Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Parakstīts līgums ar LIAA par investīciju piesaisti

DSC0168927. decembrī Salaspils novada pašvaldība parakstīja līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) par sadarbības kartību investīciju piesaistes metodikas “POLARIS process” ietvaros.

Līguma mērķis ir sekmēt komercdarbības attīstību Pašvaldības administratīvajā teritorijā, veicinot investīciju, t.sk. ārvalstu, apjoma pieaugumu, palielināt Pašvaldības konkurētspēju vietējā un starptautiskajos tirgos, kā arī paplašināt Pašvaldības sadarbību ar esošiem un potenciāliem investīciju projektu īstenotājiem.

LIAA, īstenojot Latvijā investīciju piesaistes metodiku “POLARIS process”, organizē informācijas apmaiņu starp pašvaldībām, zinātniskās pētniecības iestādēm, investīciju projektu turētājiem un investoriem ar mērķi veicināt ārvalstu tiešo investoru piesaisti.

Lai padarītu investīciju piesaisti aktīvāku, plānveidīgu un efektīvāk izlietotu pieejamos, ierobežotos finanšu līdzekļus, tika izstrādāta unikāla metodika mērķtiecīgai investīciju piesaistei. Attiecīgā metodika tika nosaukta par POLARIS procesu.

LIAA direktors Andris Ozols, parakstot līgumu, sacīja: “Mūsu spēkos ir nosēdināt pie viena galda vietējo pašvaldību vadītājus, uzņēmējus un investorus un palīdzēt atrast risinājumu svarīgiem jautājumiem,  nevis vienkārši parunāt. Jūs varat noteikt tos attīstības virzienus, ko vēlaties savā administratīvajā teritorijā pilnveidot, savukārt mēs varam jūsu vēlmes uzklausīt un meklēt jau konkrētus investorus. Salaspils varētu būt investoriem saistoša tāpēc, jo atrodas tuvu Rīgai.”

Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars iepazīstināja ar pašvaldības atbalstu uzņēmējdarbības vides infrastruktūras attīstīšanai, piemēram, ceļu izbūvi uz industriālajām teritorijām, kā arī par plānoto degradēto teritoriju apgūšanu un izveidošanu par moderniem industriālajiem rajoniem.  Pārrunāti tika arī tādi nozīmīgi projekti kā Rail Baltica termināļa izveide Saulkalnē un solārā lauka būvniecība pie uzņēmuma “Salaspils Siltums”, piesaistot Eiropas finansējumu, kas ir unikāls projekts ne tikai Latvijas, bet arī Ziemeļeiropas mērogā. “Mēs esam piesaistījuši finanšu līdzekļus, lai attīstītu dažādas jomas visā novadā, un iedzīvotāji būs lielākie ieguvēji tam, ka strādājam uz investīciju piesaisti. Tiek sakārtoti ceļi, ēkas un kopējā infrastruktūra, kas nebūtu iespējams bez papildu finansējuma, ko esam ieguvuši gan no valsts, gan Eiropas. Novada attīstībai strādāsim arī turpmāk, tāpēc esam priecīgi par šo sadarbību,” parakstot līgumu, uzsvēra domes priekšsēdētājs. 

DSC01702

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis