Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Sāksies būvdarbi Maskavas ielā

Informējam iedzīvotājus, ka 31. janvārī uzsāksies būvdarbi Maskavas ielā, kur tiks veikta lietus ūdens novadīšanas sistēmas pārbūve. Būvdarbus veiks A/S “Ceļu Pārvalde”, un plānots, ka tos pabeigs līdz jūnijam. Maskavas ielā lietus ūdens kanalizācijas sistēma ir izbūvēta pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu sākumā, tātad pirms pusgadsimta. Pārbūves darbi ir ļoti nepieciešami, jo vecais kolektors ir ļoti sliktā stāvoklī, tas var sabrukt, appludinot lielu Salaspils pilsētas centrālo daļu. Kopējais iebūvējamo cauruļvadu garums ir 740 m. Jaunā lietus ūdens kanalizācija tiks izbūvēta 5 m dziļumā, un tā virzīsies pa zaļo zonu gar Maskavas ielu autoceļa Rīga-Daugavpils pusē “Latvijas Valsts ceļiem” piederošajā teritorijā. Lai veiktu plānotos darbus, tiks izzāģēti arī ielas malā esošie ceļu kaisāmās sāls un arī suņu stipri bojātie koki. Lietus ūdens kanalizācijas pārbūve ir pirmais Maskavas ielas atjaunošanas posms – “neredzamā” daļa. Nākamajā kārtā tiks pārbūvēta arī ielas “redzamā” daļa –jauna brauktuve, ietves, apstādījumi, ir ieplānotas arī autostāvvietas aptuveni 80 spēkratiem. Būvdarbu laikā daļēji būs ierobežota satiksme pa Maskavas ielu, tāpēc lūdzam iedzīvotājus pret būvdarbiem izturēties saprotoši un sekot uzstādītajām ceļa zīmēm.

lasīt vairāk
VUGD: runājiet ar bērniem par rīcību ugunsgrēka gadījumā

Aizvadītajā nedēļā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma zvanu no satraukta bērna, kurš stāstīja, ka dzīvoklī aizdegās putekļsūcējs, kuru viņš ir nodzēsis. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī putekļsūcējā bija gruzdējuši putekļi un atkritumi. Desmit gadus vecs bērns, kurš bija viens atstāts dzīvoklī, ugunsgrēku apdzēsa un dūmojošo putekļsūcēju iznesa kāpņutelpā. Tikai bērna pareiza rīcība, atvienojot putekļsūcēju no elektrības un piezvanot uz 112, visticamāk pasargāja viņu no saindēšanās ar dūmiem vai pat izglāba viņa dzīvību. VUGD aicina vecākus ar saviem bērniem pārrunāt to, kā rīkoties dažādās bīstamās situācijās. Vecāki nedrīkst paļauties, ka šīs zināšanas bērniem iedos izglītības iestādes. Tajās tiek sniegta vispārēja pamatinformācija, bet katram bērnam ir svarīgi saprast, kā šīs iegūtās zināšanas pielietot savā mājoklī. Piemēram, bērnam redzamā vietā mājoklī var novietot zīmīti ar telefona numuriem: 112, vecāki, vecvecāki, brāļi/māsas u.c., uz kuriem zvanīt, ja notikusi nelaime. Satraukuma brīžos ne tikai bērni, bet arī pieaugušie var aizmirst  telefona numurus, kurus ikdienas situācijās atceras bez grūtībām. Bērnam ir jāizstāsta, pie kuriem kaimiņiem viņš var vērsties pēc palīdzības, kuri kaimiņi viņu ielaidīs savā mājoklī un piezvanīs vecākiem. Līdzās tam bērns ir jāiedrošina neslēpt savas rīcības sekas, jo bērni, baidoties no soda, nereti izvēlas noslēpt savu nodarījumu, tādējādi sevi un citus pakļaujot briesmām, jo netiek savlaicīgi par notikušo paziņots ugunsdzēsējiem glābējiem uz 112. Vecākiem ar bērniem ir jāpārrunā savas ģimenes drošības plāns, kas ietver vienošanos par to, kas tiks darīts, ja mājoklī izceļas ugunsgrēks, kā katrs no ģimenes locekļiem izkļūs no mājokļa telpām, kāda būs rīcība, ja nebūs iespējams izkļūt no mājokļa utt. Kopā ar bērniem ir jāuzzīmē sava mājokļa plāns un ceļi, kā iespējams izkļūt no katras mājokļa telpas. Lai nostiprinātu bērna zināšanas par rīcību, ja mājoklī izceļas ugunsgrēks, ugunsdzēsēji glābēji aicina izspēlēt iespējamo rīcību – ar aizvērtām acīm izrāpot no mājokļa, lai pārliecinātos, ka naktī bērns varēs orientēties telpā. VUGD aicina vecākus būt atbildīgiem un parūpēties, lai bērni zinātu, ko darīt, ja mājoklī izceļas ugunsgrēks, jo no tā ir atkarīga ģimenes locekļu veselība un dzīvība!

lasīt vairāk
Lasām jaunās “Salaspils Vēstis”!

Piekritīsiet, ka ziema mūs šogad pārsteidz. Te vienu dienu sniega sega sniedzas gandrīz līdz ceļgaliem, te otru dienu līst lietus. Neskatoties uz to visu, Komunālais dienests strādā, lai mums būtu ērtāka pārvietošanās, gan tīrot sniegu, gan kaisot ielas. Darbu ir uzsākusi slidotava stadiona stāvvietā. Atbilstošos laikapstākļos šeit var gan slidot, gan spēlēt hokeju. Vēršam jūsu uzmanību, ka ir izstrādāts grafiks laukuma izmantošanai, lai izvairītos no domstarpībām. Kādas kategorijas var saņemt NĪN atvieglojumus, vēlreiz jums atgādinām šajā izdevumā. Iesniegumus pašvaldība gaidīs līdz 1. februārim. Nenokavējiet! Kā ir jāizskatās numura zīmēm, kad jāpļauj zāle- par šo un citām svarīgām lietām salaspiliešiem stāsta Administratīvās komisijas priekšsēdētāja Ieva Stalidzāne. Pērn ir notikusi 21 Sociālās aizsardzības un veselības aprūpes komitejas sēde. Par ko deputāti ir lēmuši, ziņo tās priekšsēdētāja Malda Caune. No 1. marta “Valgums-S” klienti, kuri savus rēķinus saņem elektroniski, turpmāk saņems ziņu par sagatavoto rēķinu, bet pats rēķins būs atrodams portālā mans.valgums.eu. Salaspils Veselības centra speciālisti atgādina par pakalpojumiem, kādus var saņemt Rehabilitācijas nodaļā. 3.lpp. lasiet par suņu mikročipēšanu, reģistrēšanu, suņu žetoniem un citām svarīgām lietām, kas aktuālas šo četrkājaino draugu īpašniekiem. Skaistiem un ražīgiem notikumiem bagāts pērnais gads bijis Dienas centra un Sociālā centra klientiem. Radošas nodarbības, jaunu zināšanu apgūšana, ekskursijas, koncerti un balles- tas viss un daudz kas cits tika piedzīvots 2018. gadā. Par to, kā veicās jaunajai Salaspils sportistu paaudzei, stāsta trenere Jūlija Šamricka. Aicinām visus novadniekus nobalsot par Daugavas muzeju kā gada “Kultūrvietu”. To var izdarīt ŠEIT. Bibliotēkas lasītāji baudījuši Salaspils amatierteātra izrādi “Domājot par Frīdu…”. Februāra sākumā jau atkal norisināsies starptautiskā izstāde “Balttour”, kurā kopā ar citiem Pierīgas novadiem savas tūrisma iesējas prezentēs arī Salaspils. Lasiet izdevumu ŠEIT. 

lasīt vairāk
Joprojām sniegam esam gatavi!

Lai naktī uzsnigušais sniegs Salaspils iedzīvotājiem nesagādātu raizes, Komunālā dienesta strādnieki ir gatavi savu darba dienu sākt jau pavisam agri. Trešdienas rītā, domājams, ne vienu vien salaspilieti pārsteidza biezā sniega sega, kādu šoziem vēl nebija nācies piedzīvot. Taču jau no paša rīta galvenie ceļi bija izbraucami un gājēju ietves notīrītas, jo Komunālā dienesta darbinieki sāka rosīties jau ap diviem naktī. Pavisam novada teritorijā sniega darbos ir iesaistītas divas smagās tehnikas, četri traktori, kas tīra ceļus, un trīs, kas iesaistīti gājēju ietvju un stāvlaukumu tīrīšanā. Protams, lielu darbu un pūles iegulda arī tie vairāk nekā 20 “rūķi”, kuri sniegu tīra ar lāpstām. Paldies arī ikvienam sētniekam, kurš palīdz uzturēt kārtībā daudzdzīvokļu māju pagalmus! “Biju patiesi pārsteigta, ka jau septiņos no rīta uz staciju varēju doties pa notīrītu ietvi. Paldies čaklajiem strādniekiem,” trešdienas rītā saņēmām ziņu no kādas salaspilietes. Kāda cita iedzīvotāja savukārt pateicās Komunālā dienesta vīriem par palīdzību mašīnas izvilkšanā no piesniguša grāvja. Tāpat, redzot strādniekus rosāmies, ne viens vien garāmgājējs pasaka “paldies” par ieguldīto darbu. Ir jauki, ka cilvēki to novērtē.  Protams, ne visas novada ielas un ceļus ir iespējams notīrīt uzreiz, tāpēc aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un atvainojamies par sagādātajām neērtībām, ja kāda teritorija tika notīrīta vēlāk. 

lasīt vairāk
Salaspils Veselības centrā var saņemt kvalitatīvus rehabilitācijas un fizikālās medicīnas pakalpojumus

SIA “Salaspils Veselības centrs” ir izveidota mūsdienīga rehabilitācijas nodaļa, kuras mērķis ir nodrošināt ērtu, kvalitatīvu ambulatoro rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanu mūsu iedzīvotājiem, lai atjaunotu pacienta funkcionālās un darbaspējas, neatkarību ikdienas aktivitātēs, uzlabotu dzīves kvalitāti. Smagu veselības traucējumu gadījumos rekomendēsim speciālistus un iestādes, kas palīdzēs un nodrošinās funkcionālā stāvokļa uzturēšanu, paleatīvu aprūpi, pacienta dzīves pielāgošanu videi un sabiedrībai. Rehabilitācijas nodaļa nodrošina dažādus pakalpojumus jebkurai personai, kurai ir nepieciešama specialista konsultācija un nodarbība ar terapeitu. Rehabilitācijas un fizikālās medicīnas darbiniekiem ir ilggadēja pieredze šajā jomā un augsts profesionalitātes līmenis. Katram pacientam piedāvājam multidisciplināru individuālu ārstēšanas plānu, saskaņojot to ar citu speciālistu izvēlēto un rekomendēto terapiju. Dzīves steidzīgajiem, veselību atjaunot un uzturēt gribošiem pacientiem dodam iespēju saprast savas veselības problēmu iemeslus un ārstēties ne tikai ar medikamentiem, bet arī ar rehabilitācijas nodaļā pieejamām metodēm. Mūsu devīze-cilvēki ir dzimuši, lai palīdzētu sev un citiem kā roka palīdz rokai, kāja-kājai un miesa-garam. Ambulatorās rehabilitācijas nodaļu pakalpojumi: fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta konsultācija; fizioterapeita konsultācija; fizioterapija- kompleksa; masāža; ūdens dziedniecība; fizikālā terapija; sāls istaba.  Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts ir ārstniecības persona ar augstāko izglītību, kura konsultācijas laikā veic pacienta anatomisko struktūru un funkcijas novērtēšanu, izmantojot testus, funkcionālās neatkarības mērījumu skalas un rehabilitācijas plāna sastādīšanu. Plāns ir fokusēts uz rehabilitācijas mērķiem, kas ir individuāli, specifiski katram pacientam, sasniedzami, izmērāmi un jēgpilni, laikā ierobežoti. Ārsts nozīmē nepieciešamās pielietojamās rehabilitācijas tehnoloģijas, rekomendē tehniskos palīglīdzekļus, plāno rehabilitācijas intensitāti un nosūta pie speciālistiem. Fizioterapeits ir ārstniecības persona-funkcionāls speciālists ar augstāko izglītību, kurš veic fizisko un funkcionālo traucējumu profilaksi, novērtēšanu, analīzi un ārstēšanu, izmantojot dažādas fizioterapijas tehnoloģijas. Salaspils veselības centrā tiek pielietotas fizioterapijas tehnoloģijas: mīksto audu tehnikas; muskuļu stiepšanas un stiprināšanas vingrinājumi; locītavu mobilizācijas tehnikas; līdzsvara un koordinācijas treniņi; posturālās drenāžas un specifiski elpošanas vingrinājumi; proprioceptīvā neiromuskulārā fascilitācija; Lēnertes - Šrotas terapija; McKenzie metode; Slinga terapija, izmantojot Redcord sistēmu ( fizioterapijas metode, kuru pielieto rehabilitācijā, izmantojot speciālu profesionālu aprīkojumu Redcord, terapijas būtība ir veikt vingrojumus bez gravitācijas ietekmes, ko panāk iekarot pacienta ķermeni saitēs. Tā panākot, ka pacients ar mazākām grūtībām ir spējīgs ieņemt nesāpīgu pozīciju un tajā aktīvi darboties. Saišu lietošana ļauj veikt paaugstinātu relaksāciju un rada papildus drošību pacientam); manuālās terapijas tehnoloģijas; kustību ierobežošanas-stimulēšanas metode; specifiskas relaksācijas metodes; Bobota terapija; Handlinga apmācība; pārvietošanās palīgierīču izvēle un apmācība to lietošanā; ergonomiskā konsultēšana; pacientu un pacienta aprūpes procesā iesaistīto personu, izglītojoši pasākumi un praktiskā apmācība; dažāda veida fiziskās slodzes individuāla dozēšana ar objektīvo un subjektīvo kardiorespiratoro rādītāju dinamisku kontroli; elektroterapija- TENS fizioterapijā, hiperbārā krioterapijas iekārta, lokālā siltuma terapija; klasiskā masāža ( segmentārā, punktu u.c.) un tās elementi; kinezioteipošana; ārstnieciskā vingrošana grūtniecēm; grupu nodarbības; stājas koriģējošo vingrošanu; rehabilitācijas trenažieri pleca, elkoņa un ceļa locītavu kustību izstrādei.  Fizikālā terapija ir medicīnas nozare, kurā izmanto dažādus tiešus un mainītus dabas faktorus (ūdeni, siltumu, gaismu, elektriskos impulsus, skaņas iedarbību, elektromagnētisko lauku u.c.). Fizikālās un rehabilitācijas māsa ir ārstniecības persona ar vidējo speciālo profesionālo izglītību, kura veic fizikālo terapiju. Salaspils veselības centrā tiek pielietota fizikālā terapija: elektroterapija (efektīva lokāla atsāpināšana, uzlabojas asins rite un vielu maiņa); diadinamiskās strāvas; elektroforēze; darsonvalizācija; centimetru un decimetru viļņi; īsviļņu terapija; fonoforēze, ultraskaņa (notiek mikromasāža, uzlabojas asinsrite, notiek atsāpināšana, mazinās tūska un iekaiskums); KUF; Magnēta terapija ( tiek mazināta tūska, sāpes, notiek ātrāka bojāto audu dzīšana) un magnētiskā stimulācija( efektīva urīna inkontinences jeb nesaturēšanas ārstēšanā); Lāzera terapija; ūdens dziedniecība; Zemūdens masāža; Šarko duša; sāls istaba.  Mēs piedāvājam rehabilitācijas pakalpojumus: 1. pieaugušo un bērnu rehabilitācijā skeleta, muskuļu, saistaudu slimības un balsta orgānu funkciju traucējumiem (SSK M00-M99); nervu sistēmas slimības (G00-G99); ievainojumu, traumu sekas un ķirurģiskas saslimšanas( S00-S99, T00-T98); asinsrites sistēmas slimības (I00-I99), no tām cerebrovaskulārās slimības (I60-I69); audzēji (C00-D48); iedzimtas kroplības un deformācijas (Q00-Q99).  2. perinatālā periodā radušos stāvokļu rehabilitāciju ( P00-P96), izņemot P95, tiek sniegta pirmajā dzīves gadā. Salaspils veselības centra rehabilitācijas nodaļa sniedz akūtās, subakūtās un ilgtermiņa medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus un nodrošina šo valsts apmaksāto pakalpojumu saņemšanu pacientiem, kuriem ir nosūtījums, ievērojot šādus nosacījumus: ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu pie fizikālās un rehabilitācijas ārsta uz konsultāciju; ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu- līdz piecām funkcionālā specialista-fizioterapeita pakalpojumu reizēm ambulatori, ja pacienta funkcionēšanas traucējumi nav kompleksi ( tikai vienā funkcionēšanas veidā SFK); ar fizikālā un rehabilitācijas ārsta nosūtījumu pie fizioterapeita uz nodarbībām un bērniem līdz 18 gadiem uz fizikālās terapijas procedūrām. Ņemot vērā procentuāli lielo pacientu skaitu, rehabilitācijas nodaļā ir nodalītas pacientu gaidīšanas rindas, veidojot noteiktu pacientu grupu plūsmas atbilstoši fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta veiktajam novērtējumam: pacienti ar akūtiem funkcionēšanas traucējumiem; pacienti ar subakūtiem funkcionēšanas traucējumiem; pacientiem ar hroniskiem funkcionēšanas traucējumiem izveidota dinamiskā rinda.  Bērnu medicīniskā rehabilitācijas pakalpojumu saņemšana ir nodalīta: pacientu grupa līdz 3 gadu vecumam ar augstu risku funkcionālo traucējumu attīstībai; pacientu grupa no 3-6 gadu vecumam ar vidēji smagiem vai smagiem funkcionāliem traucējumiem; pacienti ar akūtiem un subakūtiem funkcionēšanas traucējumiem; pacienti ar hroniskiem funkcionēšanas traucējumiem; perinatālā periodā radušies funkcionāli traucējumi. Maksas konsultācijas un nodarbības. Fiziskā un psihiskā veselība ir savstarpēji saistītas. Paaugstināts stresa līmenis, ilgstoša trauksme, miega traucējumi, emocionālās traumas, postraumatiskie stresa sindromi, depresija un citas psihiskās veselības traucējumi ir tieši saistīti ar fizisko veselību. Uzlabojot savu fizisko veselību, pozitīvi tiks ietekmēta arī psihiskā veselība. Sabalansēts uzturs, diennakts, darba un atpūtas režīms, regulāras fiziskās aktivitātes palīdzēs uzturēt un atjaunot veselību. Atceramies, ka veselā miesā mājo vesels gars! Mūsu rehabilitācijas komanda būs roku rokā ar jūsu veselību. Jolanta Sinka, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste        

lasīt vairāk
Pasargā sevi no izdegšanas!

Kad ikdienas skrējienā arvien lielākas grūtības sagādā darba un brīvā laika nošķīrums, rodas pārslodze - sāk vajāt ilglaicīgs stress, kas palielina izdegšanas sindroma risku. Bieži vien atbildīgs un intensīvs darbs, paaugstināta atbildības sajūta pret veicamajiem pienākumiem, perfekcionisms, emocionāls izsīkums un augsti darba standarti rada situācijas, kad tieši pretēji vēlamajam - samazinās kocentrēšanās spējas un organisms pret šāda stresa izpausmēm signalizē ar garīgo spēju vājinošiem traucējumiem un fizisku diskomfortu. Izdegšanas sindroma pazīmes: ilgstošs nogurums, motivācijas trūkums, neapmierinātība, uztveres problēmas, darbaspēju zudums, saskarsmes spēju zudums, zudusi vēlme rūpēties par sevi, pārslodze darbā – nemitīgas domas par darbu, interešu trūkums, svārstīgs, bieži vien pat apātisks garstāvoklis, grūtības koncentrēties, miega traucējumi. Izdegšanas sindroma somatiskie simptomi: biežas galvassāpes, reiboņi, plecu un kakla muskuļu spriedze, muguras sāpes, svara svārstības, kunģa čulas, sirdsklauves, paaugstināts asinsspiediens, niez āda, pastāv paaugstināts risks veidoties onkoloģiskām saslimšanām. Lekcijās klausītājiem tiks nodrošināts izdales materiāls, kā arī aptaujas lapas.  

lasīt vairāk
Jaunajā gadā atmetīsim smēķēšanu!

Aicinām Salaspils un Salaspilij tuvējo apkaimju pieaugušos iedzīvotājus, kuri vēlas atmest smēķēšanu, pieteikties smēķēšanas atmešanas grupā*. Nodarbības būs bez maksas un notiks no 8. janvāra līdz 19. februārim Salaspils Sociālajā centrā Skolas ielā 7. Pirmā – informatīvā smēķēšanas atmešanas atbalsta grupas nodarbība notiks otrdien, 8. janvārī plkst. 18.00-19.30. Tās laikā būs iespēja iepazīties ar grupas vadītāju kvalificētu psiholoģi Laumu Tīsu, kā arī uzzināt vairāk par turpmākajām nodarbībām. Pārējās 6 atbalsta grupas nodarbības plānotas vienu reizi nedēļā, otrdienās, sākot no 15.janvāra, plkst. 18.00-19.30, turpat - Salaspils Sociālajā centrā. Uz nodarbībām aicinām ikvienu pilngadīgu, smēķējošu Salaspils vai Salaspilij tuvējo apkaimju iedzīvotāju, kurš vēlas atmest smēķēšanu vai ir saņēmis veselības aprūpes speciālista rekomendācijas pārtraukt smēķēšanu un ir motivēts to darīt. Aicinām pieteikties gan tos, kuri pirmo reizi domā par smēķēšanas atmešanu, gan arī tos, kuri jau kādreiz mēģinājuši atmest, bet nav izdevies. Nodarbību laikā speciālista vadībā būs iespēja saņemt palīdzību un atmest smēķēšanu, kā arī apgūt jaunas iemaņas, kā veiksmīgi pārvarēt vēlmi atsākt smēķēšanu pēc atbalsta grupas nodarbību noslēguma. Aicinām pieteikties, izmantojot interneta vietni www.nesmekesu.lv vai sūtīt pieteikumus uz e-pasta adresi

lasīt vairāk
Aizvadītajā gadā reģistrēts 181 jaundzimušais salaspilietis

2018. gadā kopā reģistrēts 181 jaundzimušais - 93 zēni un 88 meitenes. 69 ģimenēs pērn pasaulē nācis pirmdzimtais, 66 ģimenēs piedzimis otrais bērns, 31 ģimenēs – trešais, 12 ģimenēs – ceturtais, vienā ģimenē – piektais bērns un vienā – sestais bērns. 3 ģimenēs ir piedzimuši dvīņi. Populārākais meitenes vārds aizvadītajā gadā bija Sofija – tas dots 4 reizes. Trīs reizes ir reģistrēti vārdi Marija, Marta, Melānija, Olīvija, Emīlija un Katrīna; divas reizes – Alise, Daniela, Keita, Emma, Viktorija. Četras reizes vecāki saviem dēliem aizvadītajā gadā bija izvēlējušies dot vārdu Renārs; trīs reizes – Kristaps, Mārtiņš; divas reizes – Armands, Alekss, Dominiks, Emīls, Gustavs, Jēkabs, Kārlis, Mairis, Platons, Ralfs, Sergejs. Interesantāki vārdi meitenēm aizvadītajā gadā bija Undīne, Selma, Oktāvija, Amina, Alisandra. Doti arī dubulti vārdi – Anastasija Eliza, Anna Jasmīna, Beatrise Dārta, Emīlija Paula, Mia Lote, Šarlote Nili, Vanesa Alise. Interesantāki vārdi zēniem aizvadītajā gadā bija – Natans, Magnuss, Avids, Regnārs, Bendžamins, Elārs, Evars; dubulti vārdi – Rojs Eremijs, Eliass Zaharijs, Marks Edvīns, Arturs Kristians. 2018. gadā noslēgtas 200 laulības, no kurām viena baznīcā un četrdesmit ārpus Dzimtsarakstu nodaļas telpām. Pirmajā laulībā stājušies 133 vīrieši un 137 sievietes. Vecākais līgavainis dzimis 1947. gadā, līgava – 1950. gadā. Jaunākais līgavainis un līgava dzimuši 1997. gadā. Reģistrētas 13 jauktas laulības. Mūsu Dzimtsarakstu nodaļā 2018. gadā savu laulību reģistrējuši divpadsmit Krievijas Federācijas pilsoņi, divi Lietuvas pilsoņi, divi Baltkrievijas pilsoņi, viens Gruzijas pilsonis, viens Austrijas pilsonis, viens Kanādas pilsonis un viens Indijas pilsonis. Aizvadītajā gadā sastādīti 237 miršanas reģistri, reģistrētas 13 uzvārda maiņas un viena tautības ieraksta maiņa. Salaspils novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Anna Bāle

lasīt vairāk
Pasargāsim sevi un mājdzīvniekus no infekcijas slimības!

