Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Sveicam Klavdiju un Nikolaju Malookus 60. kāzu jubilejā!

Decembra nogalē salaspilieši Nikolajs un Klavdija Malooki svinēja 60 gadu kāzu jubileju.

Neraugoties uz cienījamo vecumu, Nikolaja kungs ir stalts un apsviedīgs, bet Klavdijas kundze – šarmanta un viesmīlīga. Izaudzināti divi bērni – dēls un meita. Meita saka, ka vecākiem dzīvesprieku lielā mērā dod iespēja kopt mazdārziņu Doles salā.

Pāris nāk no Ukrainas - nelielas kalnraču pilsētiņas Žoltije Vodi Dņepropetrovskas apgabalā. Viņi apprecējās ļoti jauni - Nikolajam bija 19 gadu, bet Klavdijai - 21.

“Ar Klavdiju satikāmies kādās dzimšanas dienas svinībās, kur ierados ar savu draugu. Viņa sākumā nemaz negribēja precēties, bet pretojās, tiesa, vairāk gan skata pēc  – kā jau meitenes!”

60 gadu_kazu_jubileja1

Istabā pie sienas redzamas 60 gadus vecas kāzu fotogrāfijas. Līgava rotājas tradicionālajā ukraiņu vainagā ar plīvuru. Kāzu tērpu šuvusi sev Klavdija pati: “Neko jau tajos laikos nevarēja dabūt!” saka kundze. Arī tradicionālais dvielītis ap roku pašas izšūts. Tas vēlāk tika piesiets pie krusta ciematā. Baznīca bijusi tālu, tāpēc cilvēki ciematos uzslēja krustus, kur svinēt Baznīcas svētkus, arī atstāt savus ziedojumus, gan pateicoties, gan veiksmi un labklājību lūdzot. Tur, vēlot pārim laimīgu dzīvošanu, tika uzsiets arī Klavdijas kāzu dvielītis – rušņiks.

Par to, kā nonākuši Salaspilī, stāsta Nikolajs: “Man tēvs savulaik teica: “Šahtā nelien!” Un tā es aizgāju uz celtniekiem un izmācījos par metinātāju. Pie Kijevas būvēja HES, un pāris gadus strādāju tur, tad pie Ļeņingradas. Kad Latvijā bija vajadzīgi speciālisti - HES celtnieki, atbraucām šurp. Strādājām Pļaviņu HESā, bet 1972. gadā saņēmām dzīvokli Salaspilī un abi sākām strādāt Rīgas HES. Tāpat braukājām komandējumos pa visu Padomju Savienību, spēkstacijas būvējām arī ārvalstīs, piemēram, Irākā. Atpūtā devāmies tikai nesen - 2010. gadā”.

KN6013Pāri nozīmīgajā dzīves jubilejā pašvaldības vārdā sveica domes priekšsēdētāja vietniece Malda Caune, un Malooku pāris viņu sagaidīja ar bagātīgi klātu galdu – dažādiem ukraiņu virtuvei raksturīgiem pīrādziņiem un tēju. “Tēja ir tēja, torte ir torte, bet pīrādziņš – tas ir ēdiens,” saka Klavdijas kundze un cienā viesus ar kāpostu un kartupeļu pīrāgiem. Ir jūtams, ka viņa ir šīs stiprās saimes dvēsele.

60 gadu laikā, kā jau jebkurā ģimenē, viss ir piedzīvots. Atsaucoties lūgumam padalīties tik ilgas un saskanīgas dzīves noslēpumā, Klaudijas kundzes novēlējums vairāk ir sievišķīgs: “Dzīvojiet un priecājieties par dzīvi! Ja gribas dusmoties, savaldiet sevi – jūs taču esat sievietes, sievas, mātes - izlīdziniet asumus! Centieties savā mājā vienmēr saglabāt mieru un saskaņu! Ja miers būs mājās, tad miers būs arī ārpus tās, mierīgi būs pasaulē.”

Bet Nikolajs piebilst: “Galvenais – strādājiet, strādājiet, strādājiet! Un paļaujieties uz Visuaugstāko - tas ir pats galvenais. Dzīvojiet laimīgi!”

Laimi, veselību un vēl daudz gadu kopā jums, Nikolaj un Klavdija!

KN605

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis