Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Pie mājas novietotie auto traucē glābējiem piekļūt izsaukuma vietai

2019-03-21 13.41.53

21. martā plkst. 13.05 Salaspils pašvaldības policija izbrauca uz izsaukumu pie daudzdzīvokļu mājas Daugavas ielā 1, jo tur Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvais transporta līdzeklis, mēģinot piekļūt izsaukuma vietai, bija “aizķēris” pie mājas novietotos auto. VUGD izsaukuma iemesls bija kāda sieviete, kura divas diennaktis nevarēja izkļūt no vannas istabas bojātās slēdzenes dēļ.

Tā kā automašīnas pie ēkas bija novietotas tā, ka VUGD transports nevarēja netraucēti piekļūt notikuma vietai, notika satiksmes negadījums, tāpēc notikuma vietā ieradās arī Pašvaldības un Valsts policijas ekipāžas. VUGD darbinieki uz izsaukuma vietu devās kājām, uzlauza durvis un atbrīvoja sievieti, savukārt Pašvaldības policijas darbinieki izrakstīja administratīvos sodus automašīnām, kas traucēja VUGD transportam, veica pārrunas ar iedzīvotājiem un aicināja novietot auto tā, lai operatīvais transports varētu netraucēti piebraukt pie mājas.

Pašvaldības policijas priekšnieks Dzintars Strožs aicina pievērst pastiprinātu vērību šai problēmai: “Iedzīvotājiem un namu apsaimniekotājiem ir jāuzlabo ceļu satiksmes organizācija, tai skaitā auto novietošanas iespējas, lai operatīvais transports varētu piekļūt ēkām, kamēr vēl nav notikusi kāda nelaime. Ja degs māja, neviens nespēs operatīvi evakuēt automašīnas, kas traucē.”

Atgādinām, ka daudzdzīvokļu māju apkārtnes zeme ir dzīvokļu īpašnieku kopīpašums, un šīs teritorijas labiekārtošana, tai skaitā jaunu autostāvvietu ierīkošana, ir pašu iedzīvotāju rokās. Pašvaldība savukārt nāk pretī dzīvokļu īpašnieku iniciatīvai, reizi gadā izvērtējot iesniegtos labiekārtošanas projektus un piešķirot finansējumu līdz pat 90 %.

Pašvaldības policija atgādina, ka 02.06.2015. Ministru kabineta noteikumi Nr.279 “Ceļu satiksmes noteikumi” nosaka, ka ir aizliegts apstāties un stāvēt vietās, kur attālums starp brauktuves nepārtraukto ceļa apzīmējuma līniju, sadalošo joslu vai pretējo brauktuves malu un apturētu transportlīdzekli ir mazāks par 3 m (CSN 121.4.p.).

Transportlīdzekļu stāvēšana dzīvojamās zonās atļauta:

  • tikai speciāli paredzētās stāvvietās;
  • ja tādu stāvvietu nav vai ja tās ir aizņemtas, transport­līdzekļu stāvēšana atļauta tikai vietās, kur tas netraucē gājēju pārvietošanos vai citu transportlīdzekļu braukšanu ievērojot CSN 121.4.p. prasības (attālums līdz pretējai brauktuves malai / transportlīdzeklim un apturētu transportlīdzekli nedrīkst būt mazāks par 3 m) (CSN 141.p.). https://likumi.lv/ta/id/274865-celu-satiksmes-noteikumi.

2019-03-21 13.19.38

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis