Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Būsim līdzcietīgi un atbildīgi par mūsu četrkājainajiem draugiem

Tuvojas Ziemassvētki, aiz loga arvien biežāk zemi klāj sniega sega, un laukā gaisa temperatūra tā vien aicina meklēt kādu siltāku vietiņu. Diemžēl joprojām pašvaldībā nereti saņemam telefonu zvanus par bez pajumtes palikušiem kaķiem vai par kādu no mājām noklīdušu suņuku. Jau septiņus gadus pašvaldībai ir noslēgts līgums ar dzīvnieku patversmi “Mežavairogi” par klaiņojošo mājdzīvnieku savākšanu un izmitināšanu. Ja suņu problēmu mēs praktiski esam atrisinājuši, tad bezpajumtnieku kaķi Salaspilī joprojām aug un vairojas. Katru gadu mūsu novadā tiek savākti 300 līdz 400 kaķu, no kuriem aptuveni puse tiek iemidzināti, jo ir slimi.  Jāņem vērā, ka šie dzīvnieki nav ieklīduši no kaimiņu novadiem, bet gan ir mūsu iedzīvotāju savāktie un pamestie.

Konfliktu situācijas biežāk rodas, ja mājas pagrabā iemitinājusies kāda kaķu saime. Ir saprotama iedzīvotāju vēlme dzīvot sakārtotā un tīrā vidē, tāpat saprotama ir arī kaķu mīļotāju vēlme nodrošināt šiem dzīvniekiem kaut minimālu mājvietu. Dzīvnieku aizsardzības likums nosaka, ka ir aizliegta dzīvnieka atstāšana bez aprūpes un dzīvnieka atstāšana bezpalīdzīgā stāvoklī. Tātad māju apsaimniekotājiem sadarbībā ar mājas sētnieku ir jāatrod kompromisa variants, kā sarūpēt kādu mitekli šādiem dzīvniekiem. Iespējams, protams, uzbūvēt kādu kaķu mājiņu, tomēr jāņem vērā, ka tai jābūt ne tikai siltai un ērtai, bet arī vizuāli pievilcīgai. Šādas kaķu mājas uzraudzība ir jābūt kāda konkrēta iedzīvotāja atbildībā, jo pretējā gadījumā šī vieta ātri vien pārvērtīsies antisanitārā midzenī. Vēlamies aicināt iedzīvotājus, kuri baro kaķus daudzdzīvokļu māju pagalmos- nebarojiet ar visu, kas palicis pāri no pašu galda, tas rada sētniekiem papildu darbu. Labāk  tomēr barot ar sauso kaķu barību.

Tāpat dzīvnieku patversme "Mežavairogi" lūdz iedzīvotājus, kuriem ir palikuši no rudens ražas āboli, mazie kartupelīši un īpaši, ja ir burkāni, kāļi vai citas saknes - ziedojiet tos patversmes dzīvniekiem. Tāpat arī patversme priecāsies par ievārījumu. Ar sauso barību dzīvnieki ir apgādāti, taču ar vitamīniem ir grūtāk. Sīkāka informācija pa tālruni 29149139.

Tikai no mums pašiem  ir atkarīgs, cik sakārtotā vidē un harmoniskā vidē dzīvojam, tāpēc būsim līdzcietīgi un atbildīgi par mūsu “mazākajiem brāļiem”.

Rudīte Ķikuste, vides inženiere

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis