Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Līdz 30. martam notiek bērnu pārreģistrēšana rindā uz pirmsskolas izglītības iestādēm

Atgādinājums vecākiem, kuru bērni ir pieteikti rindā uz pašvaldības bērnudārziem! Lai veiktu pārreģistrēšanu, vecākiem ir jāierodas personīgi Apmeklētāju apkalpošanas centrā). Ja persona nevar ierasties, iesniegumu par pārreģistrēšanu (http://www.salaspils.lv/parvalde/pakalpojumi/pakalpojumu-saraksts/izglitibas-jautajumi/pakalpojumi/izglitibas-jautajumi/berna-parregistracija-rinda-uz-vietu-pii) var sūtīt pa pastu vai e-pastu \n Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .  Sīkāka informācija: Saistošie noteikumi Nr. 27/2012 “Kārtība, kādā Salaspils novada pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju”, 10.-13. punkts. (http://www.salaspils.lv/images/saist_noteikumi/sn-27_v20141111.pdf).

lasīt vairāk
1. vidusskola iegūst kausu lego sacensībās

20.februārī Salaspils 1.vidusskolas komanda ieguva kausu First LEGO League (FLL) sacensībās. Komandā bija dažādu sesto klašu skolēni Frederiks Jēgeris (6.a), Artis Vijups(6.c), Toms Zvirgzdiņš(6.b), Dāvis Ozoliņš(6.b), Polīna Slivacka(6.b), Aleksandra Gorbačenko(6.b) un Anete Orinska(6.b). Komandai veiksmīgi startēt palīdzēja skolotāji Ruta Ilgaža, Ieva Pudža un Sandijs Krastiņš. First LEGO League ir jautrs un interesants veids, kā apgūt zinātni un tehnoloģiju. Vadoties pēc FLL pamatvērtībām, komandas piedalās ikgadējās sacensības. Trīs elementi – robotu sacensības, projekts un FLL pamatvērtības – veido gada “izaicinājumu”. Robotu sacensībās komandai jāuzbūvē un jāprogrammē autonoms LEGO Minstorm robots. Šajā sacensību sadaļā mērķis ir atrisināt dažādus uzdevumus un 2,5 minūtēs iegūt pēc iespējas vairāk punktu. Vēl viens uzdevums FLL sacensībās ir prezentēt savu projektu. Katru gadu tiek noteikta jauna tēma jeb problēma. Šī gada tēma TRASH TREK- Atkritumu ceļš. FLL pamatvērtības ir FLL programmas stūrakmeņi. Pamatvērtības māca dalībniekiem, ka draudzīga sacenšanās un savstarpēji ieguvumi nav nesavietojami mērķi un savstarpēja izpalīdzēšana ir komandas darbības pamats. Tieši šajā kategorijā Salaspils 1.vidusskolas komanda atzīta par labāko starp pārējām 23 komandām. Lego pulciņa vadītāji ļoti priecātos par jebkurām Lego detaļām, kuras jūsu mājās varbūt vairs nav nepieciešamas. Jūsu ziedojums ļaus pulciņa dalībniekiem vairāk izpausties, veidojot dažādus darbus. Ziedojumus var nodot 1.vidusskolas 25.kabinetā.

lasīt vairāk
Sākusies mūžizglītības projektu konkursa pieteikumu pieņemšana

Pašvaldības iestādes, nevalstiskās organizācijas vai citas juridiskas personas, saimnieciskā darba veicēji, kas savu darbību veic Salaspils novadā un sniedz pakalpojumus Salaspils iedzīvotājiem, aicināti iesniegt pieteikumus projektu konkursā „Mūžizglītības kursu organizēšana un īstenošana Salaspils novada iedzīvotājiem”. Projektu pieteikumi iesniedzami laikā no 10. marta līdz 10. aprīlim. Projekta realizēšanas laiks no 1. maija līdz 15. novembrim.

lasīt vairāk
Salaspilietis Gustavs Dosbergs uzvar valsts konkursā ģitāras spēlē

16. un 17. februārī  Augusta Dombrovska Mūzikas skolā Rīgā norisinājās Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas Stīgu instrumentu spēle - Ģitāras spēle audzēkņu valsts konkursa fināls. Konkursu organizēja Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Konkursa dalībnieki - aptuveni tūkstotis Latvijas mūzikas skolu un vidusskolu ģitāristu vecumā līdz 20 gadiem, tādēļ konkurss tika organizēts trīs kārtās sešās vecuma grupās. Katrā vecuma grupā tikai vienam dalībniekam tika piešķirta 1. vieta. Salaspils Mūzikas un mākslas skolas pedagoģes Ivetas Āboliņas 1. klases audzēknis Gustavs Dosbergs startēja I grupā (dalībnieki, dzimuši 2006. gadā un jaunāki). Soli pa solim, ar pārliecinošu sniegumu skolas konkursā, ar uzvaru reģionālajā kārtā viņš izcīnīja tiesības piedalīties arī konkursa finālā, kur dalībnieku sniegumu vērtēja ļoti kompetenta un profesionāla žūrija – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore Ligita Zemberga, JVLMA docētājs Juliuss Kurausks, plaši pazīstamais klasiskās ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis, privātās mūzikas skolas "BJMK Rokskola" dibinātājs un ģitārspēles pedagogs Endijs Rožkalns, kā arī Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas populārās un džeza mūzikas nodaļas vadītājs Māris Kupčs. Gustavs par savu sniegumu saņēma visaugstāko žūrijas vērtējumu un kļuva par konkursa uzvarētāju. Attēlā: Gustavs Dosbergs ar pedagoģi Ivetu Āboliņu.

lasīt vairāk
Eliass Valters brauks uz Briseli

Eliass Valters, Salaspils 1. vidusskolas 10. klases skolnieks, piedalījās Eiropas Parlamenta Informācijas biroja organizētajā konkursā vidusskolēniem "Kibernauta piedzīvojumi". Viņš ar savu videoklipu ieguva galveno balvu - uzaicinājumu uz Eiropas Parlamentu Briselē, kuru plāno izmantot jūlijā.

lasīt vairāk
Kopā par labāku internetu!

Š.g. 9. februārī apritēja 13 gadi, kopš tiek atzīmēta Vispasaules drošāka interneta diena, kuras sauklis gluži tāpat kā pagājušajā gadā bija „Kopā par labāku internetu!”, aicinot ikvienu būt pozititīvam internetā un veidot labāku interneta vidi. Šīs dienas ietvaros lieliska iespēja tika dota Salaspils 1.vidusskolas 9.a un 9.k klases skolēniem piedalīties Rīga TV24 raidījuma tiešraidē „Drošāka interneta diena 2016”, kuru vadīja Kašers un Lelde Lietaviete. Starp 9.klašu skolēniem bija arī 11.klases skolnieces Madara un Santa. Jauniešiem tika doti interesanti uzdevumi: grupās veidot kāda Latvijā pazīstama cilvēka twitter profilu, kurā tiek atspoguļoti dažādi komentāri, kurus nācās prezentēt tiešraides laikā. Uz tiešraidi bija ieradušies pārstāvji no Draugiem.lv, kas pastāstīja par to, kā publicēt informāciju par sevi internetā un kā tas ietekmē mūsu nākotni. Draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks jauniešiem parādīja nelielu prezentāciju par interneta pareizu lietošanu un dažus statistikas datus par interneta izmantošanu. Raidījumam pievienojās arī pārsteiguma viesi- dziedātājs Arstarulsmirus, iepriekš pazīstams kā Gustavo, Alma Vītola, kura zināma ar uzvaru pasaules bīstamākajā maratonā Brazīlijā džungļos un modes mākslinieks Dāvids. Visi viesi atbildēja uz dažādiem raidījuma vadītāju jautājumiem par pozitīvajiem un negatīvajiem komentāriem, kurus paši bija saņēmuši internetā. Skolu jaunieši, kas bija šī raidījuma mērķauditorija, aktīvi iesaistījās diskusijā un uzdeva sev interesējošus jautājumus viesiem. 9.februāra pēcpusdiena tika pavadīta lietderīgi, aktīvi un noderīgi! Un neaizmirstam: „Kopā mēs varam veidot labāku internetu!” Madara Rakšte un Santa Krēsliņa, Salaspils 1. vidusskolas 11.klases skolnieces

lasīt vairāk
Līdz 1. martam var pieteikt pretendentus konkursam „Gada skolotājs”

Lai izteiktu atzinību par nozīmīgu ieguldījumu izglītībā un izciliem sasniegumiem pedagoģiskajā darbībā Salaspils novadā, pašvaldība arī šogad izsludina konkursu „Gada skolotājs”. Minēto balvu izglītībā piešķir jebkuram novada izglītības darbiniekam par augstu profesionālo meistarību, kas veicina katra bērna izaugsmi, jaunu progresīvu mācību metožu ieviešanu, jaunu, kvalitatīvu mācību un metodisko līdzekļu izstrādāšanu, nozīmīgiem skolēnu sasniegumiem olimpiādēs, kā arī citiem sasniegumiem. Arī šogad komisija katru pretendentu aicinās uz interviju, lai iepazītos ar kandidātu personīgi. Pretendentus balvai var pieteikt izglītības un kultūras iestāžu darbinieki un administrācijas, nevalstiskās organizācijas, izglītojamie un viņu vecāki. Jūsu pieteikumus gaidīsim līdz 1. martam. Tos var iesniegt pašvaldības Apmeklētāju apkalpošanas centrā personīgi vai sūtīt pa pastu (Salaspils novada dome, Līvzemes iela 8, Salaspils, Salaspils novads, LV-2169).

lasīt vairāk
Latvija gatavojas E-prasmju nedēļai

Jau septīto gadu Latvijā norisināsies E-prasmju nedēļa, kas šogad notiks no 7.marta līdz 12.martam. Nedēļas organizēšanā jau iesaistījušies partneri no IKT nozares uzņēmumiem, valsts pārvaldes un nevalstiskā sektora. Latvijā E-prasmju nedēļa notiek jau septīto reizi, un to koordinē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Nedēļas galvenie partneri ir AS “Rix Technologies”, “Microsoft Latvija” un VAS “Latvijas valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC). E-prasmju nedēļas norise Latvijā ir daļa no Eiropas kampaņu e-Skills for Jobs 2016 un  Get Online week 2016 aktivitātēm. T  ās mērķis ir veicināt visas sabiedrības diskusiju par digitālo prasmju nozīmi, iepazīstināt ar jaunākajām digitālo prasmju apmācības programmām un rīkiem, kā arī e-pakalpojumiem. Signe Bāliņa, LIKTA prezidente: “Šobrīd  vairs nav diskusijas par to vai digitālās prasmes ir vai nav nepieciešamas, tās ir priekšnosacījums ikviena uzņēmuma, indivīda un arī Latvijas valsts sekmīgai  attīstībai un konkurētspējai. Saskaņā ar CSB  datiem Latvijā internetu un datorus  lieto 82% iedzīvotāju, tomēr lietošanas mērķos vairāk dominē digitālā satura patēriņš (ziņas, mūzika, spēles u.c.), nevis  radoša pašu veidota satura radīšana un publiskošana, izglītības un  attīstības mērķi.” E-prasmju nedēļā 2016 ir paredzētas dažādas tematiskās dienas un pasākumi: IKT drošība; digitālās prasmes uzņēmējiem; digitālās prasmes jauniešiem; IKT risinājumi un digitālās prasmes izglītībā. “Šogad “RIX Technologies” kā e-prasmju nedēļas partnera uzmanības centrā būs uzņēmēji, īpaši attālākajos Latvijas reģionos. Mēs vēlamies informēt uzņēmējus par Elektronisko iepirkumu sistēmas darbību Latvijā un par uzņēmēju iespējām pārdot tajā savas preces un pakalpojumus. Ceram, ka mūsu semināru rezultātā uzņēmēji iegūs tiem noderīgu informāciju sava biznesa izaugsmei un turpinās pilnveidot savas e-prasmes, tad mēs būsim ļoti gandarīti,” saka AS “RIX Technologies” valdes locekle Eva Butāne. “Katru gadu uzskatām par savu pienākumu atbalstīt E-prasmju nedēļas organizēšanu, jo tēmas aktualitāte tikai palielinās un iet plašumā. Latvijas personāla atlases eksperti apstiprina, ka viena no darba devēju pieprasītākajām prasmēm ir spēja pārvaldīt tehnoloģijas. Tāpat Microsoft Office prasmes darba devēji uzskata par nepieciešamo pamatprasmi,” saka Ēriks Eglītis, “Microsoft Latvia” vadītājs. “Šogad E-prasmju nedēļas ietvaros aicināsim jauniešus piedalīties mūsu pasākumos un apbalvosim “Programmē savai nākotnei!” konkursa uzvarētājus,” piebilst Eglītis.   E-prasmju nedēļa 2016 tiks atklāta š.g. 7.martā ar augsta līmeņa nozares līderu un politikas veidotāju diskusiju, kas norisināsies Zaķusalas Televīzijas tornī, skatu laukumā 97m augstumā no plkst. 12.00 līdz 13.45. “Ļoti īsā laikā iedzīvotāji ir pieņēmuši e-pakalpojumus un virtuālā vides priekšrocības kā pašsaprotamas un vairs nav gatavi atteikties no ērtībām, ko sniedz iespējas attālināti slēgt līgumus, iesniegt iesniegumus, pieteikties studijām vai deklarēt dzīvesvietu. Šajos straujās paradumu maiņas apstākļos, kuros virtuālā realitāte un vide, kurā fiziski atrodamies, kļūst ar vien grūtāk nošķirama, šogad gribam akcentēt drošības apsvērumus un atgādināt, ka pret drošību interneta vidē ir jāizturas tik pat nopietni, kā pret savu fizisko drošību šķērsojot krustojumu, aizslēdzot durvis, sazinoties ar svešiniekiem,” norāda e-prasmju nedēļas partnera LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta. IKT lietošana Latvijā turpina strauji pieaugt, ko īpaši veicina satura un pakalpojumu pieejamība. Ar ļoti augstu interneta un bezvadu datu pārraides pakalpojumu pieejamību ir audzis arī dažādu vietējo un starptautisko pakalpojumu piedāvājums. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem par IKT lietošanu Latvijas mājsaimniecībās 2015. gadā, absolūtais vairākums, jeb 87% iedzīvotāju tiešsaistē lasa ziņas, avīzes un žurnālus,  kā arī izmanto e-pastu. Ļoti plaši izplatīta ir interneta bankas lietošanu, ko arī izmanto 81% iedzīvotāju, bet 73% internetu izmanto, lai iepazītos sociālajos tīklos. 69% iedzīvotāju ar mūsdienu saziņas tehnoloģiju palīdzību meklē informāciju par precēm un pakalpojumiem. Telefona sarunas, izmantojot internetu, vai video zvanus internetā, izmantojot tīkla kameru, veic 55%. Katrs otrais iedzīvotājs, jeb 52%, internetā meklē ar veselību saistītu informāciju. Tam seko informācijas meklēšana par izglītību, apmācībām vai kursiem (37%), pašu veidota satura augšupielādēšana un kopīgošana (35%). Tikai 19% iedzīvotāju izmanto IKT sniegtās iespējas darba meklēšanai vai darba pieteikuma nosūtīšanai, bet iespēju pārdot preces vai pakalpojumus tiešsaistē internetā apguvuši tikai 7% iedzīvotāju.  Viens no jaunākajiem IKT produktiem ir mākoņdatošanas pakalpojumi, kuri piedāvā iespēju uzglabāt failus uz attālināta servera datu glabātuvēs (mākoņos), kas ir pieejamas ar interneta starpniecību. 2015. gadā 21% jeb aptuveni viena piektā daļa no visiem iedzīvotājiem (2014. gadā – 14% no visiem iedzīvotājiem) izmanto mākoņdatošanas pakalpojumus. Lielākā daļa no tiem ir studenti un skolēni (53%), kā arī personas vecumā no 16 līdz 24 gadiem (49%). Pagājušajā gadā E-prasmju nedēļā 2015 piedalījās 88 Latvijas novadi un pilsētas, bet  kopumā aktivitātes piedāvātās iespējas iepazīties ar        IKT izmantoja 23 584 iedzīvotāji. Kopumā iedzīvotājiem tika piedāvāti 745 pasākumi, ko nodrošināja vairāk nekā 150 partneri. Par aktuālajiem pasākumiem E-prasmju nedēļas 2016 ir iespējams uzzināt e-prasmju mājas lapā www.eprasmes.lv. Dažādi pasākumi norisināsies Latvijas reģionos un pilsētās, bet galvenos pasākumus būs iespējams vērot tiešraidē. Šobrīd  E-prasmju nedēļas 2016 organizēšanā iesaistījušies jau vairāk nekā 63 reģionālie partneri no dažādiem Latvijas novadiem. Ar tiem ir iespējams iepazīties E- prasmju nedēļas Digitālajā kartē. LIKTA aicina Eiropas E-prasmju nedēļas 2016 Latvijā organizēšanā aktīvi iesaistīties arī citus partnerus, mediju pārstāvjus un reģionālos koordinatorus!        Papildu informācijai:Māra JākobsoneLIKTA viceprezidenteTālrunis: 67311821E-pasts:

lasīt vairāk
Jaunieši aicināti pieteikties apmācībām ”Out of frame”!

Salaspils novada jaunieši (15 – 25 g.v.) aicināti pieteikties neformālās izglītības apmācībām „Out of frame”, kas notiks šī gada 16. – 18.martā, viesu namā „Debesu bļoda”. Apmācību mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par aktīvu līdzdalību pašvaldības darbā, lai uzlabotu dzīves kvalitāti savā pašvaldībā. Apmācībās pilnveidosim– Līderības prasmes Komandas darba prasmes Prezentācijas prasmes Apmācības organizē Salaspils novada pašvaldība sadarbībā ar Olaines un Ikšķiles novadu pašvaldībām un piedzīvojumu organizāciju „Lūzumpunkts”. Dalība jauniešiem apmācībās ir bez maksas. Vietu skaits ierobežots! Pieteikšanās līdz 9.martam aizpildot pieteikuma anketu elektroniski - https://docs.google.com/forms/d/1T8-SkfO-APCeadIm-u6F5mdRYHkjU1U68TKl7wtJZ8I/viewform Ja rodas jautājumi vai nepieciešama papildus informācija, lūdzu, rakstīt vai zvanīt Salaspils pašvaldības izglītības un kultūras daļas vadītājai Ingai Elksnei – e pasts:

lasīt vairāk

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis

Arhīvs