kantēm, bedrēm, ūdensaugiem un ūdenstilpes grunts cietību.

Kartes digitālā formātā

Projekta realizētājs - biedrība "Doles Makšķernieku biedrība".

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis
jūlijs 2018
Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
23
> Visi notikumi