Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Pierīgas sporta spēļu jauno sezonu salaspilieši sāk ar uzvaru

28.janvārī Salaspils sporta namā pulcējās astoņu novadu sportisti, lai piedalītos vienā no Pierīgas sporta spēļu disciplīnām- dambretē. Salaspils novadu sacensībās pārstāvēja  Aiga Priedniece, Gunārs Zālītis, Raimonds Vipulis un Aldis Krūmiņš, kuri mums atnesa 1. vietu. Salaspilieši nepārspēti palika arī 2016. un 2017. gadā. Prieks, ka arī šogad līderu pozīcija tika nosargāta. Otrajā vietā ierindojās Ropažu novads, kurā spēlēja pasaules eksčempions Guntis Valneris un esošais Latvijas čempions 64 lauciņu dambretē Guntars Purviņš. Savukārt godalgoto trijnieku noslēdza Babītes dambretisti. Jāpiebilst, ka Babītes uzvaras gājienu pirms trīs gadiem pārtrauca tieši salaspilieši. Mēs patiesi varam lepoties ar savējiem, jo Pierīgas komandās spēlē ļoti daudzi Latvijas vadošie dambretisti. Tāpat aizvien vairāk šai spēlei pievienojas jaunā paaudze. Jaunākajam dalībniekam bija vien 11 gadi. Pērn Salaspils novads kopvērtējumā palika uzreiz aiz goda pjedestāla. Vislabāk veicās mūsu dambretes, galda tenisa un telpu futbola komandām. Redzēsim, kuros sporta veidos šogad izdosies izcīnīt vislabākos rezultātus.

lasīt vairāk
“Minnesota Timberwolves” cīnīsies par 3.vietu Jr.NBA līgas spēlēs

26.janvārī Salaspils sporta namā norisinājās aizraujošākās un emocijām bagātākās basketbola sacensības - Jr.NBA izslēgšanas spēles. Salaspils novada komanda tajās startēja ar komandas “Minnesota Timberwolves” vārdu. Tās sastāvā ir sportisti no 1.vidusskolas,  Igora Miglinieka sporta skolas un sporta skolas. Pateicoties iepriekšējās kārtās izcīnītajām uzvarām rietumu konferencē, mūsu komanda kvalificējās izslēgšanas turnīram. Vēl rietumu konferences izslēgšanas turnīra astoņniekā iekļuva “Golden State Warriors” (Jelgavas 4. sākumskola), “Los Angeles Lakers” (Bauskas sākumskola), “Los Angeles Clippers” (Iecavas vidusskola;), “Minnesota Timberwolves” (Salaspils 1. vidusskola), “Denver Nuggets” (Āgenskalna sākumskola),”Oklahoma City Thunder” (Ķekavas vidusskola), “New Orleans Pelicans” (Saldus pamatskola) un “Memphis Grizzlies” (Tukuma 2. vidusskola). 26.janvārī pirmā izslēgšanas spēle komandai “Minnesota Timberwolves” bija ar Iecavas vidusskolu jeb “Los Angeles Clippers”. Mājinieki pirmo spēli uzsāka nedroši, taču jau pēc īsa brīža tika gūts pārliecinošs punktu pārsvars pār iecavniekiem, rezultātā- uzvara ar 32:8. Šis panākums nodrošināja iespēju  piedalīties nākošajā izslēgšanas spēlē ar Tukuma komandu “Memphis Grizzlies”. Spēle ar “Memphis Grizzlies” jau bija līdzvērtīga. Katra minūte, katra bumba bija cīņa par uzvaru, un Salaspils novads to izcīnīja. Spēle beidzās ar rezultātu 22:19. Tālāk salaspiliešiem bija jāstājas pretim Saldus pamatskolas komandai “New Orleans Pelicans”. Šajā spēlē diemžēl salaspilieši atzina pretinieku pārākumu. 23.februārī mūsu zēni un meitenes dosies uz arēnu “Rīga”, lai cīnītos par 3.vietu Jr.NBA līgas finālā. Fināls notiks pirms Latvijas vīriešu valstsvienības spēles ar Ukrainas izlasi pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā.

lasīt vairāk
Salaspils sporta skolas sieviešu handbola komandai uzvara pār vicelīderēm

Šāgada pirmajā Latvijas dāmu handbola čempionāta spēlē sieviešu virslīgā par pārsteigumu parūpējusies Salaspils sporta skolas komanda, kas sagādāja zaudējumu tabulas otrajā vietā esošajai Jēkabpils sporta skolas vienībai. Salaspils sporta namā notikušās spēles pirmajās minūtēs mazliet veiksmīgākas bija jēkabpilietes, taču pirmā puslaika vidū mājinieces pārņēma vadību un vēl līdz pārtraukumam sasniedza sešu vārtu pārsvaru (15:9, 20:14). Otrajā puslaikā Salaspils handbolistes sasniedza arī "plus astoņi". Piecas minutes līdz beigām pretinieces gan sadeldēja starpību līdz trim vārtiem (35:32), tomēr salaspilietes uzvaru neatdeva – 39:34. Lielisku spēli Salaspils sporta skolas komandas sastāvā aizvadīja Renāte Salmane, kura realizēja 18 no 22 metieniem, tajā skaitā visus piecus 7 metru soda metienus. Pēc šī rezultatīvā snieguma viņa sezonas labāko vārtu guvēju sarakstā ieņem trešo vietu – 108 precīzi metieni 13 spēlēs. Septiņas reizes bumbu vārtos raidīja Inese Umjarova, pa četrām reizēm – Dace Potapova un Krista Liepa. Līdz ar ceturto panākumu pēc kārtas Salaspils handbolistes Latvijas virslīgas čempionāta turnīra tabulā panākušās ceturtajā vietā esošo "REIR Dobele" komandu – abām ir pa 14 punktiem, tiesa, dobelnieces aizvadījušas vienu spēli mazāk. Tikai punkts vairāk ir Ludzas klubam "Latgols", bet sestajā vietā esošās LSPA studentes no salaspilietēm atpaliek jau par desmit punktiem. Līderes ar 21 punktu 12 spēlēs ir Stopiņu NHK handbolistes. Svētdien Salaspils komanda aizvadīs vēl vienu spēli savās mājās pret 12 zaudējumus pēc kārtas piedzīvojušo Latvijas jaunatnes izlasi. Aicinām skatītājus 28.01.2018. plkst. 16:00 uz Salaspils sporta namu atbalstīt komandu klātienē! FOTOGALERIJA (autors Elvijs Ozoliņš) no 23.01. spēles STATISTIKA: Latvijas čempionāts handbolā sievietēm. Salaspils SS - Jēkabpils SS 39:34 (20:16)  Salaspils SS: Salmane 18/5, Umjarova 7, Potapova 4, Liepa 4, Agarkova 3, Bērtiņa 2, Kozlova 1.  Jēkabpils SS: Ārmane 10/1, Kaulakane 7, Minova 6/4, Gerasimova 5, Lapsa 3, Damenauska 2, Krūmiņa 1. 

