Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

40 gadi rūpēs par salaspiliešu veselību

Salaspils veselības centram – 40

poliklinika

Jau triju paaudžu salaspilieši saņem kvalificētu mediķu palīdzību ēkā Lauku ielā 8, kur atrodas SIA “Salaspils veselības centrs”. Daudzi to vēl pa vecam sauc par poliklīniku, tomēr – vai nosaukumam ir liela nozīme? Svarīgākais ir iespēja šajā iestādē saņemt mediķu palīdzību ne tikai reizēs, kad tā ir akūti nepieciešama, bet arī mūsdienīgus veselības uzlabošanas pakalpojumus.

ambulance1Mūsdienu Salaspilī medicīnas aprūpe sākās ar medpunktu Doles salā novietotā vagoniņā, kur mediķu palīdzību saņēma HES celtnieki. Līdz 1970. gadu vidum Salaspils ambulance darbojās vecajā „ķestermājā”, kas atradās iepretim tagadējam bērnudārzam “Ritenītis”. To vadīja Artūrs Ligers (attēlā pa kreisi).

1976. gadā mediķi pārcēlās uz jauno, ilgi būvēto un ļoti gaidīto poliklīnikas ēku. Tajā laikā galvenais ārsts bija ķirurgs Osvalds Gasjūns, kura darba gaitas bija cieši saistītas ar Daugavas HES kaskādi - pirms Salaspils viņš vadīja Stučkas slimnīcu. Nevarēdams sagaidīt jaunās ēkas nodošanu, viņš nereti teica, ka apēdīšot savu cepuri, kad poliklīnika būs gatava.

piziks1976. gada 1. februārī jaunuzceltajā ēkā uzsāka darbu Salaspils lauku poliklīnika. Atklāšanas ceremonijā kolēģi dakterim Gasjūnam pasniedza simbolisku dūres lieluma trušādas ausaini (attēlā pa labi), sak’, apēd nu! 

Poliklīnika šajā laikā bija Veselības Aizsardzības Ministrijas Rīgas rajona Padomes pakļautībā. 1992. gada 23. septembrī Salaspils lauku poliklīniku pārņēma Salaspils pilsētas dome, un no tā laika galvenais ārsts bija Mārtiņš Rempe. Mainījās iestādes statuss – tā pārtapa par Salaspils pilsētas pašvaldības bezpeļņas uzņēmumu “Salaspils poliklīnika”, kuru līdz juridiskā statusa maiņai 2002. gadā vadīja galvenie ārsti Ernests Jāvalds, tad Andris Vāvere, bet no 1996. gada - Gundega Āva.

2002. gadā uz Salaspili atnāca strādāt Vita Upmane, kura pirms tam strādāja Gaiļezerā par ķirurgu un vadīja arodbiedrību. Daktere par šo laiku stāsta: “Salaspils veselības centrā darbs bija pavisam savādāks. Tas man bija izaicinājums, kas lika man daudz ko saprast un ļoti izmainīja manu dzīvi. Atskatoties uz padarīto, domāju, ka paveikts ir daudz. Esam izremontējuši telpas, speciālistu kabinetos ir jauna aparatūra. Tas viss ir sagādāts ar mūsu rokām par mūsu nopelnītajiem līdzekļiem. Protams, arī pašvaldība ir palīdzējusi ar lielām, fundamentālām lietām – ir nosiltināta ēka, nomainīti logi.”

SIA “Salaspils veselības centrs” piedāvā plašu ambulatorās medicīniskās palīdzības pakalpojumu klāstu. Centra misija ir Salaspils iedzīvotāju veselības aizsardzība un uzlabošana, piedāvājot kvalitatīvus medicīniskos pakalpojumus, tos pastāvīgi uzlabojot un papildinot.

Salaspils veselības centra darbinieki seko medicīnas attīstībai un cenšas darbā ieviest jaunākos sasniegumus. Jauna, mūsdienīga aparatūra ir iegādāta oftalmoloģijas kabinetā, kur sertificēti oftalmologi konsultē un sniedz kvalificētu palīdzību akūtu un hronisku acu saslimšanu gadījumos, veic diagnostisku izmeklēšanu. Arī fizioterapijas kabinetā ir teju visas jaunākās un modernākās ierīces. Veselības centrs piedāvā arī tādu diagnostikas metodi kā veloergometrija jeb slodzes tests. Ar tās palīdzību pacientam slodzes laikā reģistrē sirds kardiogrammu, mēra arteriālo asinsspiedienu, kā arī vēro izmaiņas organismā pēc slodzes.

ekg

Dienas stacionārā speciālista uzraudzībā ir iespēja saņemt mūsdienīgu medikamentozu terapiju, injekcijas, intravenozās infūzijas, sirds kardiogrammu. Radioloģijas nodaļā izmeklējumi tiek veikti ar jaunākās paaudzes aparatūru, kas nodrošina kvalitatīvu izmeklējumu ar daudz mazāku jonizējošo strāvojumu. Mūsdienīga darba vieta ar endoskopijas aparātu un monitoru, kurā pacients var redzēt izmeklējumu gaitu, ir iekārtota arī otolaringoloģijas kabinetā.

Jaunums Veselības centrā ir sāls istaba. Sāls terapija ir jauna efektīva ārstniecības metode, kas piemērota gan pieaugušajiem, gan bērniem. Sāls istabas sienas ir pārklātas ar Himalaju sāli, un arī gaisā tiek izsmidzināti sāls pilieni. Sāls terapija palīdz uzveikt elpceļu, sirds un asinsvadu, kā arī ādas slimības, mazina spriedzi, depresiju un alerģiju.

Laba vēlējumus jubilejas reizē Veselības centra kolektīvam veltīja Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars: “Mediķi, kas ir strādājuši un strādā šobrīd Veselības centrā, diendienā saskaras ar grūtībām, sāpēm un bieži vien ir pirmie, kas palīdz cilvēkiem risināt šīs problēmas. Tā no tiesas ir ļoti svētīga profesija, un es zinu, ka salaspilieši arī novērtē viņu darbu. Novēlu, lai šis centrs vienmēr pastāvētu un vienmēr dziedinātu cilvēkus.”

videoservice.lv-74

Visticamāk, ka daktera Gasjūna cepure nav apēsta, jo Salaspils veselības centrs joprojām aug un attīstās dienu no dienas. Mainās ēka, kļūst profesionālāki tā darbinieki un daudzveidīgāks piedāvāto pakalpojumu klāsts.

Lai centra kolektīvam ikdienas darba moto ir Salaspils veselības centra direktores Vitas Upmanes vārdi: “Novēlu kolēģiem, lai darbs, ko darāt, būtu jums sirdsdarbs, mīlestības darbs, lai uz darbu jūs kuru jūs nāktu ar prieku, reizē ar nogurumu justu gandarījumu. Lai cilvēki būtu apmierināti ar mūsu darbu. Viena pati es neko nebūtu izdarījusi, tāpēc vēlos teikt paldies visiem kolēģiem par to, ko mēs esam spējuši kopīgi izdarīt. Vēlu, lai mēs attīstītos arī uz priekšu, katru dienu vēloties apgūt un iemācīties ko jaunu. Novēlu veselību visiem – gan pacientiem, gan mediķiem pašiem. Lai mums viss izdodas!”

vesel centrs_9

Lasiet arī: Par situāciju medicīnas nozarē šogad

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis