Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Šogad pārvērtības gaida vēl trīs pagalmus

1 pagalmi_a

Jau vairākus gadus Salaspils novada iedzīvotāji, izmantojot pašvaldības līdzfinansējumu, var labiekārtot daudzdzīvokļu māju apkārtni un uzlabot savu dzīves vidi, turklāt no pagājušā gada atbalstu var saņemt arī bērnu rotaļu laukumu ierīkošanai.

Pērnā gada nogalē pašvaldība izsludināja kārtējo pieteikšanos līdzfinansējuma saņemšanai. Līdz noteiktajam termiņam tika saņemti 11 projekti par kopējo summu 539 466,58 eiro, kas pierāda, ka iedzīvotāji savu pagalmu labiekārtošanai pievēršas aizvien drosmīgāk. Tas ir saprotams, jo, redzot, kādas pārmaiņas notiek citu māju pagalmos, rodas vēlme sakārtot arī savas mājas vidi.

Nereti pašvaldība saņem iedzīvotāju sūdzības par bedrainām piemājas brauktuvēm un ietvēm, nepietiekamu apgaismojumu un rotaļu laukumu vai soliņu neesamību. Tāpat salaspilieši ir neizpratnē, kādēļ atsevišķos mikrorajonos ir labiekārtoti teju visi pagalmi, bet citos nekas nemainās jau gadu gadiem. Te nu atkal ir jāatgādina, ka daudzdzīvokļu dzīvojamo māju teritorijas lielākoties ir pašu dzīvokļu īpašnieku kopīpašums, un tikai jūs, dzīvokļu īpašnieki, vienojoties ar saviem kaimiņiem, varat lemt par tā sakārtošanu, bet pašvaldība jūs atbalsta, piešķirot līdzfinansējumu. 

Salaspils iedzīvotāji, lemjot par projektu ietvaros piesaistīto līdzekļu izmantošanu, galvenokārt izšķiras par autostāvvietu ierīkošanu, gājēju celiņu, brauktuvju izbūvi, soliņu un atkritumu tvertņu uzstādīšanu, veco koku izzāģēšanu un jaunu sastādīšanu. Arī šogad akcents likts uz stāvvietām un apzaļumošanu.

Izvērtējot saņemtos pieteikumus, 8. marta domes sēdē deputāti nolēma piešķirt līdzfinansējumu šādu apsaimniekotāju iesniegto projektu realizēšanai:

  • SIA „Salaspils celtnieks – dzīvokļu pārvalde” projektam “Dzīvojamās mājas Gaismas ielā 22 un 24, Salaspilī teritorijas labiekārtošanas darbi”, pašvaldības finansējums 15 124,39 eiro;
  • SIA „Enerģētiķis 33” projektam “Dzīvojamās mājas Enerģētiķu iela 23, Salaspilī teritorijas labiekārtošanas darbi”, pašvaldības līdzfinansējums 79 800,00 eiro;
  • AS “Rīgas namu apsaimniekotājs” projektam “Dzīvojamās mājas Enerģētiķu ielā 4, Salaspilī teritorijas labiekārtošanas darbi, pašvaldības finansējums 88 130,26 eiro.

Protams, pašvaldība apzinās, ka pieteikumu sagatavošana ir sarežģīta, tamdēļ izpilddirektors, Tehniskās un Attīstības daļas speciālisti bija gatavi palīdzēt ar padomu un to arī darīja. Māju pārstāvju aktivitāte bijusi ļoti liela, un pēc palīdzības vērsušies visu pieteikumu rakstītāji. Veiksmīgākie izrādījās tieši tie pieteikumi, kuru iesniedzēji bija paklausījuši speciālistu ieteikumiem.

Izvērtējot iesniegtos projektu pieteikumus, vēljoprojām iezīmējās raksturīgākās kļūmes un neprecizitātes, kuras turpmāko konkursu pretendentiem derētu ņemt vērā un nepieļaut, piemēram, rūpīgi jāveic aprēķini, lai tie būtu skaidri saprotami un nerastos nesakritības, tāpat jāseko, lai tāmē tiktu iekļautas visas projektā paredzētās aktivitātes. Ir pareizi jānoformē dokumenti, piemēram, dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumi, teritorijas apsekošanas akti. Ar šīm un vēl citām neskaidrībām palīdzēs tikt galā pašvaldības speciālisti arī turpmāk. Jo bieži vien maza neprecizitāte, kļūda vai trūkstošs speciālista paraksts liedz saņemt līdzfinansējumu.

Pērn labiekārtoto pulkam ir pievienojušies pagalmi Daugavas ielā 2, Enerģētiķu ielā 6, Enerģētiķu ielā 21 un Rīgas ielā 2. Kopumā pa šiem gadiem ir realizēti vairāk nekā 20 projekti. Sekojiet aktuālajai informācijai, jo jau šī gada rudenī pašvaldība izsludinās kārtējo konkursu, dodot iespēju vēl kādiem Salaspils pagalmiem kļūt ērtākiem un drošākiem! 

Salaspilssv2019

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis