Realizēs projektu “Inovatīvo tehnoloģiju pielietošana Sausās Daugavas zemūdens telpisko datu iegūšanai un dziļumu karšu sagatavošanai”

echolots1

No šā gada 26. jūnija līdz 16.jūlijam ar Salaspils novada pašvaldības atbalstu tiks realizēts projekts “Inovatīvo tehnoloģiju pielietošana Sausās Daugavas zemūdens telpisko datu iegūšanai un dziļumu karšu sagatavošanai”. Projekta ietvaros, izmantojot šodien pieejamās inovatīvās tehnoloģijas (uz laivas uzstādāmu eholoti ar dažāda veida augstfrekvences devējiem/sensoriem), paredzēts veikt Sausās Daugavas, apmēram 280 ha platībā, kartogrāfiju (zemūdens telpisko datu iegūšanu un dziļumu kartes sagatavošanu), un iegūtos datus pēc to analīzes un apstrādes izmantot turpmāku pasākumu plānošanai un realizācijai, t.sk. upes gultnes tīrīšanai, padziļināšanai, laivošanas ceļu plānošanai un izveidei, kā arī sabiedrības informēšanai, iegūtās kartes (digitālā formā) nododot Salaspils novada pašvaldībai izvietošanai mājaslapā.

Sausās Daugavas dziļumu kartogrāfija un ūdenstilpes zemūdens telpas plašāka izpēte līdz šim nav veikta. Ūdenstilpes kartogrāfijas rezultātā sagatavotās dziļumu kartes būs līdz šim nebijis izejas datu avots tālāku vides aizsardzības pasākumu un apsaimniekošanas darbību plānošanai un veikšanai Sausajā Daugavā, kā arī  informatīvs, izzinošs un ilustratīvs materiāls par upes dziļumiem, zemūdens reljefu, sēkļiem, grunts cietību, pauguriņiem, kantēm, bedrēm, ūdensaugiem, zivju atrašanās vietām un daudzām citām lietām un priekšmetiem, kas atrodas zem upes ūdenslīmeņa līdz pat upes gultnei.

pd2018 v1

skriesim2018ban

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis