Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Aicina iedzīvotājus ziņot par vēlēšanu norises pārkāpumiem

Pārsūtām zināšanai Valsts policijas un Drošības policijas kontaktinformāciju, kur jāvēršas vēlētājiem, kuru rīcībā ir ziņas par iespējamiem balsu pirkšanas mēģinājumiem:- Valsts policijas tālrunis 110- Drošības policijas tālrunis 67208964, informāciju var sūtīt arī uz e-pastu:

lasīt vairāk
Par transporta nodrošināšanu Saulkalnes iedzīvotājiem pašvaldību vēlēšanu dienā

Lai nodrošinātu Salaspils novada Saulkalnes iedzīvotājiem iespēju nobalsot pašvaldību vēlēšanās 2013.gada 01.jūnijā, Komunālais dienests organizē transportu  no Saulkalnes uz k/n „Rīgava”. Reisi tiek organizēti šādos laikos: 8.00- Saulkalne- k/n „Rīgava”; 9.30- k/n „Rīgava”- Saulkalne; 10.00- Saulkalne- k/n „Rīgava”; 11.30- k/n „Rīgava”- Saulkalne; 14.00- Saulkalne- k/n „Rīgava”; 15.30- k/n „Rīgava”- Saulkalne. 

lasīt vairāk
Uzņem viesskolēnu savā ģimenē – iegūsti jaunu draugu un neaizmirstamus piedzīvojumus!

Aicinājums palīdzēt atrast ģimenes, kuras vēlas gūt brīvprātīgā pieredzi, kļūstot par viesģimeni apmaiņas programmas dalībniekiem, kuri Latvijā viesosies nepilnu gadu un mācīsies vietējās skolās. Mani sauc Ilze Liepiņa, un es pārstāvu bezpeļņas nevalstisku, starptautisku brīvprātīgo organizāciju AFS Latvija, kas nodrošina starpkultūru mācīšanās iespējas, lai palīdzētu cilvēkiem attīstīt zināšanas, iemaņas un sapratni, kas nepieciešams, lai radītu taisnīgāku un mierpilnāku pasauli (Par AFS http://www.afs.lv/about-afs/). Aicinu izplatīt šo informāciju: Piesakies kļūt par viesģimeni kādam viesskolēnam no Austrālijas, Brazīlijas, Beļģijas, Itālijas, Čīles, Kostarikas, Ungārijas, Taizemes, Turcijas, Vācijas vai Venecuēlas! Kas nepieciešams no viesģimenes? Vēlme visai ģimenei gūt šo pieredzi; Brīva gultasvieta; Nodrošināt skolēnu ar ēdināšanu; Uzņemt kā savu ģimenes locekli; Būt spējīgiem pieņemt citādo. Ko tālāk? 1.Piesaki savas ģimenes dalību, aizpildot pieteikuma formu sadaļā „Piesakies tagad!” vai zvanot / rakstot AFS!2.Meklē iebraucošo viesskolēnu sarakstu šeit http://www.afs.lv/klusti-par-viesgimeni/viesskolenu-profili/2012-2013-macibu-gads/3.Noskaties video (http://www.afs.lv/klusti-par-viesgimeni/) par citu ģimeņu pieredzi viesskolēna uzņemšanā Viesskolēni ierodas 2013.g.23.augustā un dodas prom 2014.g. 28.jūnijā. Dalībnieku vecums: 15-18 gadi. Viesģimeņu pieteikumus gaidīsim līdz jūlija sākumam. Ko no tā iegūst Latvijas sabiedrība? AFS Latvija mērķi un darbības joma: starpkultūru izglītības un starpkultūru sakaru ar skolēnu, studentu, dažādu profesiju pārstāvju un ģimeņu apmaiņas programmu palīdzības visā pasaulē veicināšana, prasmju uz zināšanu, kas nepieciešamas dažādu pasaules kultūru pieaugošo savstarpējo sakaru attīstībai, sniegšana biedrības biedriem, skolēniem, studentiem, ģimenēm, izglītības darbiniekiem un citām ieinteresētām personām, brīvprātīgo darba veicināšana, piesaistot arvien vairāk  jauniešu, labdarības veicināšana, tolerances veicināšana, izpratnes par dažādām kultūrām veicināšana, valodu apgūšanas stimulēšana. Kopš 1990.gada AFS Latvija nosūtījusi vairāk kā 500 un uzņēmusi vairāk kā 700 dalībnieku starptautiskās apmaiņas programmās, iesaistot ap 100 skolām visā Latvijā. AFS Latvija darbību Latvijā iniciējusi un atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, par organizācijas patronesi kļuvusi valsts eksprezidente Vaira Vīķe Freiberga. Kopš 2009.gada 26.novembra Finanšu ministrija organizācijai piešķīrusi sabiedriskā labuma statusu. Neskaidrību un jautājumu gadījumā aicinu sazināties ar mani zvanot vai rakstot e-pastu. Paldies jau iepriekš par atsaucību. Ar cieņu,Ilze LiepiņaUzņemšanas koordinatore \n Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

lasīt vairāk
Šodien sākas pašvaldību vēlēšanas

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā, 1.jūnijā, būs no pulksten 7.00 līdz 22.00. Vēlētāji, kuri vēlēšanu dienā nevarēs nobalsot, var izmantot iespēju nobalsot iepriekš. Iepriekšējā balsošana notiks trīs dienas pirms vēlēšanu dienas: - trešdien, 29.maijā: no plkst. 17.00 – 20.00; - ceturtdien, 30.maijā: no plkst. 9.00 – 12.00; - piektdien, 31.maijā: no plkst. 10.00 – 16.00. Balsot jādodas uz vēlēšanu iecirkni, kura sarakstā vēlētājs iekļauts. Salaspilī darbosies šādi vēlēšanu iecirkņi: Iecirknis Nr. 765 (k/n „ Enerģētiķis”), tālr. 67940578; Iecirknis Nr. 766 (Bioloģijas institūts), tālr. 67945430; Iecirknis Nr. 767 (k/n Rīgava”), tālr. 67941163. Pašvaldību vēlēšanās tiks organizēta arī balsošana atrašanās vietā tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī. Šo iespēju vēlētāji var izmantot, ja vēlēšanu dienā atradīsies sava vēlēšanu iecirkņa teritorijā.  Lai pieteiktu balsošanu atrašanās vietā, no 27.maija līdz 1.jūnija plkst.12.00 jāiesniedz iesniegums vēlēšanu iecirknī, kurā vēlētājs reģistrēts. Pieteikt balsošanu vēlētāja dzīvesvietā var jebkura vēlētāja uzticības persona. Piedaloties pašvaldību vēlēšanās, vēlēšanu iecirknī jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments - pase vai personas apliecība (eID karte). Vēlams līdzi paņemt arī vēstuli no PMLP, kurā minēts vēlētāja numurs sarakstā un iecirknis. Uzmanību! Izdarot atzīmes vēlēšanu zīmē, ievērojiet: Atzīme “+” nav: V, smaidiņš, vārdi utt. Atzīme “+” var būt: dažādi sagriezts “+”, piemēram, “x”, ja komisija balsojot ir pieņēmusi lēmumu šādas atzīmes līdzskaitīt. „Mīnuss” nav svītrojums. Vēlēšanu zīme ar nepareizi izdarītu atzīmi tiks uzskatīta par nederīgu. Ja aploksnē būs ievietotas vairākas vēlēšanu zīmes, tās visas tiks uzskatītas par nederīgām.  

lasīt vairāk
Notikušas ekspedīcijas prasmju apmācības Salaspils jauniešiem

24. – 25.maijā Salaspils novada dome rīkoja „Outdoor” jeb āra dzīves prasmju apmācības jauniešiem. Iespēju piedalīties apmācībās izmantoja kopumā 15 jaunieši no Salaspils 1.vidusskolas, Salaspils 2.vidusskolas, kā arī jauniešu organizācijas „ZIBSNIS” pārstāvji. Apmācību pirmajā dienā jaunieši klausījās pirmās palīdzības teoriju pieredzējušās lektores Lindas Ostrovskas vadībā, savukārt, ar ekspedīcijas, orientēšanās un āra izdzīvošanas prasmēm dalījās skauts Jānis Iklāvs, kurš uzkrājis pieredzi, darbojoties skautu kustībā. Otrajā dienā jaunieši pirmās palīdzības teorētiskās zināšanas varēja izmantot praksē - tika izspēlēta simulācijas spēle ar cietušajiem, kuri imitēja nelaimes gadījumu. Kā atzina pirmās palīdzības lektore Linda Ostrovska, tad jaunieši ar uzdevumu veiksmīgi tika galā. Daugavas muzeja teritorijā notika „team building” jeb komandas saliedēšanas aktivitātes. Tās vadīja pieredzējusī komandas saliedēšanās trenere Iveta Zelča ar palīgu Andri. Jaunieši pildīja dažādus uzdevumus, kas attīsta dažādu grupas darbā  nepieciešamo prasmju efektivitāti. Izvērtējot pasākumu, jaunieši dalījās ar iegūto – jaunas zināšanas un prasmes, kas var noderēt dažādās dzīves situācijās, vērtīgi pavadīts brīvais laiks, tuvāk iepazīti citi jaunieši. Paldies par sadarbību Salaspils 1.vidusskolai un Daugavas muzejam! Salaspils novada domes Jaunatnes lietu un mūžizglītības speciālisteEVA SOLOVJOVA

lasīt vairāk
"Zibšņa" Jaunieši sūta sveicienu visiem "koku" dienas dalībniekiem!

Zinātnes nedēļas ietvaros Botāniskajā dārzā pulcējās paši aktīvākie, draudzīgākie un azartiskākie no tim, kuru uzvārdā ir koks: Lai Jums laime,Lai Jums prieks,„Botāniskais”, lai uzzied! Brīnišķīgi!Omulīgi!Tīri!Ātri!Nepārspējami!Ilgtspējīgi!Smaržīgi!Kokaini!Alternatīvi!Iedvesmojoši!Skaisti! Draudzīgi!Ārstējoši!Relaksējoši!Ziedoši!Saulaini! Lai Jums vienmēr labi klājas,Salaspils ir koku mājas! Jauki pavadījām laiku!Uzzinājām, cik tā zeme skaista!Vai es dzirdu pareizi?Tu man jautā:„Kas tad bija?”„Kocienieki” satikās,Gardām mutēm pieēdās,Atjautību trenēja,Skrēja cauri alejām.NBD es vēlu ziedēt.Ticu, ka tas tikai mūsu spēkos,Ja vien zinātnei arvien būs titulvieta. Es pavisam skaidri zinuNākamajā gadā,Kur lai 28.aprīli „svinu”.Jācer tik, ka jauniešiArī šoreiz gaidīs Salaspilī. Svētdiena ir smaga diena,Bet, ja Tevi „putni” filmē?Ja Tev pakaļ dzenas gulbji!Tad ir skaidrs vien tas, ka S-pilīZinātne jau atkal stilā.Lieli malači te dzīvo!Ceram, ka reiz arī šitoAlkšņu, Bērziņu un IevuAtvases še svinēs „kocienieku” svētkus. Todien pozējām pie kokiem,Orientējamies ar jokiem!Liels paldies jums, Salaspils!Gaidiet magnolijas ziedam,Tā tik turpiniet uz priekšu,Pateicoties Jūsu dzīvespriekam,Mūsu dārzā mūžam mājo pavasara gars. Paplašināt teritorijas vismaz līdz 130,Ievest jaunas augu sugas Salaspilī,Audzināt, lūk, tādu jauno paaudzi!

lasīt vairāk
Paziņojums par optiskās šķiedras elektronisko sakaru tīklu projektēšanu

Atbilstoši normatīvajam regulējumam LR MK 01.03.2011. noteikumu Nr.166 "Elektronisko sakaru tīklu ierīkošanas, būvniecības un uzraudzības kārtība" 39.¹ punktā, informējam par SIA „Lattelecom” uzsākto optikas tīkla infrastruktūras būvniecības procesu Nometņu ielas posmā no Lauku, Ceru un Nometņu ielu krustojuma līdz daudzdzīvokļu mājai Nometņu ielā 38 un ēkām Griezes ielā 17 un 19, Salaspils pilsētā, Salaspils novadā. Plānotais būvdarbu uzsākšanas laiks 2013.gada oktobris.   Atbilstoši normatīvajam regulējumam LR MK 01.03.2011. noteikumu Nr.166 "Elektronisko sakaru tīklu ierīkošanas, būvniecības un uzraudzības kārtība" 39.¹ punktā, informējam par Valsts akciju sabiedrība "Latvijas dzelzceļš" uzsākto optikas tīkla infrastruktūras (dzelzceļa infrastruktūras objekts)  būvniecības procesu iecirknī Rīga-Ogre, Ogre-Skrīveri dzelzceļa zemes nodalījuma joslā Salaspils novadā no Stopiņu/Salaspils novadu robežas līdz Salaspils/Ikšķiles novadu robežai. Plānotais būvdarbu uzsākšanas laiks 2013.gada oktobris.   Atbilstoši normatīvajam regulējumam LR MK 01.03.2011. noteikumu Nr.166 "Elektronisko sakaru tīklu ierīkošanas, būvniecības un uzraudzības kārtība" 39.¹ punktā, informējam par 2013.gada februārī  VAS „Latvijas Valsts Radio un televīzijas centrs” uzsākto maģistrālā optikas tīkla infrastruktūras būvniecības procesu (iesniegums reģistrēts 15.04.2013.) no LVRTC Rīgas RS torņa Radiostacijas ielā 21, Ulbrokā (Stopiņu novadā) līdz Rēzeknes ielai 2, Gaigalavā (Gaigalavas pagasts, Rēzeknes novads) posmam no Stopiņu novada un Salaspils novada robežas līdz Salaspils novada un Ikšķiles novada robežai pa valsts autoceļa P5 (Ulbroka-Ogre) ceļa zemes nodalījuma joslu. Konkrēta informācija par veicamo darbu izpildes laika grafiku noteikta 25.02.2013. noslēgtā divpusējā līgumā starp VAS „Latvijas Valsts Radio un televīzijas centrs” un SIA „Latvijas Energoceltnieks” un nav nodota Salaspils novada Būvvaldei publiskošanai, kā dēļ par iespēju pieteikties līdzdalībai projekta izstrādē un īstenošanā interesēties pie minētajām juridiskajām personām.   Atbilstoši normatīvajam regulējumam LR MK 01.03.2011. noteikumu Nr.166 "Elektronisko sakaru tīklu ierīkošanas, būvniecības un uzraudzības kārtība" 39.¹ punktā, informējam par SIA „Lattelecom” uzsākto optikas tīkla infrastruktūras būvniecības procesu Pašvaldības ceļa C-31 posmā (Kalnrozes ielā) un Malienas ielā no Pašvaldības ceļa C-31 (plānotās Kalnrozes ielas) un Mazās ielas krustojuma līdz Malienas ielas pieslēgumam un pa Malienas ielu līdz īpašumam Malienas ielā 12 Salaspils novadā. Plānotais būvdarbu uzsākšanas laiks 2013.gada oktobris.

lasīt vairāk
Par projekta “Ūdenssaimniecības attīstība Salaspils novada Acones ciemā” sasniegto progresu

2012.gada jūnijā Pašvaldības SIA „Valgums-S” informēja Salaspils novada iedzīvotājus par to, ka līdz ar līguma „Par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu un Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējuma piešķiršanu” parakstīšanu ir uzsākta projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Salaspils novada Acones ciemā” realizācija. Darām zināmu, ka atbilstoši iepirkumam „Tehniskā projekta izstrāde un autoruzraudzība projektam „Ūdenssaimniecības attīstība Salaspils novada Acones ciemā”” Tehniskā projekta izstrādātājs SIA „Belss” ir izpildījis līgumā noteiktās saistības, kas attiecas uz Tehniskā projekta izstrādi, saņēmis būvniecības ekspertu atzinumu un, pēc Salaspils novada būvvaldes saskaņojuma saņemšanas, šī gada 17.maijā ir nodevis Pašvaldības SIA „Valgums-S” saskaņotu Tehnisko projektu. Lai līdz 2014.gada pavasarim realizētu un nodotu ekspluatācijā projektā iekļautos apjomus, Pašvaldības SIA „Valgums-S” šī gada jūnijā izsludinās būvdarbu līguma iepirkuma konkursu. Pēc būvdarbu realizācijas Acones ciemā tiks rekonstruēti ūdensapgādes tīkli 440 m garumā un dzeramā ūdens sagatavošanas stacija. Tāpat informējam, ka pēc būvdarbu veikšanas, tiks nodrošināta ceļu seguma un teritorijas zālāju atjaunošana būvniecības norises vietās. Pašvaldības SIA „Valgums-S” prognozē, ka būvdarbus Acones ciemā varēs uzsākt šī gada vasarā un pabeigt līdz ziemas sezonas sākumam, paredzot, ka teritorijas apzaļumošanas darbus būs iespējams pabeigt vēl nākamā gada pavasarī. ______________________________________________________________________ Ieguldījums Tavā nākotnē!

lasīt vairāk
23. maijā sveiksim izcilākos skolēnus un viņu pedagogus

Izglītības iestāžu pamatuzdevums ir rūpēties par katra skolēna attīstību un prasmju pilnveidi. Tā ir vieta, kurā mācīšanās nebeidzas, tajā iesaistās katrs, kam ir ko mācīt vai ir vēlēšanās ko apgūt. Tajā pati dzīve piespēlē uzdevumus un arī iespējamos risinājumus. Vien jāprot atnākt, saskatīt, gribēt un prast.  Īpaši motivēti tiek  tie izglītojamie, kuri parāda savu ieinteresētību un gatavi strādāt vairāk un labāk, nekā pieprasa programmas standarts. Skolas nodrošina iespēju piedalīties mācību olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu izstrādē,  radošos konkursos un skatēs, kā arī sporta sacensībās.  Tradicionāli labākie skolēni, vecāki un skolotāji tiek pulcēti kopā maija beigās, lai pateiktu paldies par ieguldīto darbu. Šogad 23.maijā paldies teiksim 79 izglītojamiem un 53 pedagogiem. Šogad izcilākajiem audzēkņiem esam iecerējuši noorganizēt izglītojošu nometni „Zelta griezums”, kurā viņi tiksies ar zinātniekiem un dažādu profesiju pārstāvjiem, padziļināti iepazīs novadu, strādās komandā un veidos kopīgu projektu.  Uzaicinātajiem 7.-11.klašu skolēniem nometne ir bezmaksas. Pārējie skolēni saņems dāvanu kartes.   Būtiskākie sasniegumi šajā gadā Antrai Gailei - bronzas medaļa 11. Eiropas Savienības dabaszinātņu olimpiādē un panākumi vēl 4 mācību olimpiādēs (3. vieta valsts vēstures olimpiādē, 3.vieta bioloģijas olimpiādē Garkalnes, Ķekavas, Olaines,  Salaspils, Siguldas novadu apvienībā, 1. vieta fizikas olimpiādē Ķekavas, Olaines, Salaspils novadu apvienībā,  2. vietu matemātikas olimpiādē Ķekavas, Olaines, Salaspils novadu apvienībā).  Sintijai Stūrītei- 1. vieta valsts atklātajā konkursā „Pazīsti savu organismu!” un  panākumi 3 mācību olimpiādēs ( atzinība bioloģijas olimpiādē Garkalnes, Ķekavas, Olaines,  Salaspils, Siguldas novadu apvienībā, 3.vieta matemātikas olimpiādē un atzinība fizikas olimpiādē Ķekavas, Olaines, Salaspils novadu apvienībā). Filipam Babrim -1.vieta jaunrades dziesmu konkursā un panākumi 3 mācību priekšmetu olimpiādēs (3.vieta ķīmijas olimpiādē Garkalnes, Ķekavas, Olaines, Salaspils, Siguldas novadu apvienībā, atzinība Siguldas novada atklātajā pamatskolu ģeogrāfijas olimpiādē, 2. vieta matemātikas olimpiādē, Ķekavas, Olaines, Salaspils novadu apvienībā, 2./3. vieta latviešu valodas un literatūras olimpiādē Ķekavas, Olaines, Salaspils novadu apvienībā).  Markam Kristiānam Babrim- panākumi 3 jauno izpildītāju konkursos un 2 mācību olimpiādēs (3.vieta valsts atklātajā matemātikas olimpiādē “Tik vai cik..”, 2.vieta matemātikas olimpiādē Ķekavas, Olaines, Salaspils novadu apvienībā, 3.vieta Latvijas mūzikas skolu izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle- klavierspēle audzēkņu valsts konkursa “Jaunais pianists” II kārtā,3.vieta Latvijas mūzikas skolu izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle- klavierspēle audzēkņu valsts konkursa “Jaunais pianists” III kārtā, 3.vieta VI Alfrēdam Kalniņam veltītajā starptautiskajā pianistu konkursā). Ar pilnu apbalvoto izglītojamo un pedagogu sarakstu var iepazīties šeit. Inga Elksne, Izglītības un kultūras daļas vadītāja

lasīt vairāk

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis

Arhīvs