Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Izdevums "Salaspils Vēstis"

Izdevējs: Salaspils novada dome Adrese: Līvzemes iela 8, Salaspils novads, LV- 2169.Iznāk kopš 1996. gada 17. maija. Iznāk: 2 reizes mēnesī (1. un 3. piektdienā). Izplatīšana: bez maksas pašvaldības iestādēs un pilsētas tirdzniecības vietās. Tirāža: 7000 eksemplāru. Rīkojums par Salaspils novada informatīvajā izdevumā „Salaspils Vēstis" publicējamo informāciju Informatīvā izdevuma "Salaspils Vēstis" izplatīšanas vietas Veikals „Senā bode”, Rīgas 38SIA „Rosmas” veikals, Meža 4, k.3PII „Atvasīte”, Meža iela 61. vidusskola, Lauku 1Salaspils veselības centrs, Lauku 8PII „Ritenītis”, Rīgas 10Sociālais dienests, Kalnu 2Veikals „Marli”, Maskavas 1bValsts policija, Skolas 7Sociālais centrs, Skolas 7Dzīvokļu fonds, Skolas 7Grāmatnīca „Virza”, Skolas 42. vidusskola, Skolas 6Tirdzniecības centrs, Skolas 10Sporta halle, Smilšu 1PII „Saulīte”, Enerģētiķu 17Salaspils novada bibliotēka, Enerģētiķu 9Daugavas muzejs, Doles salaSaulkalne, veikalsPII „Daugaviņa”, Zvejnieku 10Saulkalnes filiālibliotēka, Daugavmalas 28-3Saulkalnes Sociālais centrs, Daugavmalas 36-1Saulkalnes veselības punkts, Daugavmalas 38-40Acones veikals, AconeKomunālais dienests, Rīgas 115 end faq Atbildīgā par izdevumu - domes preses sekretāre Ginta Zēberga. Jūsu ierosinājumus, atsauksmes uzklausīs Ginta ZēbergaSalaspils novada domē, 307.kabinetā. Tālr.: 67981007; fakss: 67981032 (ar norādi “Salaspils Vēstis”).e-pasts: 

lasīt vairāk
Saudzēsim dabu un sevi – nededzināsim kūlu!

Lai gan daudzviet vēl zemi klāj sniegs, ugunsdzēsēji saņem arvien vairāk izsaukumus par pērnās zāles dedzināšanu. Kopumā glābēji šogad dzēsuši 35 kūlas ugunsgrēkus, pirmais no tiem – janvārī Jelgavā, tomēr vairākumā gadījumu sausā zāle degusi Kurzemē. Ik pavasari dzirdam informāciju par postu, ko nodara kūlas dedzināšana, diemžēl iedzīvotāji ne vienmēr izprot, cik lielu ļaunumu var nodarīt vieglprātīga un bezatbildīga rīcība ar uguni. Dedzinot kūlu, tiek apdraudēti cilvēku īpašumi, veselība un dzīvība. Dedzināšana nodara būtisku kaitējumu arī dabai - tiek iznīcināti augi, kukaiņi un mazie dzīvnieki. Sevišķi augsta ir kūlas ugunsgrēku bīstamība pilsētā - šeit ir daudz blīvāka apbūve un vairāk cilvēku. Jau tuvākajā laikā arī mūsu novadā sniegs nokusīs, tādēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un pašvaldība atgādina, ka kūlas dedzināšana ir AIZLIEGTA. Lai pavasarī neveidotos kūla,  īpašums jāsakopj jau rudenī – zāles garums pilsētas teritorijā nedrīkst pārsniegt 15 cm, lauku teritorijās atbilstoši VUGD ieteikumiem zāles platības būtu vēlams pļaut ne retāk kā divas reizes pļaušanas sezonā. Ministru kabineta noteikumi Nr.82 "Ugunsdrošības noteikumi" nosaka ugunsdrošības prasības, kas fiziskajām un juridis­kajām personām jāievēro, lai neatkarīgi no objekta īpašuma formas un atrašanās vietas novērstu un sekmīgi dzēstu ugunsgrēkus, kā arī mazinātu to sekas. Šo noteikumu 21.pantā teikts, ka zemes īpašnieks (valdītājs) veic nepieciešamos pasākumus, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Ja šādi pasākumi netiek veikti, īpašnieku var sodīt ar naudas sodu - fiziskas personas no 20 līdz 200 latiem, juridiskas personas – no 200 līdz 1000 latiem. Savukārt, Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pantā "Ugunsdrošības prasību pārkāpšana" noteikts, ka par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt līdz piecsimt latiem vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm. Sodu var piemērot gan policija, gan VUGD inspektori. Pašvaldība aicina arī vecākus un skolotājus izglītot bērnus par kūlas dedzināšanas iespējamajām sekām, pievēršot pastiprinātu uzmanības jautājumiem par ugunsdrošību.

lasīt vairāk

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis

Arhīvs