Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Šā gada Zinību diena Salaspilij ir īpaši nozīmīga

1. septembris ir ļoti īpaša diena gan skolotājiem, gan skolēniem un viņu vecākiem -sākas jaunais mācību gads. Visatraucošākos brīžus noteikti piedzīvo pirmklasnieki, kuri skolas durvis ver vaļā pirmo reizi, savukārt 12. klases skolēni pavada pēdējo Zinību dienu vidusskolēnu statusā.

Salaspilij šis 1. septembris bija īpaši nozīmīgs, jo, tieši šo mācību gadu uzsākot, pie jauna korpusa ir tikusi 1. vidusskola. Tādējādi mazākie bērni vairs nemācīsies k/n “Rīgava”, bet gan lielajā skolā. Savukārt jaunajā korpusā savu mājvietu radīs 7.-12. klases. Šajā vēsturiskajā un nozīmīgajā brīdī salaspiliešus ar savu klātbūtni pagodināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni, savā uzrunā aicinot skolēnus mācīties, lai kļūtu par piemēru citiem. “Dažreiz gribam kādam līdzināties, meklējam kādu personu, kurai gribam būt līdzīgi. Tomēr patiesībā es aicinu jūs mācīties tā, lai jūs paši kļūtu par piemēru citiem - saviem klasesbiedriem un skolotājiem. Aicinu arī plānot savu laiku, jo gribēšanas dažreiz ir vairāk kā varēšanas, kā arī, neaizmirstiet stāties Jaunsardzē, jo tā ir iespēja katram no jums kļūt par vel īstenāku Latvijas patriotu,” teica Vējoņa kungs.

1. vidusskolas direktore Vera Kalniņa sveica visus Zinību dienā, uzsverot, ka skola priecājas par ikvienu bērnu. “Jauno mācību gadu uzsākot, es pilnīgi droši varu teikt, ka sākam to ar gandarījuma sajūtu, jo ir pārmaiņas. Ir kaut kas savādāks, kas šodien liek mums priecāties vairāk. Priecāties ne tikai par atkalredzēšanos. Mēs zinām, ka šogad esam citā kvalitātē, ejam pareizā virzienā, un par to runā mūsu darbi. Priecājamies, ka varam saņemt jaunu korpusu, telpas. Un tā viennozīmīgi ir viena no skaistākajām dāvanām, ko var saņemt gan skolēni, vecāki, skolotāji, gan arī pilsēta. Mēs uzsākam jaunu darba cēlienu. Šis izglītības reformas ceļš prasa no skolas lielu atbildību un tajā pašā laikā liek saprast, uz kurieni mēs ejam. Lai mums visiem skaists un veiksmīgs jaunais mācību gads,”  novēl skolas direktore.

Arī domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars uzsvēra, ka šo mācību gadu uzsākam pavisam citādākā ietvarā ar jaunām telpām un labiekārtotu vidi, tomēr, viņaprāt, ir lietas, kas paliek nemainīgas.  “Par to man lika domāt saruna ar kādreizējo skolas direktoru Kārli Čudaru, kurš pirms 40 gadiem kā jauns, ambiciozs direktors atnāca uz skolu, kur apkārt nekā daudz nebija. Viņš sāka labiekārtot teritoriju, stādīt kokus,” savā uzrunā teica priekšsēdētājs. “Skolai toreiz apritēja desmit gadi, un pirmais, ko viņš izdarīja -  uzlika trīs akmeņus pie skolas. Tie simbolizēja iepriekšējos skolas direktorus, kuri pirms viņa skolu bija cēluši un kopuši. Šie akmeņi te vēl ir joprojām. Ir svarīgi, ka nākotni mēs veidojam šajā brīdī, ir svarīgi, ka fundamentu mēs radām šobrīd. Lai veiksmīgs jaunais mācību gads!”

Pēc svinīgajām uzrunām pienāca novadam tik ilgi gaidītais mirklis, kad PS “Modus un Partneri” valdes priekšsēdētājs Jānis Sprūga jaunā vidusskolas korpusa atslēgas nodeva skolas direktorei Verai Kalniņai, sakot, ka šodien ir piedzimis jauns bērns, un nu par to rūpes ir jāuzņemas pašvaldībai. “Esmu pārliecināts, ka šī ēka kalpos ilgi, un te mācīsies daudz talantīgu bērnu,” teica J. Sprūga.

Pirms vecāko klašu skolēni ar saviem skolotājiem devās uz jaunajām telpām valsts prezidents kopā ar domes priekšsēdētāju un skolas direktori pagalmā iestādīja pīlādzi, ko latviskās dzīvesziņas mācība atzīst par ļaunos spēkus atvairošu koku. Nu tas izdaiļos skolas pagalmu, kurā ir uzstādītas jaunas un modernas iekārtas.

Arī mūsu pirmsskolas izglītības iestāžu vadība un pedagogi gādā, lai mazākajiem salaspiliešiem Zinību diena izvēršas par īstiem un neaizmirstamiem svētkiem. 1. septembrī mūsu piecos dārziņos virmoja atkalredzēšanās prieks un skanēja bērnu čalas un smiekli, savukārt ar jauno darba cēlienu visus sveica domes Izglītības daļas vadītāja Inga Elksne. 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis