Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Tiek realizēts apjomīgs labiekārtošanas projekts

Salaspils ar katru gadu kļūst arvien sakoptāka un krāsaināka. To pamana ne tikai  paši salaspilieši, bet arī tuvi un tāli ciemiņi. Katru gadu ielu malas un puķu dobes pilsētā iegūst jaunas košas krāsas. Arī paši iedzīvotāji savu māju pagalmus vēlas ieraudzīt sakoptākus, salabot bedres, ierīkot bērnu rotaļu laukumus, sadzīves atkritumu konteineru laukumus, sakārtot zālienus un ierīkot jaunus apstādījumus. Jauks piemērs ir māja Ceru ielā 5, kur iedzīvotāji, redzot skaistos Lauku ielas apstādījumus, nolēma arī savu tūju dzīvžogu sakārtot, un tagad ir daudz pievilcīgāks kopskats.

 Viena no aktuālākajām daudzīvokļu māju iedzīvotāju problēmām ir automašīnu stāvvietu trūkums. Šī problēma skar ne tikai iedzīvotājus, kuru mājas celtas pagājušā gadsimta 70.- 80. gados, bet vēl aktuālāka tā ir pie mājām, kas celtas nu jau mūsdienās. Esošo garāžu skaits ir nepietiekošs, bet labiekārtoti automašīnu stāvlaukumi pagalmos tā arī nav ierīkoti. Tad nu mašīnu īpašnieki pielāgojas, kā katrs var- nošķembo kādu pagalma stūri, novieto mašīnas ielu malās, meklē kādu klusāku vietu pie veikaliem. Tomēr tas nav ilgtermiņa risinājums.

Salaspils novada pašvaldība jau vairākus gadus piešķir līdzfinasējumu daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanai. Lai piedalītos šī finasējuma saņemšanai, ir jāizpilda virkne nosacījumu, kā viens no tiem ir – mājai jābūt nodotai ekspluatācijā vismaz 10 gadus, bet tieši jaunajām mājām pagalmu labiekārtošana un automašīnu stāvlaukumu ierīkošana ir viena no aktuālākajām lietām. Griezes ielas 19 un Nometņu ielas 38 dzīvokļu īpašnieki sasparojās un projektu iesniedza jau 2017. gadā, taču, kā izrādījās, pietrūka pusgada līdz noteiktajiem 10 gadiem. Tomēr iedzīvotāji nepadevās un ar māju apsaimniekotāju SIA „Tilderu nami” palīdzību tika izstrādāts jauns, nu jau apjomīgāks projekts. Šajā reizē projektā piedalījās trīs mājas- Nometņu 38, Griezes 19 un Griezes 17, kopā 151 dzīvoklis. Lai sagatavotu projekta dokumentāciju, kas atbilstu saistošo noteikumu prasībām, bija krieni vien jānopūlās, jo projekts bija tiešām apjomīgs. SIA „Tilderu mani” apmaksāja visus izdevumus, kas saistīti ar projektēšanu, organizēja iedzīvotāju sapulces, kurās sniedza atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem. Šo māju būvniecības laikā netika pievērsta īpaša uzmanība pagalmu labiekārtošanai, tāpēc māju apkārtne izskatās tuksnesīga un skumja. Projektā tika īpaša uzmanība pievērsta apstādījumu ierīkošanai. Labiekārtošanas projekta aptuvenās izmaksas plānotas ap 114 000 eiro, no kuriem 14 000 segs paši iedzīvotāji. Šis ir viens no apjomīgākajiem pagalmu labiekārtošanas projektiem Salaspilī, kura rezultātā trīs māju iedzīvotāji iegūs ne tikai atbilstošas autostāvvietas, bet arī ielu apgaismojumu, ietves, zālienus un skaistus apstādījumus. SIA „Tilderu nami” ir pateicīgi Salaspils novada pašvaldībai par atbalstu projekta realizācijā. 

           

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis