Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Sāksies darbs pie 330kV sprieguma gaisvadu elektrolīnijas nomaiņas

anspaksSalaspils iedzīvotāji jau ir pieraduši, ka pilsētas centrālajā daļā atrodas elektroapgādes  augstsprieguma līnija, kas pilsētu it kā sadala divās daļās. Aizsargjoslu un citu ierobežojumu dēļ teritorijā, ko skar elektrolīnija, nav iespējams veikt ne būvniecību, ne arī kopumā šo teritoriju izmantot citiem mērķiem, un, protams, šī monumentālā tehniskā būve nepadara arī pilsētu skaistāku. 

Jau 2016. gadā Salaspils novada dome saskaņoja AS “Augstsprieguma tīkls” būvniecības ieceri - elektrolīnijas būvniecību no Rīgas TEC-2 līdz Rīgas HES. Tomēr šāda saskaņojuma saņemšanai Salaspils novada dome izvirzīja arī konkrētu prasību-  veikt esošās sadales 330kV sprieguma gaisvadu elektrolīnijas nomaiņa pret kabeļlīniju posmā starp Nometņu ielu un dīķiem līdz Gaismas ielas un Zvaigžņu ielas krustojumam. Laika periodā no 2016. gada beigām līdz pat šā gada vasarai notika darbs pie projekta dokumentācijas un saskaņošanas. Pateicoties gan pašvaldības, gan arī AS “Augstspriegumu tīkls” ciešajai sadarbībai, jau pēc divām nedēļām tiks uzsākta projekta realizācija un gaisvadu elektropārvades līnija tiks demontēta, nomainot to pret kabeļlīniju. Kabeļļīnija tiks ierakta zemē un atbilstoši saskaņotajam projektam tiks izvietota tā, lai pēc iespējas mazāk apgrūtinātu teritorijas izmantošanu. AS “Augstsprieguma tīkls” plāno darbus uzsākt šā gada jūlija otrajā pusē, bet darbu nodošanas termiņš šobrīd ir paredzēts 2020. gada jūnijā.  Lai arī būvdarbi būs apjomīgi un, iespējams, radīs neērtības Salaspils iedzīvotājiem, ieguvumi būs daudz lielāki. Jau nākamajā gadā teritorija zeme esošās pārvades elektrolīnijas būs izmantojama labiekārtošanai un infrastruktūras uzlabošanai- ieguvēji būs visi!

1 linijas_karte

 

Ar zilu krāsu (apzīmējums LNr.321) parādīta trase, kurā 330 kV gaisvadu elektropārvades līnija tiek aizstāta ar kabeli. 

Pateicamies AS “Augstsprieguma tīkls” par izrādīto ieinteresētību un pozitīvo attieksmi, risinot šo Salaspils pilsētai svarīgo jautājumu, un šo darbu iekļaušanu AS “Augstsprieguma tīkls” projektā –elektrolīnija būvniecība no Rīgas TEC-2 līdz Rīgas HES.

Raivis Anspaks, priekšsēdētāja vietnieks ekonomiskās un infrastruktūras attīstības jautājumos

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis