Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Aicinām piedzīvot lieliskus atpūtas mirkļus Doles salā un Baltajā sēklī!

Viesu ērtībām:   laivu noma; labiekārtotas piknika vietas ainaviskā vidē pie Daugavas; volejbola ekipējuma noma un laukums; romantiska atpūta uz neapdzīvotas saliņas – Baltajā sēklī; gida pakalpojumi un ieteikumi Doles salas apskatei.     Interesentus lūdzam iepriekš sazināties! Tālr. 28306416 (Anita Krūmiņa)Doles atbalsta biedrībaAdrese: Doles sala, "Vējiņi", Salaspils novads, LV-2121E-pasts:  \n Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Atpūtas vietas pieejamas, pateicoties Lauku atbalsta dienesta Eiropas Zivsaimniecības fonda finansētajam projektam “Ūdens tūrisma, sporta un aktīvās atpūtas infrastruktūras attīstība Daugavas Baltajā sēklī pie Doles salas” ar Salaspils domes atbalstu. Projektu realizēja Doles atbalsta biedrība.

lasīt vairāk
Rīgas HES ūdenskrātuvē tiks atjaunots ūdenslīmenis

2. septembrī plkst. 8.00 Rīgas HES ūdenskrātuvē notiks pakāpeniska ūdenslīmeņa paaugstināšana.              Līmeņa pakāpeniska paaugstināšana sāksies plkst. 8.00, un plānots, ka Rīgas HES ūdenskrātuvē pieļaujamais minimālais ūdens līmenis 17,00 m tiks sasniegts 2. septembrī ap plkst. 21.00. AS „Latvenergo” aicina iedzīvotājus rēķināties ar plānoto ūdenslīmeņa atjaunošanu Rīgas HES  ūdenskrātuvē. Laika posmā no 9. augusta līdz 1. septembrim Rīgas HES ūdenskrātuvē  uzturēja pazeminātu ūdenslīmeni, lai veiktu hidrotehnisko būvju apsekošanu un neatliekamus bojājumu novēršanas darbus. Atbilstoši Latvijas Republikas likumdošanai AS „Latvenergo” pienākums ir rūpēties par Daugavas hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu. Ūdenslīmeņa pazemināšanas laiku varēja izmantot iedzīvotāji un interesenti, gan sakopjot teritorijas un labiekārtojot laivu piestātnes Daugavas krastā, gan apskatot un kājām aizejot uz citos gadalaikos nepieejamām vietām  -- Sv. Meinarda salu.

lasīt vairāk
Salaspilī – dāliju ziedēšanas laiks

Nacionālajā botāniskajā dārzā krāšņi zied dāliju kolekcija, tajā aplūkojamas ap 300 šķirņu, no kurām aptuveni 70 ir selekcionētas Latvijā.   Šo burvīgo rudens ziedu sauc divējādi – dālija un ģeorģīne. Pirmo nosaukumu 1791. gadā izdotajā darbā minējis Madrides botāniskā dārza direktors Antonio Hosē Kavanilless (Antonio José Cavanilles), nosaukdams augu zviedru botāniķa Andreasa Dāla (Andreas Dahl) vārdā – Dahlia, kas arī kļuvis par ģints zinātnisko nosaukumu. Otru - dažus gadus vēlāk devis vācu dabas zinātnieks Karls Ludvigs Vildenovs (Carl Ludwig Willdenow) par godu Pēterburgas profesora Johana Gotlība Georgi (Johann Gottlieb Georgi) piemiņai, nosaukdams ģinti –  Georgina. Mūsdienās augu sauc abos vārdos. Latvijas novados sastopamas vairākas variācijas: jurginis, jorģīnes, jorjīnes, juri, jorjuki, ģorģene u.c..          Savvaļā dālijas aug Čīlē, Kolumbijā, Gvatemalā un Meksikā, kur tās var izaugt līdz 6 metru augstumam. Latvijā dālijas var sasniegt 3 metru augstumu un zied līdz pirmajām salnām. Ilze Ķigure,VZI APP „Nacionālais botāniskais dārzs”,Izglītības un informācijas nodaļa,tel. 67944610, mob. tel. 28807814, \n Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

lasīt vairāk
Izsludināts projektu konkurss Mūžizglītības kursu organizēšanai

Lai pašvaldībā tiktu īstenota politika pieaugušo izglītībā, ir jānodrošina pieaugušajiem Salaspils novada iedzīvotājiem iespēju saņemt izglītības pakalpojumus ārpus formālās izglītības, kas veicinātu jaunu prasmju apguvi un  zināšanu pilnveidi. Tamdēļ 14. augusta domes sēdē deputāti nolēma izsludināt projektu konkursu  „Mūžizglītības kursu organizēšana un īstenošana Salaspils novada iedzīvotājiem” laikā no 2013.gada 23.augusta līdz 2013.gada 20. septembrim. Projektu izvērtēšana komisijā strādās deputāti – Andrejs Svilāns, Vera Kalniņa un Anna Kavasa, kā arī Izglītības un kultūras daļas vadītāja Inga Elksne un Jaunatnes lietu speciāliste Eva Solovjova. Nolikums un pielikumi šeit.

lasīt vairāk
"Galss Buss" informē par izmaiņām autobusu kustības sarakstā

Salaspils novada iedzīvotājiem paziņojam, ka no 01.09.2013.g. būs veiktas izmaiņas autobusu kustības sarakstos. Sākot no 01.09.2013.g., maršrutam „Rīga – Salaspils” Nr.: 6317 tiek atklāti jauni reisi no Saulkalnes uz Rīgu: darba dienās plkst. 07:00 „Saulkalne - Augstsprieguma apakšstacija–Rīga”, darba dienās un sestdienās plkst. 07:40 „Saulkalne – Rīga”. No Rīgas uz Saulkalni: darba dienās plkst. 6:15. Reiss plkst. 07:25 „Saulkalne – Rīga” tiek atcelts. Reiss plkst. 7:25 „Augstsprieguma apakšstacija – Rīga” tiek atcelts. Atklāts reiss plkst. 7:15 „Augstsprieguma apakšstacija – Rīga”.

lasīt vairāk
Daugavas muzejā notikusi pirmā laulību ceremonija

Līdz šim Daugavas muzejā jaunlaulātie iegriezās pēc laulību reģistrācijas, taču 24.augustā muzejā notika pilna kāzu ceremonija. Daugavas muzeju par savu kāzu ceremonijas vietu izvēlējās Sandra un Mārtiņš Beļinski. Saulainā diena, skaisti ziedi, putnu balsis, vēja plūsmas no Daugavas un mūzikas pavadījums radīja burvīgu noskaņojumu. Salaspils dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Skaidrīte Keiša-Sīle gaida Sandras un Mārtiņa „Jā” vārdu.

lasīt vairāk
Šonedēļ uzsākta LED gaismekļu uzstādīšana novada ielās

  Salaspilī jaunā apstiprinātā projekta ”Gāzes emisijas samazināšanas Salaspils novada publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā” ietvaros jau šonedēļ ir uzsākta 220 nātrija augstspiediena un dzīvsudraba lampu nomaiņa pret LED tipa gaismekļiem un 29 apgaismojuma balstu nomaiņa. Projekta īstenošana rekonstruētajā posmā ļaus vairāk kā četras  reizes samazināt pašvaldības elektroenerģijas patēriņu gadā un izmaksas par to, uzlabot ielu apgaismojuma kvalitāti, palielināt satiksmes drošību diennakts tumšajā laikā, kā arī panākt CO2 emisiju samazinājumu. Salaspils novada pašvaldības jūnija mēnesī iesniedza projekta iesniegumu Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansētajam projektam, kura attiecināmo izmaksu apmērs sastāda Ls 140 000,00, no kuriem KPFI līdzfinansējums ir 70%. 20. augustā tika saņemts VARAM apstiprinājums par finansējuma saņemšanu, tādēļ jau no 26. augusta ir uzsākti projekta darbi. Projektā atšķirībā no iepriekšējām kārtām tiek atbalstīta ne tikai gaismas ķermeņu, bet arī apgaismes stabu nomaiņa. Projekts paredz, ka līdzfinansējums tiek piešķirts tikai to apgaismes stabu nomaiņai, kuri atrodas uz pašvaldības zemes. Salaspils novadā, kā zināms, liela daļa laternu ir uzstādītas uz valsts vai privātās teritorijas. Kopā 220 LED gaismekļi tiks uzstādīti Enerģētiķu ielā, Gaismas ielā, Zvaigžņu ielā, Rīgas ielā, Skolas ielā, Meža ielā, Dienvidu ielā un Saules ielā. Pārējos vēl aptuveni 200 gaismekļus plānots uzstādīt, iesniedzot projekta pieteikumu 3. kārtā. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām rekonstrukcijas darbu gaitā!

lasīt vairāk
Tiek organizēta ekskursija Salaspils politiski represētām personām

  21.septembrī visi tiek aicināti ikgadējā Salaspils politiski represēto ekskursijā uz Alūksni un tās apkārtni. Pieteikties pa tālruni 29254353 līdz 20.septembrim   Zoja Rimša, Salaspils politiski represēto nodaļas vadītāja

lasīt vairāk
Pozitīvajiem piemēriem ir sekotāji - ēku siltināšana turpinās

Salaspils "trīs brāļi" šā gada janvārī... ...un augustā. Mājas atjaunošanas darbi ir sākušies - nākamā ziema jau būs siltāka gan šī nama iedzīvotājiem, gan arī viņu maciņiem.

lasīt vairāk
Turpinās pagalmu labiekārtošanas darbi

Aizvien drosmīgāk iedzīvotāji sadarbībā ar pašvaldību pievēršas pagalmu labiekārtošanas programmas apgūšanai. Par to liecina vien šogad apstiprinātie pieci apjomīgie labiekārtošanas projekti, pēc kuru īstenošanas sākoptāka kļūs vide pie vismaz 12 pilsētas daudzdzīvokļu namiem. Darbi turpinās arī pie ēkām, kuras saņēma līdzfinansējumu šīs pašas programmas ietvaros jau agrāk. Piemēram, aiz mūsu slavenajiem "trīs brāļiem" (Enerģētiku 11, 13 un 15) nule uzstādīta vingrošanas iekārtas, kur jaunieši varēs iegūt vai pilveidot lielu popularitāti ieguvušās ielu vingrošanas prasmes.  Turpat uzstādīts arī tenisa galds, katram līdzi jāpaņem vien savas ping-pong bumbiņas un raketes.  

lasīt vairāk

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis

Arhīvs