Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Svarīgi ir laikus uzzināt par jaunumiem ūdenssaimniecībā

Noslēgumam tuvojas vēl viens darba gads, un iedzīvotāji noteikti gribētu uzzināt, kas paveikts Salaspils novada ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēja uzņēmumā - SIA “Valgums-S” un kas mūs, Salaspils novada iedzīvotājus, sagaida nākamajā gadā tieši ūdenssaimniecības jomā.

Atskatoties uz paveikto, PSIA “Valgums-S” valdes loceklis I. Igaunis atzīst, ka šis bija pirmais pilnais gads pēc realizētā Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta II kārtas, kuru nevarētu īstenot bez Salaspils novada domes deputātu un domes vadības atbalsta. Projekta II kārtas ietvaros pieslēgšanās iespēja centralizētajai kanalizācijas sistēmai tika nodrošināta 469 iedzīvotājiem, bet centralizētais ūdens pieslēgums kļuva pieejams vēl 472 iedzīvotājiem. Kopš projekta realizācijas piedāvāto pieslēgšanās iespēju ir izmantojuši 40% no tiem iedzīvotājiem, kam šāda iespēja, pateicoties projekta realizācijai, tika nodrošināta.

Vēl viena no būtiskākajām lietām, kas paveikta šogad un nākotnē ietekmēs mūsu visu turpmāko sadarbību, ir Saeimas pieņemtie normatīvie akti ūdenssaimniecības jomā. Runa ir par Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumu, kas stājās spēkā 01.01.2016., un uz tā pamata izstrādātajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr.174 “Noteikumi par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu un lietošanu”. Pašreiz izstrādes stadijā ir ministru kabineta “Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu”.

Kā jaunie normatīvi tiks iedarbināti Salaspils novadā, stāsta Ilgonis Igaunis: “Balstoties uz šīs normatīvās bāzes pamata, pašlaik rūpīgi izstrādājam Salaspils novada saistošos noteikumus ūdenssaimniecības nozares jomā. Jaunie saistošie noteikumi plašākai publikai būs pieejami ne vēlāk kā līdz nākamā gada 1. martam.

Par nākotnes plāniem runājot, būtiskākais, ko vēlos norādīt, ir Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta III kārtas realizēšana, kas paredzēta visa nākamā gada garumā. Par šo aktivitāti detalizētāk Salaspils novada iedzīvotājus informēsim kādā no nākamajiem “Salaspils Vēstu” numuriem.

Turpmāk “Valgums-S” iedzīvotājiem svarīgo informāciju ūdenssaimniecības jomā regulāri publicēs izdevumā “Salaspils Vēstis”, un jau nākamajā numurā “Valgums-S” izpilddirektore Edīte Zviedre informēs par iespējām pieslēgties centralizētajiem ūdensvada un kanalizācijas tīkliem.

Sekojiet līdzi un būsiet zinoši!

valgums

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ilgonis Igaunis un izpilddirektore Edīte Zviedre plāno darbus nākamajam gadam.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis