Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Rīgas HES ūdenskrātuvē atjaunots normāls ekspluatācijas darba režīma līmenis

AS „Latvenergo” šodien, 18. septembrī, ir pabeigusi ūdenslīmeņa atjaunošanu Rīgas HES ūdenskrātuvē, sasniedzot noteikto pieļaujamo ūdens līmeni HES normālas ekspluatācijas laikā.

Pakāpeniska Rīgas HES ūdenskrātuves līmeņa atjaunošana sākās 14. septembrī, operatīvi un efektīvi pabeidzot remontdarbus Rīgas un Ķeguma hidroelektrostaciju ūdenskrātuvju līmeņa mainīgajā zonā. Remontdarbu izpildes laikā tika iekļautas arī dienas, kas nepieciešamas, lai ūdenskrātuves līmeni pazeminātu līdz paredzētājai atzīmei un ūdenskrātuves līmeni atjaunotu līdz normālam darba režīma līmenim.

Ūdens līmeņa pazemināšana Rīgas HES ūdenskrātuvē notika saskaņā ar VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes 2015.gada 30.janvāra saskaņojuma vēstuli Nr. 4.4-10/733 „Par ūdens līmeņa pazemināšanu Rīgas HES ūdenskrātuvē 2015. gadā”.

Pēc šī gada remontdarbiem:

  • turpmākos gadus ūdenslīmeņa pazemināšana notiks īslaicīgi, lai veiktu hidrotehnisko būvju apsekošanu ūdenslīmeņa mainīgā zonā;

  • Rīgas HES dambja izmantošanas un ekspluatācijas laiks pagarinās par vismaz 30 gadiem;

  • iedzīvotāji varēs pilnvērtīgāk izmantot atpūtai vasarā ūdenskrātuves sniegtās iespējas;

  • arī pašvaldības un aktīvā sporta pakalpojumu sniedzēji nākamajos gados īslaicīgajā pazemināšanas laikā varēs apsekot laivu piestātnes, laipas un krastus.

Galvenie atjaunošanas darbi mainīgajā ūdens līmeņa zonā bija bojātā betona atkalšana, stiegrojuma attīrīšana, pretkorozijas apstrāde, papildu stiegrojuma montāža, betonēšana, virsmu aizsargpārklājuma uzklāšana, temperatūras un deformācijas šuvju remonts un izveide.

Atgādinām, ka pazemināts līmenis ūdenskrātuvē tika uzturēts no š.g. 3. augusta un turpmāk tik ilgu laika posmu pazemināts ūdens līmenis netiks uzturēts. Par plānotajiem remontdarbiem vasarā un ūdenslīmeņa atjaunošanu no 14.septembra AS „Latvenergo” informēja Rīgas HES ūdenskrātuves ietekmes zonā esošās pašvaldības un ieinteresētās organizācijas, biedrības un asociācijas.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis