Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Remontdarbu laikā nodrošinās autobusu “Atvasītes” bērniem un vecākiem

Tā kā šobrīd notiek Rīgas – Miera – Budeskalnu ielu krustojuma pārbūve un no 01.08.2016. -11.08.2016. maršruta autobusa Nr.6317 visi reisi līdz Silavai būs atcelti, Salaspils novada pašvaldība nodrošina bezmaksas autobusu bērnu un vecāku pārvadāšanai no 01.08.2016. līdz 11.08.2016. (darba dienās) pēc šāda autobusa kustību saraksta un maršruta:  7.00 k/n “Enerģētiķis” – Meža iela 6 (PII “Atvasīte”); 7.30 Meža iela 6 (PII “Atvasīte”) - k/n “Enerģētiķis”; 17.30 k/n “Enerģētiķis” – Meža iela 6 (PII “Atvasīte”); 18.00 Meža iela 6 (PII “Atvasīte”) - k/n “Enerģētiķis”. 

lasīt vairāk
Makšķerniekiem jāievēro jaunās norādes

Pie Rīgas HES ir uzstādītas norādes makšķerniekiem ar noteikumiem, kas jāievēro, makšķerējot šajā vietā: makšķerēt nedrīkst tuvāk par 700 metriem no spēkstacijas; makšķerēšana personām no 16 līdz 65 gadu vecumam atļauta tikai ar makšķerēšanas kartēm. Aicinām ievērot noteikumus, un lai jauka atpūta pie ūdens!  

lasīt vairāk
Krānā atkal silts ūdens, uz galda – jaunākās “Salaspils Vēstis”

Vakar krietni pirms solītā termiņa “Salaspils Siltums” beidza remontdarbus un sāka sildīt ūdeni, ko padot uz daudzdzīvokļu namiem. Par to patiess prieks! Tad nu varam ķerties pie jaunāko “Salaspils Vēstu” lasīšanas. Vasarā ir sajūta, ka visi atpūšas. Tomēr tā ir tikai šķietamība, jo būvniekiem darba pilnas rokas, un ne tikai viņiem. Arī pašvaldības darbinieki, kas vada un uzrauga notiekošos darbus, ir noskrējušies ne pa jokam. Rīgas iela, jaunais skolas korpuss, bērnudārzi, Saulkalnes autobusa galapunkts un daudzi jo daudzi citi darbi – tas viss novada iedzīvotāju labklājībai un kvalitatīvākai dzīvei. Par svarīgākajiem darbiem šovasar – 1. lappusē. Pašvaldība bieži rīko dažādas aptaujas un apspriedes, kurās lūdz iedzīvotāju viedokli. Jautājumu loks ir ļoti plašs – sākot no lokālu objektu apspriešanas līdz pamatīgiem pētījumiem. Un nav svarīgi, kāda ir uzdotā jautājuma vieta prioritāšu sarakstā – visas atbildes tiek ņemtas vērā, plānojot darbus nākotnē. Vai Salaspils iedzīvotāji ir apmierināti ar dzīvi novadā? Lasiet, varbūt atpazīsiet arī savu atbildi! Jaunieši – viņiem šodien visas durvis vaļā. Vajadzīga tikai ieinteresētība, galva uz pleciem, un tad pat bez īpaši lielas naudas var tālu tikt! Kā veicas mūsu novada jauniešiem dažādos starptautiskos projektos un programmās, lasiet 3. un 4. lappusē. Vasara ir nometņu laiks. Šovasar novadā notikušas un vēl būs kopā 14 vasaras nometnes. Kas tajās notiek, var uzzināt, lasot rakstus un skatot bildes 5. lappusē. Salaspilieši sporto, vai ir ziema, vai vasara. Saulkalnē arvien populārākas kļūst aizraujošas sacensības iedzīvotājiem, Veselības otrdienu skrējienu seriāls jau ir kļuvis par Salaspils sporta firmas zīmi – tas šovasar jau pusē, bet nu uz starta līnijas stāsies arī makšķerēšanas sporta aktīvākie piekopēji – spiningotāji. Tad nu redzēsim, kurš noķers vislielāko “Salaspils zivi 2016”. Kamermūzika ir klasiskās mūzikas žanrs, kam raksturīgi skaņdarbi, kurus atskaņo nevis koncertzālē, bet mājās pie klausītāja, parasti, aristokrātu mājokļos un amatnieku salonos. Šis formulējums par visiem 100 % atbilst kamermūzikas koncertiem Daugavas muzejā: Salaspils novads - tātad mājas, un kur nu vēl aristokrātiskāka vieta kā Doles muižas ēka. Lasiet par gaidāmajiem koncertiem un brauciet tvert vēl nebijušas sajūtas, kas rodas tikai vasaras novakarē, skanot skaistai mūzikai!

lasīt vairāk
Aicinām daudzbērnu ģimenes uz salidojumu!

No 11. augusta līdz 14. augustam notiks starptautiska daudzbērnu ģimeņu konference - salidojums "No ģimenei draudzīgas pašvaldības uz ģimenēm draudzīgu valsti un ģimenēm draudzīgu Eiropu". Jau vairāk kā 15 gadus Salaspils daudzbērnu ģimeņu biedrība „Mārtiņsala“ ir Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību Apvienības biedrs, esam piedalījušies jau sešās starptautiskās Eiropas Lielo ģimeņu konfederācijas (ELFAC) konferencēs un salidojumos. Eiropā tās notiek jau no 2002. gada un ir bijušas Spānijā, Beļģijā, Portugālē, Ungārijā, Itālijā, Igaunijā. Šogad mums ir tas gods piedalīties 8. Lielo ģimeņu konferences Latvijā organizēšanā, kas notiks no 11. augusta līdz 14. augustam Rīgā, Zaķusalā. Salaspils novada domei ir liela nozīme Salaspils daudzbērnu ģimeņu labklājības un stabilitātes veicināšanā. 2013.gadā ir apstiprināti saistošie noteikumi Nr.23/2013 „Pašvaldības atbalsts daudzbērnu ģimenēm Salaspils novadā”, tāpēc varam lepoties, ka mūsu novadā ir uzsākts nopietns darbs ģimeņu stabilitātes veicināšanā. Šī gada konferencē ir aicināti piedalīties pašvaldības vadītājs Raimonds Čudars un Sociālās aizsardzības un veselības aprūpes komitejas priekšsēdētāja Malda Caune. Viņi dalīsies veiksmīgajā pieredzē, kā veidot ģimenei draudzīgu pašvaldību, sadarboties ar biedrībām un izstrādāt daudzbērnu ģimeņu programmu. Arī Salaspils novada daudzbērnu ģimenes ir aicinātas pieteikties dalībai salidojumā. Plānots, ka braucienam uz salidojumu 12. augustā un atpakaļ 14. augustā būs speciāls autobuss. Zaķusalas zaļajā zonā tiks būvēta telšu pilsētiņa un norisināsies daļa no salidojuma aktivitātēm. Vairāk informācijas un pieteikšanās salidojumam pa telefonu 24400688. Aicinām pieteikties! Ieva Grasa, Salaspils daudzbērnu ģimeņu biedrība „Mārtiņsala“

lasīt vairāk
8. jūlija “Salaspils Vēstīs” lasiet

Par to, kā salaspiliešiem veicās Latvijas IV olimpiāde, lasītājus informē sporta nama direktora vietniece Dace Kaļverša. Pirms Jāņiem tika svinīgi atklāta labiekārtotā Salaspils pludmale, kur var gan sportot, gan sauļoties un atpūsties, gan baudīt piknika priekus. Jūnijā Dzimtsarakstu nodaļā ir reģistrēti 19 jaundzimušie. Apsveicam vecākus! Drīz jaunā kvalitātē atdzims Celtnieku ielas posms no Enerģētiķu ielas līdz Skolas ielai. Lūdzu, sekojiet aktuālajai informācijai? Raimonds Čudars atspēko mītus par krematoriju: “Manuprāt, apzināti maldinoša emocionāla kremācijas sasaiste ar vēsturisko memoriāla kontekstu ir ne tika neloģiska, bet arī vēsturiski nepatiesa, jo balstīta padomju okupācijas režīma propagandas melos par Salaspils nāves nometni ar krematorijām līķu dedzināšanai.” Obligāto suņu čipošanu ir jāveic līdz nākamā gada 1. janvārī. Salaspilī to varat izdarīt Beinerta klīnikā un Miera ielā 3. Kā lieliska balva par labām sekmēm visu mācību gadu jauniešiem ir nometne “Zelta Griezums”. Šogad tā norisinājās Balvos. Jūnijā sporta skolas audzēkņi iepriecinājuši savus trenerus un vecākus ar godalgām un jauniem rekordiem. Lai gan Jāņi jau aiz muguras, tomēr atcerēsimies, kā tos ielīgojām Daugavas muzejā. Krievu dziesmu ansamblis “Otrada” plūc laurus Krasnagorskā. Par to vairāk lasiet Janas Kolbinas rakstā. Šovasar gaidāmi dažādi jauki pasākumi Rīgavas dārzā-koncerts, cirks, kino nakts utt. Sekojiet aktualitātēm!

lasīt vairāk
Salaspilī peldēties drīkst

Šī gada 1. jūlijā ZI „BIOR” Salaspilī veica ūdens kvalitātes monitoringu novada peldvietās. Vēlamies informēt novada iedzīvotājus, ka pēc peldūdens kvalitātes monitoringa datiem Daugavā pie Salaspils, Daugavā pie Saulkalnes, Mazajā Juglā Vāckalnos peldvietu ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām, tādējādi minētajās peldvietās ir atļauts peldēties. Monitorings Salaspilī tika apmaksāts no pašvaldības līdzekļiem.

lasīt vairāk
Salaspils gulbju ģimenei izšķīlušies mazuļi

Kopš pavasara garāmgājēju acis priecē gulbju pāris Līvzemes ielas dīķī, kas šeit ir apmeties uz dzīvi. Pavasarīgais zaļums, strūklaka un skaisto putnu pāris patīkami rotā pilsētas ainavu. Nu cēlajam gulbju pārim ir izšķīlušies arī mazulīši, tādējādi mūsu dīķī tagad mājo vesela ģimene. Ir tiešām liels prieks par gulbjiem, taču ornitologi atgādina, ka gulbju ģimenēm, kurās aug jaunie putnēni, nevajadzētu tuvoties strauji un bravūrīgi, jo gulbji aizstāv savus mazuļus. Šāda tuvošanās var beigties ar cilvēka ievainojumiem. Tāpēc apskatīsim mūsu jauno ģimeni no droša attāluma, neapdraudot ne pašus putnus, ne sevi. Atcerēsimies vēl neseno atgadījumu, kad šai gulbju mammai bija nepieciešama palīdzība, jo viņa bija sapinusies stingrā auklā. Pateicoties acīgajiem salaspiliešiem, VUGD vīriem un Beinerta klīnikai, šis gadījums beidzās laimīgi, tomēr tas kalpo par atgādinājumu, ka cilvēku neapdomīga rīcība var nodarīt ļaunumu dabai. Tāpēc aicinām salaspiliešus būt godprātīgiem un nepiesārņot ūdenstilpnes!  

lasīt vairāk
Obligātā suņu čipošana jāveic līdz 2017. gada 1. janvārim

Maijā informējām salaspiliešus, ka līdz 1. jūlijam ir jāveic suņu čipošana un reģistrēšana. Tomēr Ministru kabinets šo prasību ir atcēlis, nosakot, ka tas jāizdara līdz 2017. gada 1. janvārim. Izmaiņas plāno normatīvajos aktos, kas ļaus dzīvniekus apzīmēt ne tikai privāti praktizējošiem veterinārārstiem, bet arī Pārtikas un veterinārā dienesta speciālistiem un apmācītām personām, tādējādi pakalpojumu padarot pieejamāku un lētāku. Pirms pieciem gadiem pieņemtie MK noteikumi Nr. 491 "Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība" paredzēja, ka sešu mēnešu vecumu sasniegušu suņu īpašniekiem līdz 2016. gada 1.jūlijam jānodrošina, lai dzīvniekam tiktu implantēta mikroshēma un tas tiktu reģistrēts Lauksaimniecības datu centra (LDC) datubāzē. Ja sunim nav implantēta mikroshēma, to LDC reģistrēt nevar. Savukārt 28.jūnijā pieņemtie MK noteikumu Nr. 491 grozījumi paredz, ka sunim, kas sasniedzis sešu mēnešu vecumu pirms 2017. gada 1. janvāra, jāimplantē mikroshēma un tas jāreģistrē LDC līdz 2017. gada 1. janvārim. Zemkopības ministrijā skaidro, ka šāds lēmums pieņemts, lai atvieglotu finansiālo slogu suņu īpašniekiem, kuru finansiālās iespējas ir ierobežotas. Uz pašvaldības izsūtītajiem uzaicinājumiem Salaspils novadā praktizējošajiem vetārstiem par iespējām ievadīt identifikācijas mikroshēmu mājas (istabas) dzīvniekiem un tos reģistrēt Lauksaimniecības datu centrā ir atsaukušies Dr. Beinerts (Institūta ielā 4) un dr. Jonaite (Miera ielā 3). Ir zināms, ka arī dr. Mimohoda veic mikročipu ievadīšanu mājdzīvniekiem. Vēršam jūsu uzmanību, ka ar mikroshēmu iezīmētajiem dzīvniekiem būs vieglāk atrast saimnieku, ja suns būs noklīdis, kā arī nepieciešamības gadījumā, nolasot datus, varēs noteikt, vai suns ir potēts, piemēram, pret trakumsērgu.

lasīt vairāk

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis

Arhīvs