Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Noslēdzies Salaspils novada biznesa ideju konkurss jauniešiem

apbalvosana2

Salaspils uzņēmēju biedrība (SUB) kopā ar Salaspils novada domi pirmo reizi rīkoja biznesa ideju konkursu, kur aicināja ikvienu 14–25 gadus vecu Salaspils jaunieti iesniegt savu inovatīvo biznesa ideju.

Projekta realizēšanai 2 gadu garumā tika piešķirts 2000 eiro liels finansējums, kur pusi no summas piešķīra Salaspils novada dome, bet otru pusi – SUB. Konkursa mērķis - radīt jauniešiem izpratni par uzņēmējdarbību, attīstīt spēju argumentēt un aizstāvēt savu viedokli, kā arī motivēt jauniešus sava biznesa veidošanai, inovatīva produkta vai pakalpojuma radīšanai.

Konkursa pirmajā kārtā tika iesniegtas 12 jauniešu biznesa idejas. Žūrija vērtēja to vispārējo izklāstu, tirgus izpēti, uzņēmuma raksturojumu un ekonomiskos risinājumus. Pēc kritērijiem tika noskaidroti 2 labākie darbi, kuriem piešķīra 100 eiro prototipa izveidei.

Kā viena no labākajām tika atzīta Salaspils 2. vidusskolas 10. klases skolnieka Georgija Saveļjeva ideja par vienreizlietojamo krāsni pārgājieniem vai telpu apsildei. Idejas autors savā biznesa plānā raksta: „Krāsns strādātu pēc vienreizlietojamās šķiltavas principa – izdedzini un utilizē. Tās izdegšanas ilgums būtu 2-4 stundas. Krāsns gabarīti – 50 x 60 cm un svars līdz 5 kilogramiem. To būtu viegli un ērti paņemt līdzi vieglajā automašīnā vai nest kā mugursomu.”

Georgijs kā savus potenciālos klientus saskata iedzīvotājus un tūristus, jo uzskata, ka ceļošana mūsdienās ir īpaši iecienīta nodarbe, ko ar viņa piedāvāto biznesa ideju būtu iespēja padarīt daudz patīkamāku un siltāku - īpaši gada aukstākajā laikā, kad temperatūra pazeminās zem mīnuss 10 grādiem.

Otra labākā ideja piederēja 3. ģimnāzijas skolniekam Viesturam Bogdānam, kurš piedāvāja ērtu un ātru pārvietošanās veidu, izmantojot vieglas un ātri uzvelkamas skrituļslidas. „Skrituļslidās tiks izmantots specifisks klipsis, kas ir inovatīvs uzlabojums skrituļslidu attīstībā. Šis viens klipsis ļaus uzvilkt skrituļslidas pāris sekundēs,” tā savu ideju pamato Viesturs. Viņš uzsver, ka mūsdienās īpaši svarīgi domāt „zaļi”, jo neatkarīgi no tā, vai braucam ar mašīnu vai sabiedrisko transportu, patērējam salīdzinoši daudz degvielas. Šādi tiktu taupīti ne vien dabas resursi, bet arī laiks, ko pavadām, pārvietojoties ar transportu. „Skrituļslidas būs vieglas, jo tiks izmantoti mūsdienīgi materiāli – oglekļa vai kevlāra šķiedra,” skaidro Viesturs.

9. jūlijā Salaspils novada domes telpās norisinājās konkursa 2. kārta. Jaunieši prototipus demonstrēja konkursa žūrijai, kura kā galveno vērtēšanas kritēriju ņēma vērā jauniešu sagatavotās prezentācijas un izveidotos prototipus.

Konkursa uzvarētāji tika sveikti Salaspils novada uzņēmēju gada balvas ceremonijas laikā 3. septembrī. Veicināšanas balvu saņēma Visturs Bogdāns ar ideju par skrituļslidām, balvā iegūstot 100 eiro, bet par konkursa uzvarētāju tika atzīts Georgijs Saveļjevs ar pārnēsājamās krāsniņas inovatīvo ideju, saņemot 300 eiro lielu balvu.

apbalvosana1

Aicinām jauniešus arī turpmāk būt aktīviem, inovatīviem un radošiem!

Salaspils uzņēmēju biedrība

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis