Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Vasara ir rosīgākais būvdarbu laiks

1 darbi

Salaspils novadam tautsaimniecības nozarē šis gads ir īpaši bagāts darbiem, kas prasa arī ievērojamus līdzekļus. Šogad tiem ieplānoti 8 miljoni eiro. Salīdzinājumam: pagājušajā gadā tautsaimniecībai tika atvēlēti ap 5 miljoni, bet līdz tam nekad nav bijis vairāk par 4 miljoniem eiro gadā.

Skolas jauno korpusu droši var ierindot svarīgāko uzdevumu saraksta pirmajā vietā. Darbu kopējās izmaksas pāri par 4 miljoniem eiro. Tā kā eksperti atzina, ka nepieciešams papildus pastiprināt konstrukcijas, tad ēkas nodošanas termiņš ir pārcelts uz 2017. gada 2 janvāri. Pēc tam būs jāpārbauda baseina tehnoloģiskās iekārtas, jāiekārto telpas. Darbs notiek, un nākamā gada janvārī darboties sāks baseins, bet septembrī Salaspils vidusskolēni varēs uzsākt sākt mācības jaunajā korpusā, savukārt sākumskolēni atgriezīsies 1. vidusskolas telpās.

Ļoti raiti notiek Rīgas ielas 2. posma rekonstrukcija, darbu izmaksas – 2,4 milj. eiro. Būvnieki strādā čakli un ievērojami apsteidz grafiku, tāpēc izskatās, ka jauno ielu varēsim sākt lietot jau šogad, nevis nākamā gada maijā, kā bija plānots. Turklāt, kā liecina darbu uzraudzība, kvalitāte, neraugoties uz būvdarbu tempiem, ir laba. Jau tagad redzams, ka šī būs, iespējams, pati skaistākā iela Salaspilī!

Nule sākusies arī Celtnieku ielas atjaunošana, un remontdarbi būs tik pat pamatīgi kā savulaik Skolas ielā. Tiks izbūvēta jauna lietus ūdeņu novadīšanas sistēma, ielas apgaismojums, brauktuve un ietves. Darbu izmaksas plānotas pāri par 200000 eiro.

Diezgan nopietni objekti, kur drīzumā sāksies būvdarbi, ir ceļš no Nometņu ielas uz Tilderu kapiem. Tie ilgs 2 gadus un izmaksās ap 1 milj. eiro, arī Meldru ielas asfaltēšana un Cīruļu un Briežu ielas rekonstrukcija.

Botāniķu ielā notiek lietus ūdens slēgtās novadīšanas sistēmas būvniecība. Tai paredzēti 100 tūkstoši eiro. Tikko noslēgts līgums, un sāksies ielu apgaismojuma izbūve Krasta un Cīruļu ielās.

Nopietni remontdarbi norisinās trijās Salaspils izglītības iestādēs - 1. vidusskolā, 2. vidusskolā un “Ritenītī”. Pirms vairākiem gadiem tika veikta siltināšana un ierīkota ventilācija. Nu kārta komunikācijām - ūdensvadam, kanalizācijai, elektrotīkliem un apdares darbiem par 130000 – 180000 eiro katrā iestādē.

Tradicionāli vasaras darbi notiek arī citās novada izglītības iestādēs. Jūnijā sākās un laicīgi noslēdzās remonti “Saimē” un Sporta skolā, jūlijā notiek teritorijas labiekārtošana “Saulītē” un “Atvasītē”, savukārt Mūzikas un mākslas skolā divas telpas tiek pielāgotas 1. vidusskolas mazāko klašu skolēnu vajadzībām.

Jaunas ugunsdrošības sistēmas tiks uzstādītas “Daugaviņā”, Mūzikas un mākslas skolā, “Saimē” un ēkā Skolas 7, kur remontdarbi pēc ugunsgrēka jau pabeigti, bet šobrīd notiek evakuācijas kāpņu izbūve.

Vairākās iestādēs notiek jumtu koka konstrukciju apstrāde atbilstoši ugunsdrošības prasībām u.c. sīki darbi.

Daugavas muzejā ir sācies telpu remonts un jaunas ekspozīcijas uzstādīšana kopā par 100 tūkstošiem eiro, bez tam muižas parkā tiks nomainīta arī āra apgaismojuma sistēma, kas bija avārijas stāvoklī, un uzstādīti jauni, skaisti gaismekļi.

Pie Juglas kaujās kritušo karavīru kapiem tiks uzstādīti 3 informatīvie stendi, bet, lai varētu nokļūt uz brāļu kapiem Pikalnē, ceļš tiks ierīkots praktiski no jauna. Savukārt memoriālā ir nomainīts vecais, padomju laikā liktais jumta segums virs lielās galerijas.

Pašvaldības policijai priekšā ir Jurģi, kad tā pārcelsies uz jaunajām telpām Rīgas ielā 30. To iekārtošana izmaksāja 200000 eiro. Savukārt policijas atbrīvotajās telpās sāksies to pielāgošana ģimenes ārstu vajadzībā. Pārbūvēs arī Veselības centra ieejas mezglu – ierīkos automātiskās durvis un mūsdienu prasībām atbilstošu pandusu, lai ēkā droši varētu iekļūt gan māmiņas ar ratiņiem gan cilvēki ratiņkrēslos.

Arī Sociālajā dienestā notiek iekštelpu remonti.

Saulkalnē šobrīd tiek remontētas telpas, kur jau šoruden sāks darboties Sociālā centra filiāle. Top arī jauns, pasažieriem un autobusiem ērts autobusa galapunkts, bet septembrī, oktobrī, kad beigsies jaunā skolas korpusa konstrukciju pārbūve un darbos vairs netiks izmantota smagā tehnika, pie jaunas asfalta virskārtas tiks Ceru iela.

Jau tradicionāli izaicinājumiem bagāta, ejot cauri daudziem kabinetiem un gaidot saskaņojumus, ir mūsu sadarbība ar “Latvijas Dzelzceļu”. Neraugoties uz to, šobrīd pašvaldība plāno pie Salaspils stacijas būvēt jaunu tualeti, ko pēc tam uzturēs par saviem līdzekļiem. Ar “Ezerkauliņu” atbalstu pie stacijas tiks uzstādīts arī jauns ūdens pumpis.

Drīzumā tiks noslēgts līgums par ceļa C 33 Mežezeros patapinājumu no valsts, un varēs uzlabot segumu - novākt būvgružus, uzbērt šķembas un pieblietēt. Kā ierasts, vasarā notiek arī meliorācijas grāvju tīrīšana un profilu atjaunošana.

Nesen noslēdzās kultūras nama “Enerģētiķis” drenāžas sistēmas izbūve un pamatu siltināšana, kopējās izmaksas - 90000 eiro. Vēl paredzēts ierīkot jaunu elektropievadi un sadali, lai sagatavotos nākamajā gadā plānotajai rekonstrukcijai, un šos darbus var uzskatīt par rekonstrukcijas startu.

Līdz vasaras beigām pašvaldībai jāpārbūvē lietus novadīšanas sistēmas izvads Maskavas ielā. Šādi darbi nepieciešami, jo jau nākamajā gadā laukā aiz garāžu kooperatīva “Enerģētiķis” SIA “Lattelekom” uzsāks apjomīgu projektu. Tas priecē, jo nu būs sakopts un sakārtots vēl viens līdzšinējo īpašnieku novārtā pamests zemes gabals.

Turpinās teritoriju labiekārtošanas darbi daudzdzīvokļu namu rajonos. Tikko noslēdzās māju Daugavas ielā 2, Maskavas 3 un 5 iekšpagalma lietus novadīšanas sistēmas izbūve. Apstiprināti pagalmu labiekārtošanas projekti un jau sākušies darbi pie mājām Rīgas ielā 2, Enerģētiķu 6, 21 un Daugavas 2. Noslēgusies iepirkuma procedūra, un pie jauna rotaļu laukuma drīzumā tiks bērni no mājas Daugavas ielā 2.

Ņemot vērā iedzīvotāju ieteikumus, tiks pagarinātas atsevišķas ielu apgaismojuma līnijas - uzstādīti papildus stabi kopsummā par 9000 eiro.

Pašvaldība jau šobrīd sāk plānot un gatavoties nākamā gada darbiem, jo jārēķinās, ka to izpildi nereti kavē saskaņošanas dažāda līmeņa instancēs un citi objektīvi apstākļi.

Lielākais izaicinājums nākamgad – kultūras nama “Enerģētiķis” rekonstrukcija par 5 milj. eiro. Apspriedes ir notikušas, projektēšana - noslēgusies. Šobrīd ir izsludināts konkurss par rekonstrukcijas veikšanu, un jau februārī sāksies lielie darbi.

Projektēšanas stadijā ir Lauku ielas rekonstrukcija. Drīzumā projekts tiks nodots iedzīvotāju izvērtēšanai. Kad būs gatava kontroltāme atbilstoši projektam, tad pašvaldības speciālisti lems par darbu kārtību: vai tos veikt vienā kārtā vai dalīt divās

Pašvaldība joprojām turpina meklēt projektētāju jaunajam bērnudārzam, ko plānots būvēt pie 1. vidusskolas. Pirmais izsludinātais konkurss beidzās bez rezultātiem. Šobrīd tas ir izsludināt atkārtoti, un interese ir. Gaidīsim pozitīvus rezultātus!  

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis