Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Rēķinus no "Valguma" izdevīgāk būs saņemt elektroniski

Pašvaldības SIA “Valgums-S” atkārtoti informē, ka sākot ar 2019. gada 1. martu (par 2019. gada februārī saņemtajiem pakalpojumiem) visi klienti, kas ir izvēlējušies saņemt rēķinus elektroniski, uz norādītajiem e-pastiem saņems paziņojumu par sagatavotu rēķinu, bet pats rēķins šim e-pastam nebūs pievienots. Sagatavotais rēķins būs pieejams pašvaldības SIA “Valgums-S” klientu pašapkalpošanās portālā mans.valgums.eu katram klientam atsevišķi izveidotā profilā. Jaunā rēķinu saņemšanas kārtība ieviesta, lai ievērotu “Fizisko personu datu apstrādes likuma” prasības, kā arī lai novērstu iespēju, ka klients dažādu iemeslu dēļ (saņēmēja e-pastu servera drošības filtru dēļ u.tml.) nesaņem rēķinus. Sakarā ar jauno rēķinu saņemšanas kārtību lūdzam klientus, kas vēl nav reģistrējusies pašvaldības SIA “Valgums-S” klientu pašapkalpošanās portālā mans.valgums.eu, to izdarīt līdz 2019. gada 1. martam. Klientu pašapkalpošanās portāla lietošanas instrukcija pieejama PSIA “Valgums-S” mājaslapas galvenajā lapā sadaļā “Noderīgas saites”. Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar PSIA “Valgums-S” klientu apkalpošanas speciālisti pa tālruņiem 67944692, 29482361. Vēršam uzmanību, ka klienti, kas līdz 2019. gada 1. martam nebūs reģistrējušies pašvaldības SIA “Valgums-S” klientu pašapkalpošanās portālā mans.valgums.eu, rēķinus turpmāk saņems pa pastu. Katram šādi nosūtītam rēķinam tiks piemērota komisijas maksa 1,42 EUR ar PVN.

lasīt vairāk
Klāt jaunās "Salaspils Vēstis"

Plānojot jauno bērnudārzu, Salaspils pašvaldības speciālisti kopā ar uzņēmuma “MADE arhitekti” projektētājiem, kuri šobrīd izstrādā jaunās - septītās pirmsskolas iestādes ēkas projektu, viesojās Zviedrijas pilsētā Knivstā. Kādu pieredzi smēlās salaspilieši, lasiet rakstā 1.lpp. “Mūsu mērķis ir būt novadam, kurš strādā un pelna. Mēs tādi esam, un mēs tādi būsim! Tikai daži skaitļi – 2018. gada 31. martā Salaspils novada teritorijā reģistrētajos uzņēmumos un iestādēs vidējais darba ņēmēju skaits bija 7176, kas ir aptuveni 48 % no visiem Salaspils novada iedzīvotājiem darbspējas vecumā,” par attīstību tuvāko septiņu gadu garumā lasītājus informē domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars. Priekšsēdētāja vietniece Malda Caune kopā ar Salaspils “mūžīgo bērnu” māmiņām viesojās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā,  lai cīnītos par dzīves apstākļu uzlabošanu bērniem, kuri piedzimuši ar invaliditāti. Par to vairāk 3.lpp. Salaspils skolēni sāk lietot bezkontakta braukšanas kartes, kuras var saņemt mūsu skolās. Vecāku līdzfinansējums- 1,40 eiro mēnesī. Par to, kā cīnīties ar gripu, jūs informē Salaspils Veselības centra ārste Jolanta Sinka. Svinot Sieviešu dienu, 10. martā dāmas tiek aicinātas vienoties 450 metru skrējienā dzīvespriekam. Uzvara basketbolā, panākumi “Katrīnas kausā”, jauns rekords sporta skola- par to un citām aktualitātēm uzzināsiet sporta lapā. Sporta nams aicina pieteikt savus kandidātus “Sporta laureāta” titulam. Jūsu pieteikumus gaidīs līdz 28. februārim. Arī šogad Salaspils novads kopā ar citiem novadiem sevi veiksmīgi prezentējis izstādē- gadatirgū “Balttour”. Vislielāko interesi apmeklētāji izrādījuši par memoriālu un botānisko dārzu. Par savu plašo pasākumu programmu salaspiliešus informē Daugavas muzejs, kuram šogad svinēsim pusgadsimta jubileju. Salaspils “lakstīgalas” pierādījušas, ka ir skanīgākās- no konkursa 1. vidusskolas meitenes pārrodas ar lepni paceltām galvām un 1. pakāpes diplomiem. Talantīgais melnbalto taustiņu pavēlnieks mūzikas skolas audzēknis Aleksandrs Komka aicina uz savu solokoncertu 22. februārī. Nenokavē un piesakies Ezerkauliņu pusmaratonam par viszemāko maksu! To var izdarīt līdz 28. februārim. Lasiet izdevumu ŠEIT. 

lasīt vairāk
VUGD atgādina: atrasties uz ledus ir bīstami!

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina ikvienam, ka ziemas periodā ielūzt ledū un noslīkst ne tikai makšķernieki, bet arī cilvēki, kas, piemēram, pastaigājas vai slidinās pa ledu. Tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus nedoties uz ledus, jo tas ir bīstami un var apdraudēt cilvēka veselību un dzīvību! Ik gadu ziemas periodā vairāki desmiti cilvēku ielūzt ledū un noslīkst – šogad ziemas periodā, no pērnā gada 1.novembra līdz šī gada 14.februārim VUGD no ūdenstilpēm izcēla 12 noslīkušus cilvēkus un izglāba septiņus cilvēkus  uz ledus. Vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus, jo biežās laika apstākļu maiņas, mijoties salam ar atkusni, ledus izturību mazina. Jāņem vērā, ka ledus sega uz ūdenstilpēm neveidojas vienmērīgi, tā ir biezāka pie krastiem, bet ūdenstilpes vidū var būt plāna. Līdzās tam ledus būs plānāks arī vietās, kur ir straume, zemūdens avoti, pietekas, niedres, pie tiltu pārvadiem. Turklāt vietām sasnigusī sniega sega var veidot mānīgu priekšstatu par to, ka ledus ir izveidojies pietiekami biezs, lai noturētu cilvēka svaru. Gadījumā, ja gadās ielūzt ledū, tad: skaļi jāsauc palīgā un apkārtējiem nekavējoties ir jāzvana uz 112; jācenšas saglabāt miers un jānostabilizē elpošanu; lai palīdzētu, ielūzušajam jātuvojas rāpus vai guļus, netuvojoties līdz pašai ielūzuma vietai. Ielūzušajam apmēram no 2 - 5 metru attāluma jāpamet aukla, sasieti apģērba gabali, garš koks vai kāds cits priekšmets. Ja glābēji ir vairāki, jāievēro, ka vienam no otra jāatrodas 2-3 m attālumā; izvelkot cietušo uz ledus vai pašam izkļūstot uz ledus, rāpus jāvirzās prom no bīstamās vietas līdz krastam. Lai sekmīgi izkļūtu no ledus, makšķernieki ir aicināti līdzi ņemt dažādus palīglīdzekļus – ledus irbuļus vai āķus, ar kuru palīdzību var ieķerties ledū un tādējādi izvilkt sevi ārā. Šādus irbuļus vai āķus katrs pats var uztaisīt arī mājas apstākļos, piemēram, pielietojot koka gabalu un naglas. Kā arī noderēs pilns makšķerēšanas tērps, kuram ir peldfunkcija, vai glābšanas veste ļaus pēc ielūšanas ledū peldēt pa ūdens virsu. VUGD aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai pusaudži slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību, bet, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet 112.

lasīt vairāk
Ceļu satiksmes negadījumā cieš gājējs

31.janvārī plkst. 02.45 pašvaldības policijas darbinieki pretī Miera ielai 1 apturēja pārbaudei automašīnu VOLVO. Pārbaudes laikā konstatēts, ka vadītājam ir nederīga vadītāja apliecība un medicīniskā izziņa. Uz notikuma vietu izsaukta Valsts policijas Ceļu policija. 31. janvārī plkst. 11.15 pašvaldības policijā tika saņemta informācija, ka pie Skolas ielas 10/2 stāv sieviete, kura neorientējas apkārtējā vidē un kurai zem acs ir hematoma. Ierodoties, uz vietas atradās sieviete, kura pašvaldības policijas darbinieku klātbūtnē runāja un uzvedās neadekvāti. Uz notikuma vietu izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kura mediķi nolēma sievieti hospitalizēt. 31. janvārī plkst. 15.07 Rīgas ielā pie pašvaldības policijas darbiniekiem piebrauca vīrietis, kurš paskaidroja, ka pie Rīgas ielas 2 uz gājēju ietves ir noticis ceļu satiksmes negadījums, kā rezultātā ir cietis gājējs. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka transportlīdzekļa HONDA vadītājs uzbraucis gājējam. Vadītājs paskaidroja, ka neredzēja gājēju tādēļ, ka automašīnas logā iespīdējusi saule. Notikuma vietā arī atradās ceļu satiksmes negadījuma lieciniece. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests bija informēts par ceļu satiksmes negadījumu pirms pašvaldības policijas darbinieku ierašanās. Par notikumu ziņots Valsts policijas Ceļu policijai. 1.februārī plkst. 01.13 pašvaldības policijas darbinieki pie Rīgas ielas 105 pamanīja automašīnu VW, pie kuras atradās vīrietis ar bērnu. Izrādījās, ka vīrieša transportlīdzeklim radušies tehniski bojājumi, kā rezultātā nevar to piedarbināt. Pašvaldības policijas darbinieki palīdzēja tehniskos bojājumus novērst. 2.februārī plkst. 04.13 pašvaldības policijas darbinieki pie Skolas ielas 13 apturēja automašīnu VW Passat, kuras vadītājs nebija piesprādzējies. Lietas materiāli par konstatēto faktu nosūtīti pēc piekritības. 2. februārī plkst. 14.17 pašvaldības policijas darbinieki Skolas un Rīgas ielu krustojumā konstatēja, ka noticis ceļu satiksmes negadījums. Noskaidrots, ka negadījumā cietušo personu nav, trešās personas manta nav cietusi. Tā kā iesaistīto transportlīdzekļu vadītāji nespēja vienoties par saskaņotā paziņojuma sastādīšanu, uz notikuma vietu izsaukta Valsts policijas Ceļu policija. Pašvaldības policijas darbinieki nodrošināja sabiedrisko kārtību un regulēja satiksmi līdz kolēģu ierašanās brīdim.  

lasīt vairāk
Decentralizēto kanalizācijas sistēmu īpašnieku uzmanībai

Pašvaldības SIA “Valgums-S” uzsāk informatīvo kampaņu decentralizēto kanalizācijas sistēmu īpašniekiem/valdītājiem. Mērķis – izveidot decentralizēto notekūdeņu kanalizācijas sistēmu reģistru Salaspils novadā. Lai noteiktu notekūdeņu apsaimniekošanas prasības decentralizētajām notekūdeņu kanalizācijas sistēmām un šādu sistēmu reģistrēšanas kārtību, 2017. gada vidū, pamatojoties uz Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumu, tika pieņemti Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr.384 "Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu". Uz abu iepriekš minēto dokumentu pamata pērn tika izstrādāti un 8. septembrī stājās spēkā Salaspils novada domes saistošie noteikumi Nr.5/2018 “Par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Salaspils novada pašvaldībā” (turpmāk – saistošie noteikumi). Uz ko attiecas jaunais normatīvais regulējums? Salaspils novada domes saistošo noteikumu Nr. 5/2018 prasības attiecas uz šādām pašvaldības teritorijas plānojumā noteiktajām funkcionālo zonu teritorijām (1.pielikums): savrupmāju apbūves teritorijas (DzS); vasarnīcas apbūves teritorijas (DzS1); mazstāvu apbūves teritorijas (DzM); daudzstāvu apbūves teritorijas (DzD); publiskās apbūves teritorijas (P); jauktas centru apbūves teritorijas (JC); rūpnieciskās apbūves teritorijas (R); transporta infrastruktūras teritorijas (TR); tehniskās apbūves teritorijas (TA); dabas un apstādījumu teritorijas (DA). Salaspils novada domes saistošos noteikumus Nr. 5/2018 un teritoriju karti skatīties Pašvaldības SIA “Valgums-S” mājaslapas www.valgums.eu sadaļā “DK REĢISTRS”. Ko tad īsti paredz jaunais normatīvais regulējums? Noteikumi nosaka, ka pašvaldība vai tās sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējs līdz 2019. gada 1. janvārim uzsāk un līdz 2021. gada 31. decembrim pabeidz individuālo kanalizācijas sistēmu reģistra izveidi. Saistošo noteikumu 5.punktā noteikts, ka “pašvaldības teritorijā esoša nekustamā īpašuma īpašnieks vai valdītājs, līdz 2019. gada 1. jūlijam iesniedz decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistra uzturētājam decentralizētās kanalizācijas sistēmas reģistrācijas iesniegumu”. Pašvaldība līdz 2019. gada 31. decembrim izveido asenizatoru reģistru, kas ir tiesīgi sniegt asenizācijas pakalpojumus Salaspils novada teritorijā. Reģistru publicē www.salaspils.lv un SIA “Valgums-S” mājaslapas www.valgums.eu sadaļā “DK REĢISTRS”. Kas ir jādara decentralizēto kanalizācijas sistēmu īpašniekam/valdītājam? Decentralizēto kanalizācijas sistēmu īpašniekiem vai valdītājiem līdz 2019. gada 1. jūlijam reģistra uzturētājam SIA “Valgums-S” (Miera ielā 26a, Salaspilī, LV-2169) jāiesniedz decentralizētās kanalizācijas sistēmas reģistrācijas iesniegums. Decentralizētās kanalizācijas sistēmas reģistrācijas iesnieguma veidlapa atrodama www.valgums.eu sadaļā “DK REĢISTRS”. Iesniegumu var iesniegt personīgi, sūtot pa pastu, vai elektroniski, parakstot ar drošu elektronisku parakstu un sūtot uz e-pasta adresi

lasīt vairāk
Pasargāsim sevi no gripas!

Ziemas mēnešos pieaug saslimstība ar akūtām respiratorām vīrusu infekcijām un gripu. Ziemas apstākļi ir labvēlīgi vīrusu izplatībai, jo cilvēki vairāk pulcējas un uzturas telpās, laika apstākļi ir ar zemāku gaisa temperatūru un mazāku mitruma daudzumu. Gripas vīruss izraisa akūtu sevišķi lipīgu infekciju, kas skar elpceļus. Tā ļoti ātri izplatās un var izraisīt komplikācijas (bronhītu, deguna blakus dobumu iekaisumu, vidusauss iekaisumu, hronisku saslimšanu dekompensēšanos). Infekcijas avots ir slims cilvēks, gripas vīruss izplatās gaisa pilienu ceļā, cilvēkam runājot, klepojot, šķaudot pat līdz 6 m. Inficēšanās var notikt tiešā kontaktceļā vai netiešā veidā ar priekšmetu starpniecību uz kuriem ir slimnieku elpceļu sekrēti. Gripas pazīmes: pēkšņs sākums; drudzis, paaugstināta temperatūra; galvas sāpes un “kaulu laušanas” sajūta; aizlikts deguns, sauss kairinošs klepus, apsārtis kakls, acis, smagos gadījumos varbūt zemādas un zemgļotādas asins izplūdumi. Profilaktiskie pasākumi: izvairīties no masveida pasākumu un publisku vietu apmeklēšanas; vēdināt telpas, mitrināt gaisu; ģērbties atbilstoši laika apstākļiem; rūpīgi mazgāt rokas un izvairīties no roku pieskārieniem sejai. Biežāk un smagāk slimo cilvēki, kuriem ir novājināta imunitāte. Imunitāti novājina: ilgstošs stress; miega traucējumi; neveselīga pārtika; kaitīgi ieradumi; hroniskas saslimšanas. Imunitāti stiprina: pilnvērtīga, vitamīniem bagāta pārtika (dārzeņi, dabīgie fitoncīdi (ķiploki), augļi, ogas (dzērvenes, upenes, avenes u.c.)), atslodzes dienas, mērenība ēšanā; sabalansēts šķidruma daudzums (ūdens, zāļu tējas (kumelīšu, kliņģerīšu, islandes ķērpja, ceļmallapu, liepziedu u.c.)); sabalansēs diennakts režīms, darba un atpūtas ritms, pilnvērtīgs miegs; regulāras fiziskās aktivitātes; iekšējs miers, relaksācija, meditācija, pozitīvas emocijas; norūdīšanās procedūras; uzturēšanās svaigā gaisā; sauna; vakcinācija (imunitāte pret gripu ir īslaicīga gripas vīrusa nestabilitātes un mainības dēļ), rekomendēju vakcinēties pret gripu katru gadu, it īpaši cilvēkiem, kas slimo ar hroniskām plaušu saslimšanām, ir vecāki par 65 gadiem, plāno operācijas vai ārstēšanos medicīnas iestādēs, grūtniecēm un sievietēm, kas plāno grūtniecību, mediķiem un sociālajiem darbiniekiem Ārstēšana Svarīga ir gripas un citu elpošanas infekcijas slimību savlaicīga ārstēšana. Gripas gadījumā: noteikti vajadzētu palikt mājās, lai nepasliktinātu slimības norisi  un neaplipinātu citus; sazināties ar ģimenes ārstu, lai vienotos par ārstēšanu; miera režīms; lietot pietiekami daudz šķidruma; lietot temperatūru pazeminošas zāles; lietot pretsāpju līdzekļus; lietot pretklepus līdzekļus u.c. ģimenes ārsta nozīmētos medikamentus. Parasti cilvēki izveseļojas 5-10 dienu laikā. Bieži slimojošiem pacientiem un pacientiem ar ieilgušām elpošanas ceļu slimībām, kas izpaužas ar komplikācijām, nepieciešama medikamentoza un papildu ārstēšana ar fizikālām metodēm un fizioterapiju. SVC rehabilitācijas nodaļas komanda palīdz pacientiem atgūt darba spējas, enerģiju un veselību, rekomendējot: siltās un valgās inhalācijas (fizioloģisko šķīdumu, sārmaino “Boržomi”), procedūras veic katru dienu, ārstēšanas kursā 8-10 procedūras; bronholītisko vielu inhalācijas (Ventolin), ārstēšanas kurss vidēji 7 dienas; ultraugstferekvences terapiju ārstēšanas kursā 10-15 seansi; ultravioleto staru terapiju, ārstēšanas kursā 5-6 seansi; infrasarkano staru terapiju, ārstēšanas kursā 7-10 sildīšanas; kāju vannas (kājas vanno 40-42OC ūdens temperatūrā); fizioterapiju, izmantojot dažādas elpošanu veicinošas tehnoloģijas, ārstēšanas kurss pēc nepieciešamības, vidēji 10 seansi; Sāls istabu. Sargājiet savu veselību, tā ir jūsu vislielākā bagātība! Jolanta Sinka, Salaspils veselības centra rehabilitācijas nodaļas vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste

lasīt vairāk
Uzstādīts ziedojumu konteiners

Iedzīvotāji bieži pašvaldībai jautā, kur Salaspilī ir iespēja ziedot savus nevajadzīgos apģērbus un apavus. Tad nu informējam, ka pie Salaspils Sociālā centra (Skolas ielā 7, starp pasta ēku un Sociālā centra ēku) ir uzstādīts speciāls ziedojumu konteiners. Saziedotais pēc tam tiek izdalīts maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm, bezpajumtniekiem. Tāpēc lūgums izvērtēt, vai labdarībai nodotā manta ir vēl izmantojama.

lasīt vairāk
Uzmanīsimies "Rīgavas" remontdarbu laikā!

K/n "Rīgava" halles remonta dēļ lūdzam apmeklētājus izmantot rezerves ieeju aiz ēkas, ejot cauri Mūzikas un mākslas dārzam – pa dārza centrālajiem vārtiem. Drošības apsvērumu dēļ lūdzam NEIET ēkā no Mūzikas un mākslas skolas stāvvietas puses. Paldies par sapratni un atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

lasīt vairāk
Klāt ir februāris un jaunās "Salaspils Vēstis"

29. janvāra ārkārtas domes sēdē deputāti pieņēma 2019. gada budžetu. Kādi paredzēti ieņēmumi un izdevumi, lasiet domes priekšsēdētāja Raimonda Čudara paskaidrojuma rakstā. Pērn priecājāmies par rekonstruēto Lauku ielu un Meža ielu, šogad pienākusi kārta arī Maskavas ielai. Tā kā darbu laikā būs satiksmes ierobežojumi, aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un sekot ceļa zīmēm. Domājot par salaspiliešu ērtībām, turpmāk par nekustamā īpašuma nodokli varēs norēķināties arī veikala “MAXIMA” kasēs. Par to sīkāk 2.lpp. Pašvaldības SIA “Valgums-s” informē lasītājus par jauno decentralizēto notekūdeņu kanalizācijas sistēmu reģistru. Cik pagājušajā gadā ir izmaksāts pabalstos, lasiet 4.lpp. Jauku dienu kopā ar saviem vecvecākiem ir pavadījuši “Atvasītes” bērni, dodoties uz “Lāču” ceptuvi. 19. februārī 2. vidusskolā norisināsies Vecāku diena, uz kuru aicināti topošo pirmklasnieku vecāki. Vēl līdz 3.02. ir iespēja pieteikties un kļūt par “ēnu” kādam no Salaspils pašvaldības speciālistiem. Uzzini, kādas vakances vēl ir pieejamas! Šogad NBA Junioru basketbola līgā salaspilieši ierindojušies 5.-8. vietā. Mūsu frisbijisti mājās parāda lielisku sniegumu- vīri uzvar, savukārt dāmas izcīna 2. vietu. Par tradīciju jau ir kļuvis līnijdeju šovs “Snap your fingers”, kurš šogad Salaspilī norisinājās 26. janvārī. Kā tas tika aizvadīts, jums stāsta kolektīva “Lucia’s Linedancers” dalībniece Andra Ozoliņa. Lepojamies ar 2. vidusskolas skolēniem, kuri konkursam “Mana skaistā zeme” iesūtīja veselus 117 darbiņus. Skaistākie no tiem nu rotā skolas sienas. Salaspilī ar seriālu “Veselības sestdiena” peldēšanas sezonu atklās 23. februārī. Izdevumu lasiet ŠEIT. 

lasīt vairāk

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis

Arhīvs