Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Talkas dienā salaspilieši ir kārtīgi pastrādājuši

Sestdien, 26. aprīlī, jau septīto reizi norisinājās Lielā Talka, kura valstī kopumā pulcēja vairāk kā 160 tūkstošus dalībnieku. Ja pērn laikapstākļi mūs nebūt nelutināja, tad šogad spožā saule tā vien aicināja no mājas laukā. Kādēļ gan to neapvienot ar lietderīgo?  Tā domāja daudzi salaspilieši, kuri bija apvienojušies lielākās un mazākās kompānijās, lai izveidotu apstādījumus, savāktu atkritumus, tīrītu mežmalas un birzis. Salaspils novadā kopumā bija pieteiktas četrpadsmit oficiālās talkošanas vietas, bet priecē, ka dzīvē to izrādījās vairāk. Lai neizsīktu spēks un darbs labāk veiktos, visus satiktos talciniekus pašvaldība cienāja ar picām un siltu tēju. Līdz otrdienas pēcpusdienai no Salaspils novada tika izvestas vairāk kā 40 tonnas atkritumu.

Kā jau allaž, čakli talcinieki ir skolēni. Šogad pie Nometņu ielas dīķiem sastapām Salaspils 1. vidusskolas 5.b klases audzēkņus ar skolotāju Diānu Šķēli, kuri lielākoties vāca atpūtnieku atstātos atkritumus- pārsvarā plēves un pudeles, kuras arī ir viskaitīgākās dīķu iemītniekiem.

Birztaliņa HESā, kurā vēl nesen bija grūti pamanīt kādu tīru vietu, nu ir sakopta līdz nepazīšanai. Paši talcinieki stāstīja, ka atkritumi esot bijuši daudz un dažādi- sadzīves tehnika, riepas, aptuveni 3000 PET pudeles, pat sieviešu apakšveļa, bet baisākais no tiem- vesels maiss ar šļircēm. Nav noslēpums, ka tā ir iecienīta vieta dažādiem uzdzīves meklētājiem, bet, pateicoties tam, ka talcinieki ir izzāģējuši krūmus, birzīte ir palikusi daudz caurredzamāka, un policijai nesagādās grūtības, braucot garām, pamanīt uzdzīvotājus.

Par tradīciju kļūst arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kolektīvu apvienošanās kopējam darbam. Tā, piemēram, pie Vītolu ielas 8 jau no paša rīta bija vērojama rosība, kur mājas iedzīvotāji veica apzaļumošanas darbus, vāca atkritumus, slaucīja pagalmu un veica citus darbus. To, ka patīkamāk ir uzturēties sakoptā pagalmā, atzīst arī silavieši. Lieli un mazi Meža ielas iedzīvotāji grāba lapas un gružus  birztaliņā, kurā ik dienas rotaļājas apkārtnes māju bērni.

Mežezeru iedzīvotāju Vladimira un Oļesjas aicinājumu piedalīties savas vides sakopšanā sadzirdēja ap divdesmit kaimiņu, kuri kopīgiem spēkiem piepildīja simts maisus ar dažādiem atkritumiem. Nepadodas Salenieku iedzīvotāji, kuriem regulāri jānoskatās, kā tiek piemēslotas mežmalas, kā garām braucošie auto  izmet mežā atkritumu maisus. Taču, braucot garām talkas dienā, jau pavērās cita aina- drazu vietā šeit ik pa gabalam bija redzamas sarkanu maisu kaudzes. Kopā 17 cilvēki pielasīja divus simtus maisu.  

Ap divdesmit entuziastu Daces Kontrimienes vadībā talkoja Tīrumu ielā, kur „vērtīgākais” atradums izrādījās vecs televizors. Arī šeit kopā savākta milzīga atkritumu kaudze.

Mazākos pulciņos bija apvienojušās arī ģimenes un draugu kompānijas, piemēram, Millersonu saime rosījās pie ceļmalas Dārziņu pārbrauktuves virzienā, bet Bahšteinu ģimene sakopa Zeltiņu ceļa apkārtni.  

Siltākam laikam iestājoties, cilvēki meklē vietas pie dabas, kur varētu atpūsties. Salaspiliešiem ļoti iecienīta ir pludmale pie Ako pieminekļa, bet diemžēl tieši šī iemesla dēļ apkārtne tiek piemēslota. Talkas dienā, kamēr vieni atpūtās pie Daugavas, tikmēr Komunālā dienesta darbinieki vāca atpūtnieku atstātos gružus. Jācer, ka cilvēki pamanīja citu pūles un savāca aiz sevis, jo patīkamāk  ir atrasties tur, kur ir tīrs. Citu Daugavas krastu- pie Zirņu salas sakopa Salaspils makšķernieku biedrība,  izvedot ne vien sadzīves atkritumus, bet arī būvgružus un citas cilvēku atstātās lietas.

 „Getliņu” talkošanas vietu pieteica salaspiliete Svetlana, kura diemžēl arī izrādījās vienīgā talkotāja tur. Tomēr, spītējot visam, viņa viena pati salasīja vairāk kā desmit maisus ar atkritumiem.

Tā, protams, ir tikai neliela daļiņa no talkas dalībnieku kuplā pulka, jo kāds kopa savu piemājas teritoriju, iestāžu kolektīvi apvienojās, lai uzkoptu savu darba vidi, bet citi talkošanas darbus uzsāka jau piektdiena. Tā, piemēram, Salaspils novada pašvaldības iestāžu vadītāji apvienoja spēkus, lai uzkoptu memoriāla teritoriju. Talkas koordinators Ojārs Kramiņš un pašvaldība saka paldies ikvienam, kurš pielika savu roku, lai mūsu Salaspils būtu tīrāka un sakoptāka, tomēr atcerēsimies, ka tīrs ir ne tikai tur, kur kopj, bet arī tur, kur nemēslo. Novērtēsim mūsu līdzcilvēku darbu un sagādāsim Latvijai  dāvanu 100. jubilejā, padarot to par tīrāko vietu pasaules kartē!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis