Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

"Salaspils Vēstis" raksta par aktuālāko augustā

2. augustā pusgadsimta jubileju atzīmēja mūsu Daugavas muzejs, kura pirmsākumi meklējami 1969. gadā, kad tā nosaukums bija Doles vēstures muzejs. Vēstures lappusēs un nākotnes plānos lasītajiem ļauj ieskatīties vēsturniece Lilita Vanaga. Pozitīvu pārmaiņu priekšā ir Salaspils stadions, kurš ar pašvaldības un Latvijas Futbola federācijas gādību kļūs par augsta līmeņa FIFA standartiem atbilstošu stadionu. Darbi ilgs aptuveni 3,5 mēnešus. “Bāriņtiesas darbību mērķis nav sodīt, bet palīdzēt vecākiem nodrošināt bērna pamatvajadzības, tas ir mājokli, ēdienu, izglītību, drošu vidi un emocionālu labklājību, kā arī palīdzēt ģimenēm izaudzināt patstāvīgai dzīvei sabiedrībā sagatavotu bērnu,” saka Salaspils bāriņtiesas vadītāja Marina Ozoliņa. Vairāk lasiet 2.lpp. Aicinām uzmanīties visus peldētgribētājus, jo Salaspilī ir vērojama zilaļģu masveida savairošanās, kas var radīt dažādas veselības problēmas. Vēl līdz 20. augustam pašvaldība gaida to vecāku iesniegumus, kuru atvases plāno izmantot skolēnu autobusu. Tas attiecas uz bērniem, kuri dzīvo vietās, kur nekursē sabiedriskais transports. Pašvaldības policija pārbauda tālbraucējus, aiztur dzērājšoferus, dodas palīgā nelaimē nonākušajiem… Par karsto jūliju un augustu lasiet šajā numurā. Sporta lapaspusē uzziniet par to, kā noritēja daudzcīņa, kā nometnē laiku pavadīja karatisti un kā veicās mūsu “V racing team” kaimiņzemē. Ir atvērta pieteikšanās velo foto orientēšanās sacensību Salaspils posmam. Tas notiks 7. septembrī. Savukārt 31.08. notiks orientēšanās sacensības “Salaspils kā uz delnas”. Ja vēlies dejot, dziedāt, spēlēt, tad zini, ka “Rīgavā” ir pieejami visdažādākie pulciņi dažādām gaumēm un vecuma grupām. Par to 6.lpp. Sestdien dodamies uz Botānisko dārzu, kur līdzās gadatirgum notiks arī līnijdeju festivāls, bet šosvētdien “Rīgavas” dārzs tiks atvēlēts kino mīļiem- “Pusnakts Parīzē” lielajiem un “Balerīna” mazajiem. Izdevumu lasiet ŠEIT.

lasīt vairāk
Salaspils pludmalē novērotas zilaļģes

Salaspils pludmalē novērota zilaļģu masveida savairošanās. Salaspils novada domes Vides inženiere Karīna Bāliņa aicina pirms peldes vizuāli novērtēt ūdens stāvokli un atturēties no peldēšanās, ja ūdenī visā peldvietas akvatorijā novēro ūdens saduļķošanos un tā iekrāsošanos zaļā krāsā, kā arī netīri zilganzaļu plēvi virs ūdens un/vai aļģu saskalojumus. Zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās, tā saucamā ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, kā arī acu un gļotādas kairinājumu. Tāpat netiek izslēgta toksīnu uzkrāšanās zivīs, līdz ar to ūdeņos, kur notikusi masveida zilaļģu savairošanās, neiesaka makšķerēt un noķertās zivis izmantot uzturā. Zilaļģu masveida savairošanos var atpazīt pēc ūdens netīri zilganzaļās krāsas, plēves uz ūdens un izskalojumiem krastā. Paldies par vērību un foto salaspilietim Edgaram Koroņevskim!

lasīt vairāk
Salaspiliešiem ir iespēja apmeklēt peldbaseinu bez maksas

Ņemot vērā lielo atsaucību bezmaksas baseina nodarbībām projekta Nr.9.2.4.2/16/I/026 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Salaspils novadā” ietvaros, ir pagarināts šī projekta īstenošanas laiks. Tas nozīmē, ka no 26.augusta līdz nākamā gada 24.februārim atkal būs pieejamas bezmaksas nodarbības Salaspils peldbaseinā visiem novada iedzīvotājiem. Lūdzam visus interesentu pieteikties jau savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots.

lasīt vairāk
Gadatirgus un līnijdejas daiļo dāliju dienā

Plašā sortimentā tiks piedāvāti augļu koku, dekoratīvo krūmu un ziemciešu stādi, kā arī puķu sīpoli un rožu stādi. Mājražotāji apmeklētājiem būs sarūpējuši mājās ceptu maizīti, medu, gaļas kūpinājumus, kā arī linu izstrādājumus, rotas un daudz ko citu. Dienas gaitā Nacionālā botāniskā dārza dāliju eksperti piedāvās Jūs ievest brīnumainajā dāliju pasaulē: dārzkopības speciāliste Ilma Nereta bezmaksas ekskursijā stāstīs par dāliju audzēšanu un kopšanu. Augusta gadatirgus laikā Nacionālajā botāniskajā dārzā notiek jau par tradīciju kļuvušais līnijdeju festivāls “Dāliju liesmās”. Pēc veiksmīgas iepirkšanās esat laipni aicināti izbaudīt nesteidzīgu pastaigu pa dārzu un priecāties par dāliju, hortenziju un citām ekspozīcijām, neaizmirstot apmeklēt arī oranžērijas augu kolekcijas. Programmā: 10:00 Bezmaksas ekskursija – lekcija par dālijām ar Ilmu Neretu (tikšanās pie Tūrisma informācijas centra) 12:00 Līnijdeju festivāls “Dāliju liesmās” (pie oranžērijas) Visas dienas garumā –dāliju ekspozīcijā informatīvi izklaidējoši apraksti par dāliju tēmu, vizināšanās zirga pajūgā,  darbosies izbraukuma kafejnīca  no Siguldas “Kaķu māja”. Ieeja pasākumā: uzrādot derīgu ieejas biļeti  botāniskajā dārzā. Vairāk informācijas šeit

lasīt vairāk
Turpinās puķu dobju kopšana ar augu aizsardzības līdzekļiem

Laika posmā no 12. līdz 19 augustam tiek veikti augu aizsardzības plānveida pasākumi, pielietojot augu aizsardzības līdzekļus (AAL), lai ierobežotu augiem kaitīgo organismu izplatību Salaspils šādās pašvaldībai piederošajos teritorijās: apstādījumos pie dzelzceļa stacijas “Salaspils”; apstādījumos pie Salaspils sporta nama, Smilšu ielā 1;  krāsainajos puķu podos pie Enerģētiķu ielas krustojuma ar Maskavas šoseju(A6); barjeru puķu traukos Rīgas ielā pie krustojuma ar Maskavas šoseju(A6); barjeru puķu traukos Zinību ielā; "Rīgavas mūzikas un mākslas dārza" apstādījumos.  Tāpat tiek veikta celiņu apstrāde ar herbicīdiem un nezāļu apkarošana "Rīgavas" dārzā un pludmalē. Pie apstrādātajiem apstādījumiem uz dažām stundām tiek izvietotas informatīvas zīmes, un tas nozīmē, ka iedzīvotājiem nevajadzētu šajā laikā, piemēram, mēģināt pasmaržot puķes apstrādātajās dobēs. Informācija, par vietām, kuras tiks apstrādātas ar AAL tiks aktualizēta katru nedēļu. AAL izmantošana sabiedriskajos apstādījumos ilgs līdz oktobrim. Lūgums sekot aktuālajai informācijai pašvaldības mājas lapā un sociālajos tīklos.   

lasīt vairāk
Stadiona remontdarbu laikā būs ierobežota satiksme

  Jau informējām, ka 12. augustā tiks uzsākti vērienīgi remontdarbi Salaspils stadionā, līdz ar to uz laiku tas nebūs pieejams apmeklētājiem. Tas gan attiecas tikai uz stadionu, jo ēka, kurā ir trenažieri un aerobikas zāle, strādās kā ierasts.   Darbu laikā, no 12. augusta līdz 23. augustam, ir jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem Ceru ielas posmā. Lūgums iepazīties ar shēmu. 

lasīt vairāk
Karsta jūlija nogale pašvaldības policistiem

22. jūlijā plkst. 12.16 pašvaldības policijā tika saņemta informācija, ka pie Skolas 6 kāds vīrietis vicinās ar nazi. Pašvaldības policijas darbinieki, apsekojot minēto teritoriju, pie Skolas 4b pamanīja minēto vīrieti, kurš bija narkotisko vielu reibumā. Persona tika aizturēta un nogādāta Valsts policijā. 24. jūlijā plkst. 21.00 pašvaldības policijas glābēji konstatēja, ka Daugavā ilgstoši dreifē laiva. Pārbaudot peldlīdzekli, tika konstatēts, ka tam sabojājies motors. Lai laivā esošos cilvēkus neatstātu bezpalīdzības stāvoklī, glābēji viņus aizvilka līdz krastam. 25. jūlijā plkst. 22.55 pašvaldības policijā tika saņemta informācija, ka pa Tallinas apvedceļu virzienā uz Rīgas-Daugavpils šoseju brauc kravas automašīna ar Polijas valsts reģistrācijas numuriem. Tā kā vadītājs esot braucis nestabili, zvanītājam radušās aizdomas, ka šoferis ir alkohola reibumā. Pašvaldības policijas darbinieki minēto kravas automašīnu  apturēja pretī mājām “Buļļi”. Vadītājam tika  veikts alkotests, pārkāpumi netika konstatēti. Viņš policijas darbiniekiem paskaidroja, ka otrā piekabe esot tukša, tāpēc tā braucot novirzoties no taisnvirziena kustības. 27. jūlijā plkst. 04.55 videonovērošanas kamerās tika pamanīti vairāki pusaudži, kuri pie k/n “RĪGAVA” mētājās ar āboliem. Izrādījās, ka vienam no viņiem nav pat 16 gadi, tādēļ viņš nedrīkst atrasties publiskā vietā no plkst. 22.00 līdz 07.00 bez vecāku vai viņu aizstājēju pavadības. Par konstatēto administratīvo pārkāpumu sastādīts protokols. Jaunietis tika nogādāts dzīvesvietā pie tēva. 27. jūlijā plkst. 15.09 pašvaldības policijā tika saņemta informācija, ka privātīpašuma teritorijā ir ienācis pilnīgi kails vīrietis, kurš sēž uz zemes un ēd ābolus. Ierodoties notikuma vietā, policistus sagaidīja sieviete, norādot uz kailo vīrieti, kurš atrodas pie viņas mājas pagalmā. Vīrietis runāja nesakarīgi, nevarēja nosaukt savus personas datus, kā arī nespēja paskaidrot, kāpēc ir kails un ko dara konkrētajā vietā. Uz notikuma vietu tika izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. NMPD mediķi pēc vīrieša apskates pieņēma lēmumu viņu hospitalizēt. 28. jūlijā plkst. 18.30 pašvaldības policijas darbinieki pie Salaspils dzelzceļa stacijas pamanīja vīrieti, kurš sēdēja uz zemes. Pienākot pie vīrieša, policisti pamanīja, ka viņam ir galvas trauma, bija redzamas asinis. Vīrietis runāja nesakarīgi, personas datus sauca kļūdaini, iespējams, vīrietis bija lietojis alkoholu. Paskaidroja, ka esot piekauts. Uz notikuma vietu izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. NMPD mediķi pēc vīrieša apskates pieņēma lēmumu viņu hospitalizēt.  

lasīt vairāk
Pieejamas abonementa biļetes maršrutā Rīga–Salaspils un Salaspils–Daugavas muzejs–TEC2–Saulkalne

Turpmāk iedzīvotāji varēs izmantot abonementa biļeti, braucot arī SIA Galss Buss apkalpotajā maršrutā Nr.6317 Rīga–Salaspils un Nr.5835 Salaspils–Daugavas muzejs–TEC2–Saulkalne. Tādējādi šobrīd jau visos attiecīgā pārvadātāja apkalpotajos maršrutos pieejama elektroniskā abonementa karte 10, 20 un 40 braucieniem. Iegādājoties abonementa biļeti, regulārajiem pasažieriem brauciens izmaksās lētāk un pakalpojumu varēs izmantot ērtāk, jo iedzīvotājiem nevajadzēs pirkt biļeti, maksājot skaidrā naudā. Pasažieri var iegādāties abonementa karti 10 braucieniem, saņemot atlaidi 10% apmērā; 20 braucieniem, saņemot atlaidi 15% apmērā; 40 braucieniem, saņemot atlaidi 20% apmērā. To varēs izmantot 60 dienas no tās iegādes brīža. Abonementa biļeti var izmantot SIA Galss Buss apkalpotajā maršrutā Nr.5530 Rīga–Tec2–Saurieši–Jauncekule–Cekule, Nr.5777 Rīga–DS Getliņi–Salaspils, Nr.5836 Rīga–Saurieši–Salaspils, Nr.6827 Rīga–Saurieši–Upeslejas, Nr.6829 Rīga–Ropaži, Nr.6830 Rīga–Juglas iecirknis, Nr.6831 Rīga–Kākciems, Nr.6835 Rīga–Upeslejas–Saurieši, Nr.6317 Rīga–Salaspils un Nr.5835 Salaspils–Daugavas muzejs–TEC2–Saulkalne. Abonementa karti var iegādāties Rīgā, Akadēmijas laukumā 1 (Zinātņu akadēmijas ēkā), 101. kabinetā. Darbalaiks ir pirmdienās no plkst.15.00 līdz 19.00, trešdienās no plkst.10.00 līdz 14.00 un ceturtdienās no plkst.14.00 līdz 18.00. Iedzīvotājiem ir iespēja arī vienoties par citu biļetes iegādes laiku, zvanot pa tālruni 67226006 vai rakstot uz e-pasta adresi

lasīt vairāk
Salaspils veselības centrā tiek ieviesta e-kvīts

Informējam novada iedzīvotājus, ka jau drīz SIA ''Salaspils veselības centrs” sāks izsniegt mūsdienīgu un funkcionālu maksājuma dokumentu - elektronisko kvīti jeb e-kvīti. Tādējādi jums vairs nebūs jāglabā čeki par saņemtajiem medicīnas pakalpojumiem papīra formātā, lai vēlāk iesniegtu Valsts ieņēmumu dienestam iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas atgūšanai. Saņemot jūsu piekrišanu, veselības centrs nosūtīs datus Valsts ieņēmumu dienestam. Kas ir e-kvīts? Veselības aprūpes jomā e-kvīts ir līdzvērtīgs maksājuma apliecinājums kases čekam un papīra kvītij. Tā ir elektroniski sagatavota kvīts ar Valsts ieņēmumu dienesta ģenerētu numuru. E-kvīts ir Valsts ieņēmumu dienesta akceptēta un pilnībā atbilst 2014.gada 11.februāra Ministru kabineta noteikumu Nr. 96 par “Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtību” grozījumiem. Kā tas notiks? E-kvīts tiks sagatavota par katru darījumu (tāpat kā iepriekš kases aparāta čeki) un izsniegta jums papīra formā, to izdrukājot. Jūsu dati e-kvītī tiks norādīti pēc pieprasījuma. Veselības centra reģistratūras darbinieks jums lūgs parakstīt piekrišanas veidlapu par  datu kopā ar e-kvīts nosūtīšanu Valsts ieņēmumu dienestam. Ja jūs būsiet sniedzis savu piekrišanu, tad veselības centrs nosūtīs Valsts ieņēmumu dienestam e-kvīti ar jūsu vārdu, uzvārdu, personas kodu un informāciju par saņemto ārstniecības pakalpojumu izmaksām. Dati tiks sūtīti reizi ceturksnī un automātiski tiks iekļauti iedzīvotāju gada ienākumu deklarācijas sagatavē, izdevumi par bērna ārstniecību tiks iekļauti bērna oficiālā aizgādņa gada ienākumu deklarācijas sagatavē. Ja jūs nepiekritīsiet datu nodošanai Valsts ienēmumu dienestam, tad, iesniedzot deklarāciju, izdrukātā e-kvīts, kuru jūs saņemsiet pēc pakalpojuma apmaksas, būs manuāli jāievada EDS sistēmā vai jāiesniedz VID klātienē. Tikai tad šie izdevumi par ārstniecības pakalpojumiem tiks pievienoti iedzīvotāja gada ienākumu deklarācijai iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas atgūšanai. Mēs aicinām rūpīgi iepazīties ar sniegto informāciju par e-kvīts ieviešanu, būt saprotošiem un nebaidīties piekrist šai datu apstrādei, jo no tā ieguvēji būsiet jūs paši. Salaspils veselības centra darbinieki palīdzēs izprast jaunās pārmaiņas un atbildēs uz radušajiem jautājumiem.

lasīt vairāk

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis

Arhīvs