lasīt vairāk
“Katrīnas kausā” startē arī salaspilieši

20. janvārī Kuldīgas vieglatlētikas hallē bija divkārši svētki. Tieši pirms 10 gadiem ar LVS kausu izcīņu oficiāli ierindā stājās Latvijā joprojām vienīgā un patiesā vieglatlētu treniņu un sacensību bāze. Savukārt šogad šeit jau astoto reizi notika tradicionālie un popularitāti ieguvušie „Katrīnas kausi”. Arī šoreiz startēja daudzi atzīstami pašmāju un ārzemju vieglatlēti – 12 disciplīnās sacentās 17 valstu 200 sportisti. Salaspils sporta skolu pārstāvēja tās audzēkņi un Murjāņu sporta skolas audzēknis Aksels Blanks, kurš šoreiz piedalījās 1000 m skrējienā. Tajā pašā disciplīnā startēja Aksela treneris Aigars Feteris, kurš šoreiz pārstāvēja Saldus sporta klubu "Liesma".  Uzvaru šajā distancē svinēja baltkrievs, igaunis un grieķis, bet latviešu vidū Aigars finišēja ceturtais, izcīnot sacensībās augsto 9.vietu ar rezultātu 2:33.30, kas ir jauns Saldus novada rekords. Savukārt Aksels, pārstāvot Salaspils sporta skolas godu, bija visjaunākais no finišējušiem dalībniekiem un  ierindojās 17.vietā. Bet nedēļu pirms, 13.janvārī, turpat Kuldīgā norisinājās Sportland kausa 1.posms U20 un U16 sportistiem. No Salaspils sporta skolas uz šīm sacensībām devās 19 sportisti savu treneru  Aigara Fetera un Ināras Znūtiņas pavadībā. Ēriks Solovjovs spēja sasniegt II sporta klasi un izcīnīt 7.vietu 600m skrējienā, savukārt Aksels Blanks tajā pašā disciplīnā izcīnīja 5. vietu. Anastasija Anaņjeva sasniedza personīgos rekordus 300 metru un 60 metru disciplīnās. Rinaldam Valtam Zariņam- debijas sacensības un uzreiz I jaunatnes sporta klase 600m distancē, uzrādot 1:38,47. Personīgo rekordu tāllēkšanā izdevās izcīnīt Matīsam Čudaram. Nepatīkams atgadījums pirms skrējiena piemeklēja mūsu Annu Kovaļonoku, kura čakli gatavoja starta blokus, bet pēdējā mirklī pirms starta organizatori negaidīti palūdza samainīt skrejceliņu, kas liedza Annai normāli sagatavoties skrējienam. Savukārt salaspilietim Markusam Ozolam, kurš šobrīd mācības un treniņus aizvada Murjāņu sporta ģimnāzijā, 1000m izturības skrējienā izdevās uzrādīt ne tikai savu sezonas labāko rezultātu, bet labot savu personīgo rezultātu šajā disciplīnā. Ar rezultātu 2:55,01 Markuss 24 skrējēju konkurencē izcīnīja godpilno 1.vietu un Sportland zelta kausu. 

lasīt vairāk
Prāta spēle dambrete uzņem apgriezienus Salaspils 2. vidusskolā

Jau tradicionāli Salaspilī tiek organizēti dažādi turnīri dambretē gan Salaspils 1., gan 2. vidusskolā. Šogad, 17. janvārī, sacensības šājā prāta spēlē uzsāka Salaspils 2. vidusskola, pulcējot  58 pašus mazākos un jaunākos dalībniekus – t.i., sākumskolas skolēnus, kuri mēģināja pārspēt konkurentus dambretes spēlē divās  apakšgrupās: 1.-2. un 3.-4. klašu grupā. Tas ir viens no nozīmīgākajiem bērna attīstības posmiem Šajā periodā ļoti svarīgi ir neapjukt un nepazust tik pārbagātajā informācijas gūzmā, kā arī jāmācās patstāvīgi pieņemt lēmumus un orientēties apkārtnē. Liels palīgs šajās jomās sākumskolas skolēniem ir dambretes spēlei, tā veicina intelektuālo attīstību, palielina telpisko, loģisko domāšanu, kā arī māca domāt vairākus “soļus” uz priekšu gan dambretē, gan veicot ikdienas gaitas. Lai panāktu rezultātu, svarīga loma ir nodarbībām. Tās Salaspils 2. vidusskolā vada Raimonds Vipulis, kurš ne tikai ir pats aktīvs sportists, piedalās dažāda līmeņa sacensībās, bet ir arī labs pedagogs un spēj pulcēt lielu daudzumu bērnu dambretes nodarbībām. Kad pulciņu sāka vadīt šis titulētais dambretes spēlētājs, palielinājās arī bērnu skaits! Jāpiebilst, ka tas ir vienas skolas ietvaros. Taču vienmēr tā nav bijis. Pirmajās dambretes sacensībās piedalījās tikai trešā daļa no šīgada turnīra dalībnieku skaita. Līdz ar lielo dalībnieku skaitu, bija spēcīga konkurence un sīvā cīņā, apsteidzot visus, arī zēnus,  par 2. vidusskolas absolūto čempioni kļuva Diāna Stecka, kuras īpašumā vismaz uz gadu ir tik ļoti kārotais ceļojošais kauss “Zvaigznīte”. Apsveicam Dianu ar iegūto kausu un titulu! Pie balvām tika arī visi mazie spēlētāji. Savukārt labākie paši izvēlējās vērtīgākās balvas, jo viņiem bija iespēja tās saņemt pirmajiem. 1.-2. klašu grupā godalgoto vietu sadalījums Meitenes: vieta - Svetlanai Ščipakovai vieta - Darjai Krasovskai vieta - Nastjai Mageranovai Zēni: vieta Artjomam Baranovam vieta Maksimam Kuzminovam vieta  Pjotram Muļjanovam 3.-4. klašu grupā Meitenes: vieta Diānai Steckai vieta Jeļenai Bogačenkovai vieta Alisai Husnutdinovai Zēni: vieta Kirilam Gavlasam vieta Kirilam Reinikam vieta  Bogdanam Ivanovam Visi attēli un rezultāti šeit  Vitauts Budreika, Dambretes attīstības biedrības priekšsēdētājs

lasīt vairāk
Veiksmīgs gada sākums karatē kluba sportistiem

14. janvārī uz Ozolnieku halli devās seši Salaspils karatē kluba sportisti, lai piedalītos 7. absolūtajā bērnu karatē čempionātā “Ozolnieki 2018”. Sacensības piedalījās 324 sportistu no Latvijas, Lietuvas un Indijas karatē klubiem. Mūsu klubu pārstāvēja jaunie sportisti ar nelielu sacensību pieredzi. Vislabāk veicās Alīnai Vasiljevai, kura izcīnīja divas pirmās un vienu otro vietu. Ar pirmo vietu var lepoties arī Emirs Parlaks un Madara Upeniece. Lieliski cīnījās arī Rūdolfs Upenieks, Valērijs Vasiļjevs un Svetlana Scipakova, uzvarot vairākas cīņas. Ir iegūta svarīga pieredze, un visas uzvaras vēl ir priekšā. Liels paldies mūsu kluba meitenēm Katrīnai Doroņinai un Anastasijai Ivancakai par lielisku darbu tiesnešu sekretariātā.  20. janvārī mērojām ceļu uz Tallinu, kur notika olimpiskā karatē čempionāts. Sacensības pulcēja ap 600 sportistu no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Zviedrijas, Luksemburgas, Gruzijas, Krievijas un Baltkrievijas. Mūsu kluba sportisti spēja izcīnīt 12 medaļas. Augstākā kaluma medaļas ieguva Anzelika Zaharjana un Emils Jankausks, savukārt Eduards Doronins, Deivs Birzulis, Vladislavs Silonososvs un Oļegs Jakimecs kaklā kāra sudraba godalgas. Bronzas izcīnīja Jūlija Beikmane, Daniels Zaharjans, Marats Morozovs, Raitis Ozols, Emils Jankausks, Nikola Medevedeva. Šobrīd cītīgi gatavojamies Eiropas čempionātam Olimpiskajā karatē kadetiem, junioriem un līdz 21 gadam veciem sportistiem, kas februārī notiks Sočos. Eiropas spēcīgākajās sacensībās drīkst piedalīties tikai viens sportists vecuma un svara kategorijā, kurš ir pierādījis, ka ir labākais valstī.   Pasākumam pieteicas ap 1000 sportistu no 45 Eiropas valstīm- labākie no labākiem. Latvijas karatē izlases sastāvā startēs arī salaspilieši, kuri godam pelnījuši savu vietu izlases komandas sastāvā.  Latvijas komandu un Salaspili Sočos pārstāvēs Emils Jankausks, Eduards Doronins, Marats Morozovs un Raimonds Mileika. Romans Sledzevskis, Salaspils karatē kluba treneris

lasīt vairāk
Notiks sacensības galda tenisā

27.janvārī Salaspils sporta namā norisināsies galda tenisa sacensības bērniem un jauniešiem "STIGA kauss". Sacensībās aicināti piedalīties zēni un meitenes līdz 18 gadu vecumam, kuri savā brīvajā laikā nodarbojas ar galda tenisu un vēlas izmēģināt spēkus sacensībās, kā arī sportisti ar pieredzi. Lūdzam pieteikumus iesniegt līdz 24.janvārim, nosūtot tos uz epastu 

