Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Paziņojums par ietekmes uz vidi novērtējuma uzsākšanu un sākotnējo sabiedrisko apspriešanu

Vides pārraudzības valsts birojs 2013. gada 17. jūlijā ir pieņēmis lēmumu Nr. 232 par ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras piemērošanu ģipšakmens ieguves paplašināšanai atradnē „Salaspils" Salaspils novadā. Paredzētās darbības ierosinātājs ir SIA „Knauf" (Reģ. Nr. 40003219730, adrese: Saurieši, Stopiņu nov., Daugavas iela 4, LV-2118). Paredzētās darbības ietvaros tiek plānota ģipšakmens ieguves paplašināšana ģipšakmens atradnē „Salaspils" ~ 88 ha platībā. Ģipšakmens ieguvi plānots uzsākt gan Ziemeļu iecirknī (~43 ha), gan Dienvidu iecirknī (~45 ha). Ģipšakmens ieguves paplašināšana paredzēta zemes vienībās ar kadastra apzīmējumiem 80310070048, 80310070049, 80310070346, 80310070347, 8031 007 0400. Š.g. 30. septembrī Salaspils novada domes Sēžu zālē, Līvzemes ielā 8, Salaspilī, plkst.16:00. notiks ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējās sabiedriskās apspriešanas sanāksme. Ar sagatavotajiem materiāliem par paredzēto darbību var iepazīties Salaspils novada domes Apmeklētāju apkalpošanas centrā (adrese: Līvzemes 8, Salaspils) darba laikā, kā arī interneta mājas lapā -www.environment.lv/lv/jaunumi. Rakstiskus priekšlikumus par paredzētās darbības iespējamo ietekmi uz vidi var iesniegt Vides pārraudzības valsts birojā (Rūpniecības ielā 23, Rīga, LV - 1045, tālrunis: 67321173, fakss: 67321049 www.vpvb.gov.lv) līdz š.g. 3. oktobrim.

lasīt vairāk
Topošos reģionālos uzņēmējus apmācīs bez maksas

ASV vēstniecība Latvijā Fulbraita absolventu programmas ietvaros finansē praktiskās apmācības projektu, kura mērķis ir palīdzēt Latvijas uzņēmējiem uzsākt vai attīstīt biznesu Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē. Kā saprast, vai biznesa ideja ir laba? Kā sagatavot biznesa plānu? Kā piesaistīt naudu? Kā pārdot savu preci vai pakalpojumu? Kā izmantot sociālos tīklus, lai izietu globālajā tirgū? Kā pārdot savu biznesu? Kursa „Kā uzsākt/attīstīt savu biznesu un kļūt par veiksmīgu uzņēmēju?”ietvaros pieredzējušie uzņēmēji no Latvijas uz ārzemēm atbildēs uz šiem jautājumiem, dalīsies veiksmīgā biznesa noslēpumos un palīdzēs klausītājiem izveidot dzīvotspējīgu uzņēmumu. Programma ir bezmaksas. Dalībnieku skaits ir ierobežots, atlase notiek konkursa kārtībā. Pieteikties var jebkurš Latvijas iedzīvotājs, kas plāno dibināt vai attīstīt jau esošo uzņēmumu Vidzemē, Kurzemē vai Zemgalē. Pasniedzēji: David Ryal (USA) un Dr Tatjana Boguševiča (LV), kā arī vieslektori Rolands Laķis (LV), Zulfukar Tosun (DE), Jonathan Howard (UK), Jeļena Krivkina, CFA, ACCA (LV), Gilad Regev (IL) un citi. Apmācības kurss norisināsies no 12. oktobra līdz 21. decembrim katru sestdienu  plkst. 10.30 - 16.00 Rīgā, Rīgas Juridiskajā augstskolā (Riga Graduate School of Law). Mācības notiks latviešu valodā. Pieteikties apmācībai var līdz š.g. 1. oktobrim, aizpildot anketu un īsi aprakstot savu biznesa ideju: http://tinyurl.com/biznesapamati Papildinformācija:E-pasts:

lasīt vairāk
Uzsākti būvdarbi Meldru un Smilgu ielā

Šī gada 4.jūlijā, Salaspilī, starp Pašvaldības SIA "Valgums-S" un SIA "Siltums Jums" tika parakstīts līgums “Ūdensapgādes un kanalizācijas infrastruktūras objektu projektēšana un būvniecība Salaspilī, II kārta”. Līgums tiks īstenots Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Salaspils novada Salaspilī un Saulkalnē, II kārta” ietvaros. Šī projekta mērķis ir paaugstināt pašvaldības ūdens apgādes un notekūdeņu apsaimniekošanas kvalitāti atbilstoši ES direktīvām un nacionālajiem standartiem. Paplašinot ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus un pieslēdzot jaunus patērētājus, veicināt pašvaldību ūdens saimniecības uzņēmuma ekonomiskā stāvokļa uzlabošanos, kā arī sekmēt ūdensapgādes un notekūdeņu apsaimniekošanas pakalpojumu pieejamību sabiedrībai. Līguma ietvaros ir paredzēts izbūvēt un rekonstruēt ~18 627 m ūdensapgādes tīklus, ~12 443 m pašteces kanalizācijas tīklus un ~932m kanalizācijas spiedvada,kā arī rekonstruēt divas kanalizācijas sūkņu stacijas un izbūvēt divas sūkņu stacijas. Līguma kopējās izmaksas ir 4 105 281,19 LVL, tai skaitā pievienotās vērtības nodoklis. Pēc projekta īstenošanas tiks nodrošināti centralizētie ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumi, samazināti ūdens zudumi ūdensapgādes tīklos un samazināts vides piesārņojums, ko radīja novecojušas ūdens apgādes un notekūdeņu savākšanas sistēmas. Ir paredzēts palielināt energoefektivitāti un samazināt infiltrācijas apjomu kanalizācijas sistēmā, modernizējot to pārsūknēšanas iekārtas. Pašvaldības SIA „Valgums -S” informē Jūs, ka Salaspilī, Meldru ielā un Smilgu ielā, no š.g. 4. septembra tiks veikti būvdarbi ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūvei. Darām zināmu, ka šo ielu rajonā tiks pārkārtota autotransporta satiksmes organizācija. Lūdzam autovadītājus pievērst uzmanību satiksmes organizācijas norādēm. Sīkākai informācijai: Pašvaldības SIA „Valgums-S”, +371 67944694, Miera iela 26a, Salaspils, LV-2169, \n Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Būvdarbus Meldru ielā un Smilgu ielā ir plānots pabeigt 2014. gada 30.augustā. Projektu "Ūdenssaimniecības attīstība Salaspils novada Salaspilī un Saulkalnē, II kārta" līdzfinansē Eiropas Savienība. Finansējuma saņēmējs šī projekta ietvaros ir Pašvaldības SIA "Valgums-S". Projekta administratīvās, finanšu un tehniskās vadības uzraudzību nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Projektu atbalsta un līdzfinansē Salaspils novada dome.     

lasīt vairāk

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis

Arhīvs