Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Gada jubileju atzīmējis Tūrisma informācijas centrs

1 TIC

No kreisās: Viktorija Miheikina, Baiba Zača, Lāsma Semerova, Laura Siliņa un Agnese Plice.

19. februārī apritēja tieši gads, kopš Salaspilī saviem apmeklētājiem durvis ir vēris Tūrisma informācijas centrs, kurš atrodas pie Nacionālā Botāniskā dārza ieejas. Lai gan ir pagājis vien gads, salaspilieši un novada viesi vairs pat īsti neatminas, kā šeit izskatījās, kad centra vēl nebija un nebija veikta Miera ielas posma renovācija. Agrāk tik necilā vide nu ir pārvērtusies par gaišu un sakoptu vietu novadā, kura piesaista garāmgājēju uzmanību. Klātesot domes vadībai, sadarbības partneriem no Daugavas lejteces novadiem, Daugavas muzeja un Nacionālā Botāniskā dārza, tieši 19. februārī tika svinīgi atzīmēta viena gada jubileja, kurā klātesošajiem bija iespēja atskatīties uz paveikto.

“Ir sajūta, ka esam uz pareizajām sliedēm. Redzam, ka ir liels potenciāls, interese, kas aug ar katru mēnesi. Pašvaldībai ir skaidrs darba plāns kā šim gadam, tā nākamajam. Pēc vairākiem gadiem būs vēl labāki rezultāti. Pats galvenais, ka šo objektu ir novērtējuši arī salaspilieši. Šķiet, ka dažiem liekas, ka šāds objekts ir bijis vienmēr, jo pie labām lietam ātri pierod, “ novēlot centra darbiniecēm veiksmi arī turpmāk, klātesošos uzrunāja domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars.

Tūrisma ēra ar jaunu sparu Salaspilī aizsākās 2014. gada maijā, kad domes administrācijā darbu uzsāka tūrisma organizatore Ieva Tumana, kura kopā ar kolēģiem ieguldīja lielu darbu gan centra tapšanas stadijā, gan arī pirmajā aktīvās darbības gadā. Strādājot plecu pie pleca ar kolēģēm gan no domes administrācijas, gan Nacionālā Botāniskā dārza, šobrīd centra vadības grožus uz laiku ir uzņēmusies Tūrisma informācijas centra klientu konsultante Laura Siliņa. Kopā ar Lauru apmeklētājus ikdienas laipni apkalpo TIC klientu konsultante Baiba Zača, NBD konsultantes Viktorija Miheikina un Agnese Plice, kā arī NBD Informācijas un izglītības nodaļas vadītāja Lāsma Semerova. TIC darbs, kā zināms, nenoris centrā vien. Jau otro gadu kopā ar Daugavas lejteces kolēģiem Salaspils piedalījās tūrisma izstādē – gadatirgū “Balttour”, kur prezentēja mūsu novada populārākās tūrisma vietas un objektus. Tāpat TIC sevi prezentēja mūsu novada svētkos, rīkoja pirmo žurnālistu vizīti Daugavas lejteces ietvaros, sadarbībā ar Daugavas muzeju organizēja velo braucienu “Tour de Salaspils” ar mērķi iepazīstināt brauciena dalībniekus ar velomaršrutu “Salaspils pērles” un orientēšanās poligonu Daugavas muzejā, piedalījās pasākumā “Rīgas sporta nakts” un tūrisma informācijas tirgū Gulbenē, organizēja semināru tūrisma darboņiem un profesionāļiem. Tāpat TIC var lepoties ar vairākiem izdotajiem bukletiem. Par savu darbu pērnā gada nogalē TIC saņēma atzinību- “Q- Latvia” kvalitātes zīmi, kas pierāda, ka apkalpošana šeit ir vislabākajā līmenī.

Kopumā pa gadu centrā ir viesojušies teju seši tūkstoši apmeklētāju ne tikai no Latvijas, bet arī ārzemēm. Līdzās mūsu Baltijas kaimiņiem centrā viesojušies tūristi no Somijas, Vācijas, Nīderlandes, Spānijas, Beļģijas, ASV un citām valstīm. Kā pastāstīja Laura Siliņa, tad latviešiem vislielākā interese ir tieši par botānisko dārzu, savukārt ārvalstu viesi vēlas uzzināt vairāk par Salaspils memoriālo ansambli. TIC piedāvā ne vien konsultācijas par mūsu tūrisma objektiem, bet arī dažādus bukletus, suvenīrus, bezmaksas wi- fi, iespēju izmantot publisko datoru, bezmaksas kopēšanas un printēšanas pakalpojumus, savukārt laika posmā no maija līdz septembrim ir iespēja iznomāt velosipēdus nesteidzīgai novada apskatei. Tāpat šeit var vienkārši ienākt un atpūsties mājīgajās telpās, palasot grāmatas par Salaspils novada vēsturi, kā arī “Salaspils Vēstis”.

“Mēs ar kolēģēm esam gandarītas par pagājušā gadā paveikto. Tā kā darāmā darba ir ļoti daudz, ar jaunu sparu tiem esam jau ķērušās klāt, lai tūrisms mūsu novadā soli pa solim turpina attīstīties,” atzīst tūrisma organizatores pienākumu izpildītāja Laura Siliņa.

Lai veicas arī turpmāk!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis