Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Jauniešu biznesa ideju konkurss tuvojas noslēgumam

Viena no Salaspils uzņēmēju biedrības (SUB) izvirzītajām prioritātēm ir jaunieši, tāpēc SUB kopā ar Salaspils novada domi pirmo reizi rīko biznesa ideju konkursu, kur ikviens Salaspils novada jaunietis vecumā no 14 – 25 gadiem tika aicināts iesniegt savu inovatīvo ideju.

Kopējais balvu fonds ir 2000 eiro, kur pusi no summas piešķīra pašvaldība, otru pusi – SUB ar mērķi radīt jauniešiem izpratni par uzņēmējdarbību, attīstīt spēju argumentēt un aizstāvēt savu viedokli, kā arī motivēt jauniešus sava biznesa veidošanai un attīstībai, inovatīva produkta vai pakalpojuma radīšanai.

Kopā tika iesniegtas 12 biznesa idejas, no kurām divām labākajām tika piešķirti 100 eiro prototipa izveidei.

Kā viena no labākajām tika atzīta Salaspils 2. vidusskolas 10. klases skolnieka Georgija ideja par vienreizlietojamo krāsni pārgājieniem vai telpu apsildei. Idejas autors raksta: „Krāsns strādātu pēc vienreizlietojamās šķiltavas principa – izdedzini un utilizē. Tās izdegšanas ilgums būtu 2-4 stundas. Krāsns gabarīti – 50 x 60 cm un svars līdz 5 kilogramiem. To būtu viegli un ērti paņemt līdz vieglajā automašīnā vai nest kā mugursomu”.

Georgijs kā savus potenciālos klientus saskata iedzīvotājus un tūristus, jo uzskata, ka ceļošana mūsdienās ir īpaši iecienīta nodarbe, ko ar viņa piedāvāto biznesa ideju būtu iespēja padarīt daudz patīkamāku un siltāku - īpaši gada aukstākajā laikā, kad temperatūra pazeminās zem mīnuss 10 grādiem.

Otra labākā ideja pieder 3. ģimnāzijas skolniekam Viesturam, kurš piedāvā ērtu un ātru pārvietošanās veidu, izmantojot skrituļslidas, kuras ir vieglas un ātri uzvelkamas uz jau apautajiem apaviem. „Skrituļslidās tiks izmantots specifisks KLIPSIS, kas ir inovatīvs uzlabojums skrituļslidu attīstībā. Šis viens KLIPSIS ļaus uzvilkt skrituļslidas pāris sekundēs,” ideju raksturo Viesturs.

Idejas autors savā biznesa idejas aprakstā min, ka mūsdienās īpaši svarīgi domāt „zaļi”, jo neatkarīgi no tā vai pārvietojies ar mašīnu vai sabiedrisko transportu, tiek patērēts salīdzinoši daudz degvielas. Šādi tiktu taupīti ne vien dabas resursi, bet arī laiks, ko bieži vien pavadām pārvietojoties ar transportu. Autors piebilst: „Es esmu pārliecināts, ka mana ideja ir piemērota dažāda vecuma cilvēkiem, jo skrituļslidošanai nav nepieciešama īpaša fiziska sagatavotība. Skrituļslidu svars būs neliels, jo tiks izmantoti mūsdienīgi materiāli – oglekļa vai kevlāra šķiedra”.

9. jūlijā plkst. 17.00 Salaspils novada domes telpās abas labākās idejas un to prototipi tiks prezentēti žūrijas pārstāvjiem. Tad arī tiks noteikts konkursa uzvarētājs.

Salaspils uzņēmēju biedrība

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis