Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Lūdzam iedzīvotājus izteikt viedokli!

2012.gadā tika pieņemta Attīstības programma. Transporta un satiksmes infrastruktūras uzlabošanas jomā tā paredz, ka kontekstā ar novada ielu kvalitātes uzlabojumiem ir jāpārskata satiksmes infrastruktūra, lai nodrošinātu drošas un ērtas kājāmgājēju pārvietošanās iespējas.

Viens šo šādiem pasākumiem ir ceļa izbūve uz Tilderiem. Tā ir trase, kas patiesībā sastāv no diviem, savstarpēji savienotiem ceļiem, no kuriem viens ir pilnībā jāizbūvē no jauna.

Nepieciešamības pamatojums – nodrošināt gājējiem ērtu nokļūšanu Tilderu virzienā, kur šobrīd attīstās arī mazstāvu apbūve, lai nebūtu jāiet pa takām lauka vidū vai šoseju ar dzīvu satiksmi. Tikpat svarīga ir šī rajona iedzīvotāju ērta nokļūšana mājās ar vieglo transportu.

Pagājušajā gadā bija paredzēts izstrādāt projektu un šogad izbūvēt daļu ceļa, tomēr tas paredzēja tikai daļēju trases asfaltēšanu, kamēr pārējais posms paliktu ar šķembu klājumu.

„Labi ceļi novadam ir ļoti vajadzīgi. Nav jēgas tērēt naudu un būvēt daļēji, lai darbs paliktu pusdarīts. Prātīgāk ir uzbūvēt kārtīgu ceļu visā garumā. Lai arī tas maksās dārgāk, bet iegūsim trīsreiz garāku sakārtotu ceļu trasi”, ir pārliecināts izpilddirektors Andrejs Jaunkalns.

Tādēļ tika nolemts vispirms izstrādāt skiču projektu ceļa izbūvei pilnībā un nodot to iedzīvotāju izvērtēšanai, bet jau nākamgad, ņemot vērā ieteikumus, veikt būvdarbus, ceļu pilnībā noasfaltējot.

Lai projektējamais ceļš būtu taisns, bez asiem līkumiem, vēl šogad ir jāatrisina divi zemes atpirkšanas jautājumi. Iedzīvotājiem arī jāņem vērā apstāklis, ka starp dzīvojamām mājām ierobežotās vietas dēļ nebūs iespējas izbūvēt ietves. Tomēr par gājēju drošību ir padomāts: jo ceļš nebūs visai patīkams ātriem braucējiem tur plānoto 4-5 ātrumvaļņu dēļ, turklāt smagajam transportam iebraukt būs aizliegts, izņemot gadījumus, kad tas būs nepieciešams rajona iedzīvotājiem. Vietējie iedzīvotāji pa jauno ceļu varēs braukt nesteidzoties, bet toties ērti.

Ir panākta arī nodoma vienošanās ar SIA „Galss Buss” par dažu reisu pārplānošanu, kad no Skolas ielas autobuss nogriezīsies nevis uz Enerģētiķu, bet Nometņu ielu un tad uz jauno ceļu.

Andrejs Jaunkalns aicina iedzīvotājus izteikt viedokli un ieteikumus par jauno projektu: „Ja būs daudz jautājumu, tad aicināsim iedzīvotājus uz sanāksmi. Ja ieteikumu būs maz, bet konstruktīvi, tos ņemsim vērā, pasūtot tehnisko projektu, un jau 2015.gadā šī trase tiks izbūvēta.”

Ar ceļu rekonstrukcijas skiču projektu var iepazīties šeit, atsauksmes gaidām uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz 1.martam.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis