Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

SIA „EcoBaltia Vide” aicina iedzīvotājus informēt savu namu apsaimniekotājus par nepieciešamību biežāk izvest atkritumus

Ikvienā mājsaimniecībā katru dienu rodas atkritumi, tāpēc valsts ar likumu un pašvaldības saistošajos noteikumos ir noteikusi, ka atkritumu radītājiem ir jāparūpējas par to atbilstošu apsaimniekošanu un jānoslēdz līgums ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu, lai tie nekontrolēti nenonāktu brīvā dabā un tiktu atbilstoši apsaimniekoti. Diemžēl ne visi vienlīdz godprātīgi ievēro šīs prasības un ir noslēguši līgumus ar atkritumu apsaimniekotājiem, kas rada problēmas arī godprātīgajiem iedzīvotājiem.

Kopš 1.oktobra Salaspils novadā atkritumu apsaimniekošanu nodrošina SIA „EcoBaltia Vide”. Tomēr, lai atkritumi tiktu izvesti, ir jānoslēdz līgums, kurā tiek noteikts gan atkritumu izvešanas biežums, gan konteinera izmērs, gan citi pakalpojuma sniegšanas nosacījumi. Šie kritēriji ir svarīgi ne tikai privātmāju īpašniekiem, bet arī daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, kurus pārstāv namu apsaimniekotājs. Namu apsaimniekotājam, izvērtējot mājas iedzīvotāju radīto atkritumu apjomu, sezonalitāti un citus faktorus, ir jāpasūta tāds konteiners un izvešanas reižu biežums, lai neveidotos pārkrauti konteineri pirms grafikā noteiktās izvešanas. Jāņem arī vērā, ka, ja vien ar klientu nav cita vienošanās, SIA „EcoBaltia Vide” nav jāsavāc atkritumu maisi, kas novietoti blakus konteineriem, bet ir jānodrošina konteineru tukšošana.

Mūsu pieredze liecina, ka, nosakot mājas iedzīvotāju atkritumu rašanās paradumiem piemērota izmēra konteinerus un izvešanas biežumu, problēmas ar pārpildītiem konteineriem neveidojas. Konteineru piepildījums var straujāk pieaugt svētku dienās, kad objektīvu iemeslu dēļ iedzīvotājiem rodas vairāk atkritumu, vai kādās ārkārtas situācijās, piemēram, kad ir ierobežota piekļuve konteineriem (priekšā novietoti auto), aizsniguši ceļi, vai autotransporta tehniskas problēmas. Gadījumos, kad konteineru izvešana nav notikusi grafikā noteiktajā laikā mūsu vainas dēļ, līgumā noteikts, ka to izvešanu nodrošinām divu dienu laikā, savācot arī atkritumu maisus, kas novietoti pie konteineriem. Savukārt gadījumos, ja radies neprognozēti liels atkritumu apjoms un konteiners piepildījies pārāk ātri, pēc pieprasījuma esam gatavi veikt papildu konteineru iztukšošanu.

Tāpēc aicinām daudzdzīvokļu namu iedzīvotājus būt aktīviem un vērsties pie sava nama apsaimniekotāja, lai pārskatītu izvešanas reižu biežumu vai pasūtītu lielāka izmēra konteinerus, un tie nepārpildītos pirms līgumā un grafikā noteiktās izvešanas reizes.Atbilstošam līgumam arī par pārpildītu konteineru papildu atkritumu apjomu tiek aprēķināta samaksa par to izvešanu un noglabāšanu poligonā, tāpēc retāka izvešana un pārpildīti konteineri nav risinājums. Mēs no savas puses esam gatavi nodrošināt izvešanas biežumu atbilstoši namu apsaimniekotāju vajadzībai un abpusēji saskaņotam grafikam.

Tā kā Salaspils novadā joprojām vairāk nekā 400personas nav noslēgušas līgumus par atkritumu apsaimniekošanu, aicinām arī iedzīvotājus būt vērīgiem un ziņot Salaspils pašvaldības policijai par gadījumiem, kad jūsu vai pie jūsu daudzdzīvokļu mājas novietotajos sadzīves atkritumu konteineros savus atkritumus izmet nepiederošas personas. Pašvaldības policijas kompetencē ir kontrolēt, lai visi atkritumu radītāji būtu noslēguši līgumus par atkritumu apsaimniekošanu un lai nepiederošas personas neizmestu savus sadzīves atkritumus konteineros, par kuru apkalpošanu maksā citi.

Tāpat atgādinām, ka kopējās izmaksas par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu varat samazināt, šķirojot atkritumus tiem paredzētajos konteineros. Visā Salaspils novadā esam izvietojuši papildu publiskos konteinerus stiklam, kā arī privātmājās piedāvājam individuālos konteinerus stikla šķirošanai, lai saudzētu vidi, samazinātu sadzīves atkritumu svaru un attiecīgi ietaupītu līdzekļus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Kopumā šobrīd Salaspilī ir vairāk nekā 50 šķirošanas vietas, no kurām 33 vietas ir brīvi pieejamas visiem novada iedzīvotājiem, bet vēl daļa šķirošanas konteineru atrodas uzņēmumu teritorijās. Publiski pieejamās šķirošanas vietas Salaspils novadā apkopotas digitālajā kartē SIA „EcoBaltia Vide” mājaslapā(http://vide.ecobaltia.lv/salaspilsregions/lv/pakalpojumi/atkritumu-skirosana-1/atkritumu-skirosanas-vietas/),kur norādīti arī konkrētajā vietā pieejamie šķirošanas konteineru veidi. 

Saņemt konsultācijas, pieteikt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus un individuālos šķirošanas konteinerus varat, rakstot e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālr.67517606.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis