Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Oranžēriju pamatos iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm

eraf pilns LV kr jpg

14. novembrī Salaspils VZI APP “Nacionālā botāniskā dārza” Ex situ centra jauno oranžēriju pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Līdz ar vēstījumu kapsulā tika ievietotas lata monētas ar botāniskiem un botāniku saistītiem motīviem(Ziemassvētku eglīte, priedes čiekurs, Jāņu vainags, baravika, kliņģeris, piparkūka, alus kauss, sprīdītis ar lāpstu, kokle), kā arī vairāku egļu un priežu sugu, lotosa, ārstniecības cietsēkles sēklas un laikraksts „Salaspils Vēstis”.

Oranžērijas paredzēts izmantot nacionālas nozīmes telpaugu genofonda kolekciju -  krizantēmu, gerberu, alstremēriju, ciklamenu, kā ar reto un apdraudēto sugu izvietošanai un saglabāšanai.

Celtniecības darbi plānoti līdz 2014. gada nogalei,  tos veiks SIA „EKOTEH BŪVE”. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Ilze Ķigure,
VZI APP „Nacionālais botāniskais dārzs”

 

Salaspilssv2019

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis