Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Botāniskajā dārzā būvēs jaunas oranžērijas

ACCamera5Ceturtdien, 14. novembrī, tiks iesvētīts VZI APP “Nacionālā botāniskā dārzs” (NBD) Ex situ centra jauno oranžēriju pamatakmens un iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Tā būs jauna infrastruktūra nacionālas nozīmes telpaugu genofonda kolekciju, kā arī reto un apdraudēto sugu saglabāšanai un pavairošanai. Šim nolūkam tiks uzbūvētas jaunas oranžērijas apmēram 3000 kvadrātmetru platībā. Izmantojot modernās tehnoloģijas, oranžērijās tiks nodrošināts atbilstošs mikroklimats ekoloģisko prasību ziņā dažādām augu kolekcijām.

Jaunajā centrā kolekcijas plānots izvietot tā, lai tās varētu pilnvērtīgi izmantot arī vides izglītības vajadzībām, kas līdzās dabas vērtību saglabāšanai ir viens no galvenajiem botānisko dārzu uzdevumiem.

Ilze Ķigure
VZI APP „Nacionālais botāniskais dārzs”
Izglītības un informācijas nodaļa
Tel. 67944610, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis