Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Sakopsim mūsu novadu!

Nākamsestdien, 27. aprīlī, visā Latvijā notiks “Lielā talka”, kurā aicinām piedalīties visus, kuriem rūp tīra un sakopta vide sev apkārt. Primārais talkas mērķis – sakārtot pašvaldībai piederošas zemes vienības (t.sk. arī ūdens objektu piekrastes un mežu teritorijas), kuras antropogēnas darbības rezultātā ir piesārņotas ar dažāda veida atkritumiem. Salaspils iedzīvotāji aicināti labiekārtot un sakopt publiskās teritorijas, kā arī talkošanas procesā atkritumus šķirot. Pieteikt talkošanas vietu un reģistrēt savu dalību kādā no tām arī šogad iespējams gan www.talkas.lv, gan sazinoties ar koordinatoru Salaspilī Karīnu Bāliņu pa tālruni 67981024, 29478068 vai e-pastu \n Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

lasīt vairāk
Gatavojamies Lieldienām un lasām jaunās “Salaspils Vēstis”!

Pēc vairāku mēnešu ilgiem remontdarbiem aktīvu pasāku sezonu uzsāk “Rīgava”, kuras telpas ir kļuvušas daudz mājīgākas un drošākas apmeklētājiem. “Esmu gandarīts, ka remonta darbi pabeigti, ievērojot visas prasības un termiņus,” saka kultūras nama direktors Valdis Škutāns. Šogad labākie sportisti tikās neierastā vidē- Botāniskā dārza oranžērijā, kur saņēma balvas un diplomus par pērn sasniegtajiem rezultātiem. Kuri tad šogad tika īpaši sumināti ar naudas veltēm- lasiet 1.lpp. Ir stājušies spēkā noteikumi par Salaspils grafiskā simbola- saules izmantošanu, kā arī stājusies spēkā kartība, kādā  pašvaldība iznomā mazdārziņus. Vides inženiere Karīna Bāliņa aicina salaspiliešus pievienoties “Lielajai talkai” un sakopt tās vietas, kur visvairāk tas nepieciešams. Šogad talkas organizatori iet soli tālāk- atkritumus ne tikai vāksim, bet arī šķirosim. Sociālais dienests ziņo par šī gada pirmajā ceturksnī izmaksātajiem pabalstiem. To apmērs sasniedzis teju 37 tūkstošus eiro. Bez uzraudzības atstāti bērni, konflikti, zādzības, ceļu satiksmes negadījumi- policistu darba lauks marta nogalē. Salaspils Veselības centra fizioterapeites stāsta, kāpēc zīdaiņiem būtu nepieciešamas peldēšanas procedūras. Pavasaris ir īstais laiks, lai dotos nesteidzīgā pilsētas apskatē ar velosipēdu. Ja Tev nav sava braucamā, nebēdā! To varēs iznomāt Tūrisma informācijas centrā. Noslēdzies peldēšanas seriāls “Veselības sestdiena”, kas trijos posmos pulcējis 150 peldētājus. Sporta lapaspusē uzziniet, kuri ir bijuši ātrākie. 1.vidusskolas LEGO pulciņa vadītāja Agita Grigorjeva stāsta par skolēnu sasniegumiem konkursā “Kad pasaciņa ciemos nāk…7”. “Jāņtārpiņā” teātra nedēļas ietvaros aktieru lomā iejūtas gan iestādes audzēkņi, gan viņu vecāki. Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi iegūst godalgotas vietas vienā no lielākajiem pasaules saksofonspēles konkursiem. Lieldienas Daugavas muzejā, “Baltā galdauta svētki”, “Buru” koncerti, kora “ELPA” koncerts, Linda LEEN, “Salaspils OPEN”, “Ūsiņa” jubileja - plašu kultūras pasākumu klāstu salaspiliešiem un viesiem piedāvā mūsu iestādes. Izdevumu lasiet ŠEIT.    Priecīgas un saulainas Lieldienas!

lasīt vairāk
Pēc remontdarbiem “Rīgava” uzsāk pasākumu sezonu

2019. gada 10.aprīlī noslēgušies “Rīgavas” foajē renovācijas darbi. Darbinieku, amatiermākslas kolektīvu vadītāju un dalībnieku, kā arī Salaspils novada iedzīvotāju lietošanai nodotas atjaunotas, laikmetam atbilstoši tehniski aprīkotas un drošas telpas. Oficiālā atklāšana ar plašu kultūras programmu paredzēta 3.un 4.maijā.  Noslēdzoties pārbūves darbiem, “Rīgavas” 1. stāvā paplašināta foajē zona, ierīkota mūsdienīga administratoru lete, tādējādi ir apvienotas iepriekšējās apsarga, kasiera un garderobista zonas, nodrošinot funkcionālu, pārskatāmu, darbiniekiem un apmeklētājiem komfortablu vidi. Telpās ierīkota signalizācijas sistēma, automātiskās ugunsdzēsības signalizācijas sistēma, visās telpās, kurās uzturas darbinieki vai apmeklētāji, ir izvietoti trauksmes izziņošanas skaļruņi, veikta ventilācijas sistēmas pārbaude. “Pērn, plānojot pārbūves darbus, svarīgākā bija darbinieku un apmeklētāju drošība un komforts, apmeklējot šobrīd nozīmīgāko kultūras norišu vietu Salaspilī. Plānojums, kurā nodalīta kases, apsardzes telpa un garderobe, nebija veiksmīgs. Foajē jābūt multifunkcionālam. Ierodoties “Rīgavā”, tagad apmeklētājs visu informāciju saņems no viena cilvēka – administratora. Esam palielinājuši garderobes ietilpību gan numuriņu ziņā, gan platības ziņā – tas ļaus ātrāk apkalpot cilvēkus pirms un pēc pasākumiem, nepieciešamības gadījumā piesaistot papildu cilvēku virsdrēbju izsniegšanai, kas pirms tam šaurības dēļ nebija iespējams. Apsardzes un signalizācijas sistēma ir mūsdienīgs risinājums, kas ļaus nenodarbināt apsargus nakts stundās. Visiem apsargiem izteikts piedāvājums turpmāk pārkvalificēties par administratoriem, jo faktiski arī viņu iepriekšējā funkcija bija drīzāk pielīdzināma šobrīd paredzētajiem pienākumiem. Esam veikuši labiekārtošanas darbus arī pagraba telpā, ceru nākamgad to pielāgot visām tehniskajām prasībām, lai “Rīgavā” būtu arī sava Teātra zāle. Esmu gandarīts, ka remonta darbi pabeigti, ievērojot visas prasības un termiņus. Saku paldies visu amatiermākslas kolektīvu vadītājiem, dalībniekiem un saviem darbiniekiem par pacietību remonta darbu laikā. Vēlos uzsvērt, ka visu kolektīvu mēģinājumi turpinājās ierastajā režīmā, un mēs esam gatavi pilnā jaudā uzsākt koncertu un pasākumu sezonu. Uz tikšanos “Rīgavā”!” saka Salaspils Kultūras nama direktors Valdis Škutāns.

lasīt vairāk
Laiks velo sezonai! Sēdies uz velosipēda un nododies nesteidzīgiem braucieniem pa novadu!

Ja Tev nav sava braucamā, droši dodies pie mums, jo no 2. maija Tūrisma informācijas centrā būs pieejama velo noma. Piedāvājumā 7 velosipēdi- divi sieviešu, trīs vīriešu, no kuriem viens ir aprīkots ar bērnu sēdeklīti, kā arī divi bērnu velosipēdi (piemēroti 5 – 7 un 7 – 10 gadu vecumam), kā arī ir pieejamas piecas aizsargķiveres. Nomājot velosipēdu, jānoslēdz nomas līgums un jāaizpilda inventāra pieņemšanas – nodošanas akts, tāpēc ir nepieciešama velosipēda vai autovadītāja apliecība, kā arī personu apliecinošs dokuments. Cenas (ar PVN):1h – 3,00 EUR;2h – 4,00 EUR;3h – 5,00 EUR;4h – 6,00 EUR;5 h – 7,00 EUR; par katru nākamo stundu + 1,00 EUR. Aizsargķivere – 1,00 EUR velosipēda nomas laikā. Velosipēdus būs iespējams nomāt no 2. maija Tūrisma informācijas centra darba laikā: no pirmdienas līdz piektdienai plkst. 9.00 – 18.30, sestdienās, svētdienās plkst. 10.00 – 16.00. Velosipēdus nav iespējams rezervēt!

lasīt vairāk
Nacionālajā botāniskajā dārzā nāk “Cīruļu diena”

27.aprīlī Nacionālajā botāniskajā dārzā ar “Cīruļu dienu” tiks atklāta stādu gadatirgu sezona. Stādu audzētāji no visas Latvijas plašā klāstā piedāvās augļu un dekoratīvo koku un krūmu, daudzgadīgo puķu un citus stādus. Lai dārzkopji varētu realizēt savas ieceres, tiks piedāvāti dārza instrumenti un amatnieku izstrādājumi. Varēs iegādāties arī mājražotāju roku gatavotos lauku labumus no tuvākiem un tālākiem novadiem. Par svētku noskaņu rūpēsies Salaspils kultūras nama bērnu deju kolektīvs “Sienāzītis”  un vokālais ansamblis “Fantāzija”. Pavasara saulīte atmodinājusi ziedus un pumpurus, to skaitā, protams, viskošākie ir cīrulīši, kuri arī devuši nosaukumu šim gadatirgum. Aicinām izstaigāt akmeņdārzu, lai papriecātos par pavasara krāsām. Pavasara atnākšana sajūtama arī oranžērijā, kuru rotā gan ziedoši, gan augļus nogatavinājuši kaktusi, zied un ienākas citroni, saldi smaržo Austrālijas kordilīnes ziedkopas, sāk atvērties arī cita austrālieša - kalistemona pudeļbirstēm līdzīgās ziedkopas, bet aiz stikla telpaugu kolekcijā kupli uzziedējušas greznas karaliskās pelargonijas. Apmeklētājus sveic korellas papagailīši, kuru jautrais pulks nupat pieaudzis līdz pieciem, un baseinos mītošie bruņurupuči un zivtiņas. PROGRAMMĀ: Stādu un amatnieku gadatirgus 9:00 – 15:00. 10:00–13:00 Praktiskā darbnīca “Lietu otrā dzīve” Salaspils Vides mēneša ietvaros (oranžērijas semināru zālē) 11:00  Bērnu deju kolektīva “Sienāzītis” un vokālā ansambļa “Fantāzija” koncerts (oranžērijas laukumā) 12:00–13:30 Ekskursija pa oranžēriju ar NBD gidu Visas dienas garumā – putnu būrīšu darināšana kopā ar Salaspils Dabas Draugu savienību un izjādes zirga pajūgā. Ieeja gadatirgū: uzrādot derīgu ieejas biļeti botāniskajā dārzā.

lasīt vairāk
Novada bibliotēkas un tās struktūrvienību darba laika izmaiņas

  18.04.19 19.-22. aprīlis Salaspils novada bibliotēka 12-18   Slēgts Dienvidu filiālbibliotēka 11-18 Saulkalnes filiālbibliotēka 11-18

lasīt vairāk
Policisti steidz palīgā bez uzraudzības atstātiem bērniem

18.martā plkst.13.01 pašvaldības policijā tika saņemta informācija, ka pie daudzdzīvokļu nama Skolas ielā 9 kāds vīrietis uzvedās neadekvāti, kliedzot uz apkārtējiem. Policisti vīrieti sastapa pie Skolas ielas 15, un sarunās radās aizdomas, ka viņš ir narkotisko vielu reibumā. Vīrietis tika aizturēts un nogādāts Valsts policijā. 18. martā plkst.13.55 policijā vērsās Sociālā dienesta darbinieces, ziņojot, ka Enerģētiķu 9 spēļu laukumā bez uzraudzības rotaļājas divi četrgadīgi bērni, bet viņu vecāki dzīvesvietā lieto alkoholu. Policisti kopā ar Sociālā dienesta darbiniekiem bērnus nogādāja dzīvesvietā, kur sastapa vecākus acīmredzamā alkohola reibumā. Par notikumu ziņots Bāriņtiesai un Valsts policijai. Par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu uzsākta administratīvā lieta. 18. martā plkst. 15.15 tika saņemta informācija, ka pie Tilderu automašīnai Toyota ir izsists logs. Automašīnas vadītāja bija ļoti satraukta. Viņa paskaidroja, ka, kamēr atradusies kapos, tikmēr kāds viņas spēkratam izsitis logu. Policisti apsekoja notikuma vietu un veica meklēšanas pasākumus. Par notikušo tika ziņots Valsts policijai.            20.martā plkst. 17.04 pašvaldības policijas darbinieki pamanīja ceļu satiksmes negadījumu Rīgas un Skolas ielu krustojumā. Tajā bija iesaistītas divas BMW markas automašīnas, bet cilvēki cietuši nebija. Ņemot vērā to, ka tika traucēta satiksme, līdz Ceļu policijas ierašanās brīdim Pašvaldības policijas darbinieki nodrošināja sabiedrisko kārtību. 21.martā plkst. 06.00 policijas iecirknī ieradās sieviete, kura vēlējās pasēdēt uz atpūsties dežūrdaļas uzgaidāmajā telpā. Viņa paskaidroja, ka jūt sāpes krūšu rajonā, tāpēc esot grūti iet. Policisti izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, kuri sievieti hospitalizēja. 21. martā plkst. 11.20 policijā tika saņemta informācija, ka Salaspils novadā, iespējams, tiek prettiesiski izzāģēti koki. Ierodoties notikuma vietā, policisti konstatēja, ka koku ciršana ir saskaņota likumā noteiktā kārtībā. Pārbaudot darbu veicējus, izrādījās, ka viena no personām dzīvo Latvijas teritorijā bez deklarētas dzīvesvietas, bet otra - atrodas Valsts policijas meklēšanā. 21. martā plkst. 13.52 pašvaldības policijas videocentra darbinieks kamerās pie Skolas 11 pamanīja trīs vīriešus, kuri, pieejot pie veikala, no palodzes paņēma portatīvo datoru. Minētie vīrieši tika apturēti pie Celtnieku 12. Viņi apstiprināja, ka datoru atraduši, un tas nepieder nevienam no viņiem. Par notikumu paziņots Valsts policijai. 21. martā plkst. 17.31 pašvaldības policijā tika saņemta informācija, ka pie Skolas 9 kāds vīrietis osta līmi un reibumā uzvedas agresīvi. Vīrietis tika aizturēts un nogādāts Valsts policijā. 21. martā plkst. 17.56 videonovērošanas kamerās pamanīts, ka pie “Rimi” kāds vīrieti prasa naudu garāmgājējiem. Viņš policijas darbiniekiem paskaidroja, ka viņam esot paģiras, bet naudas nav, tāpēc viņš prasījis to garāmgājējiem.        21. martā plkst. 20.39 pašvaldības policijā tika saņemta informācija, ka pie Enerģētiķu 3 kāds skaļi klausās mūziku savā transportlīdzeklī, tādējādi traucējot apkārtējo mieru. Ierodoties notikuma vietā, policisti sastapa divus vīriešus, kuri bija alkohola reibumā un bija pārliecināti, ka līdz pulksten 22 var klausīties mūziku, cik skaļi grib. Viņiem izteikts mutvārdu aizrādījums. 23.martā plkst. 13.44 pašvaldības policijā tika saņemta informācija, ka Skolas 9 tirdzniecības centrā kāds vīrietis uz grīdas nokārtojis savas dabiskās vajadzības. Notikuma vietā policijas darbiniekus sagaidīja informācijas sniedzējs un parādīja videoierakstu. Iesaistītais vīrietis tika atpazīts, jo iepriekš jau bija nonācis policijas redzeslokā. Uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība. 24.martā plkst. 19.54 pašvaldības policijā tika saņemta informācija, ka pie Dienvidu 3/1 norisinās konflikts starp diviem autovadītājiem, no kuriem viens atradās alkohola reibumā. Notikuma vietā BMW vadītājs paskaidroja, ka pirms policijas ierašanās VW automašīnas vadītājs atstāja savu auto ceļa vidū un  aizgāja veikala “Maxima” virzienā. BMW automašīnas vadītājam pret otru konfliktā iesaistīto vīrieti pretenziju nebija. Policisti piemēroja protokolu-lēmumu par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumu. 24. martā plkst. 21.00 pašvaldības policijas darbinieki pie d/s “Rūķīši” apturēja pārbaudei automašīnu Mercedes Benz, kurā atradās vairāki jaunieši. Pārbaudes laikā noskaidrots, ka automašīnu vadītājam nav vadītāja apliecības, kā arī mašīnai nav OCTA, un tā noņemta no uzskaites. Uz notikuma vietu izsaukta Ceļu policija.  

lasīt vairāk
Uz Salaspils novada ceļiem atcelti svara ierobežojumi

Ņemot vērā gaisa temperatūras paaugstināšanos, no 4. aprīļa kravas transporta līdzekļi ar masu virs 7 tonnām atkal varēs braukt pa novada šķembotajiem un grantētajiem ceļiem.             Satiksmes ierobežojumi var tikt atjaunoti ar Salaspils novada domes izpilddirektora rīkojumu, iestājoties kravas transporta satiksmei nepiemērotiem laika apstākļiem.

lasīt vairāk
Ir klāt pavasaris un jaunās "Salaspils Vēstis"

20. martā Salaspilī tika iemūrēts pamatakmens Latvijā pirmajai saules enerģijas centralizētās siltumapgādes sistēmai. Vērienīgā projekta ietvaros pašvaldības uzņēmumā “Salaspils Siltums” līdz rudenim tiks izbūvēts saules kolektoru lauks ar akumulācijas tvertni, kas ļaus siltuma ražošanā izmantot saules enerģiju. Aprīlis Salaspilī šogad ir pasludināts par Vides mēnesi, kura ietvaros notiks gan dažādas lekcijas, pasākumi, talkas, mudinot cilvēkus dzīvot tīrā un sakoptā vidē. Kādus pasākumus būs iespēja apmeklēt, lasiet šajā izdevumā. Jau no 23. aprīļa skolēni varēs pieteikties darbam vasaras mēnešos pašvaldības iestādēs. Pašvaldība aicina pieteikt pretendentus apbalvojumam “Gada skolotājs”. To var izdarīt līdz 1. maijam. Salaspils Veselības centra speciālisti Elza Rāte un Romāns Dzalbs saņēmuši “Gada balvu medicīnā”. Apsveicam un lepojamies! Stājušies spēkā saistošie noteikumi par pašvaldības nodevu par būvatļaujas izdošanu vai būvniecības ieceres akceptu, izdarot atzīmi paskaidrojuma rakstā vai apliecinājuma kartē. “Salaspils Siltuma” speciālisti aicina nekavēties un uzsākt māju renovācijas procesu pēc iespējas ātrāk, jo pieejamais līdzfinansējums varētu beigties ātrāk, nekā tas ir paredzēts. Uzņēmuma darbinieki ir gatavi nākt pie iedzīvotājiem uz sapulcēm un pastāstīt, kā noris renovācija, kāds iedzīvotājiem no tās labums utt. Konkursā “Latviski par Latviju” 2. vidusskolas 8. klašu bērni parāda savas zināšanas gan par Salaspili, gan mūsu valsti. Par to jums stāsta skolotājas Baiba un Jūlija. Tūrisma organizatore Ieva Tumana aicina salaspiliešus piedalīties aizraujošos pasākumos šovasar, lai iepazītu mūsu novada varbūt neiepazītās vietas. Mūsu sportisti gūst ievērojamos panākumus gan Latvijas, gan pasaules mērogā. Īpaši varam lepoties ar karatistu Rūdolfu Ričardu Gaili, kurš no Japānas mājās pārradās ar bronzas godalgu. Salaspils dziedātāji un dejotāji, gatavojoties Skolēnu Dziesmu svētkiem, skatēs sevi parāda lieliski. Par to vairāk lasiet kultūras lapaspusē. Aprīlis bibliotēkā ir piedošanas mēnesis. Ja neesi nodevis laikā grāmatas, Tev ir iespēja šomēnes to izdarīt bez maksas. Lai grāmatas atgriežas savās mājās- bibliotēkā! “BURAS” atkal ir gatavas pārsteigt sava talanta cienītājos, aicinot uz trīs koncertiem Kultūras namā.   Izdevumu lasiet ŠEIT. 

lasīt vairāk
Lepojamies ar Salaspils veselības centra otolaringologiem Romānu Dzalbu un Elzu Rāti

14. martā kultūras pilī „Ziemeļblāzma” norisinājās nozīmīgākais gada notikums medicīnas nozarē – „Gada balvas medicīnā 2018” pasniegšanas ceremonija, ko devīto gadu rīko Latvijas Ārstu biedrība. Balvas tika pasniegtas 15 nominācijās. Par uzvarētāju nominācijā „Gada notikums 2018” tika atzīta operācija, ko veica mediķu komanda no Mikroķirurģijas centra un RAKUS Latvijas Onkoloģijas centra. Komandas sastāvā bija arī mūsu speciālisti - otolaringologi Romāns Dzalbs un Elza Rāte. Unikālā piecu stundu operācijā ārstiem izdevās pacientei atjaunot spēju brīvi elpot un runāt, tāpat arī operācijas laikā vienlaikus tika izņemts balsenes nervs un vairogdziedzera audzējs. Izmantojot apasiņotu nerva transplantātu no pašas pacientes kājas, komanda veica ļoti sarežģītu operāciju, atjaunoja nervu, kas nodrošina balss saišu funkciju. Otolaringologi Romāns Dzalbs un Elza Rāte sāka strādāt Salaspils veselības centrā 2014.gadā vēl kā rezidenti un piecu gadu laikā ir kļuvuši par augstas klases speciālistiem. Lepojamies! FOTO: www.arstubiedriba.lv

lasīt vairāk

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis

Arhīvs