lasīt vairāk
Markuss Ozols izcīna zelta kausu

Sestdien, 13.janvārī, ar vairāk nekā 700 jauno vieglatlētu līdzdalību Kuldīgas Vieglatlētikas manēžā notika šīs ziemas sezonas pirmās lielākās sacensības pašu mājās – „Sportland” kausa pirmā kārta. Sacensības notika divās vecuma grupās (junioriem U20 un jauniešiem U16) 32 disciplīnās. Tā kā šīs ir vienas no pirmajām jaunās 2018.gada sezonas sacensībām, tad vairums uzvarētāju sasniedza sezonā labākos rezultātus (SB) savās vecuma grupās. Savukārt Markusam Ozolam (kurš šobrīd mācības un treniņus aizvada Murjāņu sporta ģimnāzijā) 1000m izturības skrējienā izdevās uzrādīt ne tikai savu sezonas labāko (SB) rezultātu, bet labot savu personīgo rezultātu (PB) šajā disciplīnā. Ar rezultātu 2:55,01 Markuss Ozols 24 skrējēju konkurencē izcīnīja godpilno 1.vietu un Sportland zelta kausu. Apsveicam Markusu un viņa trenerus Aigaru Feteri (Salaspilī) un Gintu Bitīti (Murjāņos) ar uzrādīto "zvaigžņoto" sasniegumu sezonas pirmajās sacensībās!!! Ilze Krone Salaspils sporta skola

lasīt vairāk
No Ludzas pārvesti divi kausi

5.-7.janvārī Latvijas vissenākajā pilsētā Ludzā norisinājās V starptautiskais handbola turnīrs "Ludza 2018", kurā piedalījās jaunieši un jaunietes divās vecuma grupās - U16 un U14. Salaspils sporta skola tika pārstāvēta ar četrām komandām:  meitenes 2004.g.dz. (treneris Inals Doguzovs); meitenes 2004.g.dz. (trenere Marija Zaščerinska); meitenes 2002.g.dz. (trenere Jūlija Šamricka); zēni 2002.g.dz. (treneri Niks Remess un Edgars Vakuļčiks). Visveiksmīgāk turnīru aizvadīja I.Doguzova vadītā komanda, kas U14 vecuma kategorijā 9 komandu konkurencē spēja izcīnīt augsto 2.vietu. Pirmajās dienās meitenes aizvadīja apakšgrupu spēles, kur izcīnīja uzvaras pār Kehru (19:7), Jēkabpili (18:17) un Viļņas Tauras (17:12), kā arī nospēlēja neizšķirti ar Tallinas-2 komandu (8:8). Tas ļāva ierindoties 1.vietā A grupā un kvalificēties play-off kārtai. Pusfinālā mūsu komanda tikās ar mājiniecēm Ludzu un uzvarēja ar rezultātu 16:9. Bet finālā tikāmies ar Tallinas-1 komandu, kurai piekāpāmies ar 3 vārtu starpību (18:21). Par mūsu komandas labāko spēlētāju tika atzīta Sindija Siliņa.  Salaspils 2004.g.dz. otrā komanda treneres Marijas Zaščerinskas vadībā cīnījās B apakšgrupā. Tur tika aizvadītas spēles pret Ludzu (11:17), Tallinu 1 (4:20) un izcīnīta uzvara pār Lietuvas “Moletai” komandu (12:11), kas ļāva ierindoties 3.vietā savā grupā, bet liedza kvalificēties pusfināliem. Izšķirošajā dienā meitenes spēlēja par 5.-9.vietu, kur aizvadīja līdzīgas spēles, bet tomēr piekāpās Tallinai-2 (8:11), Viļņas “Tauras” (9:12), Kehrai (14:20), bet uzvarēja “Moletai” (10:8). Kopvērtējumā Salaspils SS otrā komanda ieguva 8.vietu. Par komandas labāko spēlētāju tika atzīta Frīda Binduka. U16 vecuma kategorijā Salaspils tika pārstāvēta ar zēnu un meiteņu komandām. Zēniem piedalījās 10 komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas, kas tika sadalītas divās apakšgrupās pa piecām komandām katrā. Salaspilieši tika ielozēti B grupā, kur tikās ar Igaunijas Tapu (11:20), Murjāņu sporta ģimnāziju (16:18), Minskas RCOR (6:24) un Lietuvas “Varena” (10:20). Izšķirošajā dienā spēlē par 9.-10.vietu piekāpāmies Viļņas komandai ar rezultātu 10:18. Mūsu rindās par labāko spēlētāju tika atzīts vārtsargs Armands Cunskis.  2002.g.dz. meitenēm turnīrā startēja 7 komandas, kas aizvadīja apļa turnīru. Kopumā salaspilietēm bija 6 spēles trijās dienās, kurās tika izcīnītas trīs uzvaras: pār Jēkabpili (25:18), Pasvali (10:0) un Lietuvas “Moletai” (19:8). Ar viešņām no Baltkrievijas - Minska-2 komandu spēle noslēdzās neizšķirti (14:14). Bet divām pretiniecēm zaudējām - Ludzai (18:25), bet Minskai-1 (14:19). Kopvērtējumā Salaspils sportistes un Minska-2 ieguva pa 7 punktiem, tomēr mūsu meitenēm bija labāka vārtu starpība, kas ļāva apsteigt baltkrievietes un ierindoties 3.vietā, izcīnot bronzas godalgas. Par komandas labāko spēlētāju tika atzīta vārtsardze Margarita Bičeka. Apsveicam visas komandas ar veiksmīgu turnīru un izcīnītiem sudraba un bronzas kausiem! Jūlija Šamricka, sporta skolas trenere

lasīt vairāk
Trijās spēlēs trīs uzvaras

13.janvārī Salaspils sporta skolas zālē tika aizvadītas Latvijas jaunatnes čempionāta handbolā (2005.g.dz. meitenēm) sabraukuma spēles. Čempionātā piedalījās astoņas komandas, kura bija sadalītas divās apakšgrupās. A apakšgrupā- Dobeles SS, Ludzas NSS, Jēkabpils SS, Aizkraukles SS/ Skrīveri, savukārt B apakšgrupā- Olaines SC, Liepājas nov./ Vaiņode, Salaspils SS 1.kom. un Salaspils SS 2.komanda. Sporta skola šajā vecuma grupā čempionātā startēja divu komandu sastāva. Pirmajā komandā apvienotas treneres Marijas Zaščerinskas un trenera Inala Doguzova labākās 2005.g.dz. audzēknes, savukārt otrā iekļautas arī meitenes, kuras ir pat 2 gadus jaunākas (2007.g.dz.) par savām pretiniecēm, bet neskatoties uz to gūst pirmo spēļu pieredzi Latvijas mēroga sacensībās. Salaspils SS 1.komanda aizvadīja 3 spēles un pārliecinoši izcīnīja 3 uzvaras (pret Olaines SC 20:7, pret Vaiņodi 28:9 un Salaspils SS 2.kom. 30:0), kas ļāva B apakšgrupā izvirzīties 1.vietā. Salaspils SS 2.komanda piedzīvoja 3 zaudējumus, toties guva vērtīgu spēļu pieredzi. Vēlos atzīmēt, ka šajā sabraukumā, kurš norisinājās Salaspilī, prieks bija redzēt sacensību skatītājus– audzēkņu vecākus un vecvecākus, kuri bija ieradušies atbalstīt un just līdzi mūsu handbolistēm. Paldies jums par izrādīto interesi un līdzjutēju atbalstu! Paldies arī sporta skolas handbola nodaļas audzēkņiem- Jeļizavetai Žigalkinai, Ērikai Sirsniņai, Adrianai Balašovai un Domenikam Ulmanim-, kuri palīdzēja noorganizēt handbola sabraukumu Salaspilī un paralēli handbola spēles apguvei stažējas par handbola spēles tiesnesi/ sekretāri. Apsveicam meitenes un viņu trenerus Mariju Zaščerinsku un Inalu Doguzovu ar pārliecinošu uzvaru 2.sabraukumā, kā arī vēlam veiksmes čempionāta finālturnīrā, kuru plānots aizvadīt jau marta mēnesī. Ilze Krone, Salaspils sporta skola

lasīt vairāk

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis

Arhīvs