Esam saņēmuši informāciju, ka Salaspilī, Meldru ielas apkaimē ir konstatēts leptospirozes jeb tā sauktās žurku slimības izraisīts mājdzīvnieka nāves gadījums. Tā kā leptospiroze ir smaga infekcijas slimība, ar kuru var slimot gan dzīvnieki, gan cilvēki, lai pasargātu sevi, ģimenes locekļus un arī savus mājdzīvniekus, būtiski ir zināt šīs slimības izpausmes, inficēšanās riskus un speciālistu ieteiktos profilaktiskos pasākumus. Apkopojot dažādu institūciju informāciju par leptospirozi, esam sagatavojuši aprakstu, ar kuru lūdzam iepazīties un ievērot profilaktiskos pasākumus inficēšanās novēršanai. Leptospiroze ir bakteriālas izcelsmes akūta infekcijas slimība, kuru pārnēsā dzīvnieki. Biežākie leptospiru pārnesēji dabā ir žurkas un peles, bet infekciju var izplatīt arī citi zīdītāji – savvaļas dzīvnieki un mājdzīvnieki. Uzņēmīgi ir cilvēki un visi siltasiņu dzīvnieki. Biežāk slimo cūkas, liellopi, zirgi un suņi, bet kaķiem saslimšana ir sastopama reti. Inficēts dzīvnieks leptospiras izdala ar urīnu, tādējādi piesārņojot vidi. Leptospiras var ilgstoši izdzīvot saldūdenī, dubļos, mitrā augsnē vai uz mitriem augiem. Dabiskajās ūdenstilpēs saglabājas 3 -4 nedēļas. Leptospiru baktērijas ir jutīgas pret izžūšanu, paaugstinātu temperatūru ( ≥ 50°C) un skābu vidi. Tās iet bojā, iedarbojoties ar formaldehīdu, 70% etanolu, vai vienkāršu pasterizāciju. Inficēties ar leptospirozi var:  lietojot uzturā ar leptospirām piesārņotus pārtikas produktus; saskaroties ar mitru augsni, augiem vai citiem vides objektiem, kas piesārņoti ar inficētu dzīvnieku urīnu; tieša kontakta ceļā ar inficētu dzīvnieku audiem, asinīm, urīnu; dzerot ar leptospirām piesārņotu ūdeni; peldoties vai brienot pa saldūdens ūdenskrātuvēm (dīķiem, upēm), kas piesārņotas ar inficētu dzīvnieku urīnu.  Leptospiras dzīvnieka vai cilvēka organismā var iekļūt caur acu, deguna un mutes gļotādu, kā arī caur ievainojumiem un nobrāzumiem (pat sīkiem) ādā. Parasti cilvēki inficējas ar leptospirozi dabā, mājsaimniecībās, fermās, lopkautuvēs vai gaļas pārstrādes uzņēmumos. Slimības pazīmes var parādīties 2 – 20 dienas pēc inficēšanās. Parasti tie ir gripai līdzīgi simptomi: pēkšņa augsta temperatūra (līdz +39…+40 °C), drudzis, drebuļi, caureja, nelabums, vemšana, muskuļu sāpes, īpaši kāju ikros, apetītes zudums, galvassāpes, apsarkušas acis, svīšana, nespēks. Iespējami arī smagi simptomi - meningīts, hemorāģijas jeb asinsizplūdumi, dzelte, nieru un aknu bojājumi (mazspēja) u.c. Lai pasargātos no inficēšanās ar leptospirozi, ļoti svarīgi ir nepieļaut grauzēju iekļūšanu ēkās un mājdzīvnieku un lauksaimniecības dzīvnieku kontaktu ar savvaļas grauzējiem (žurkām un pelēm). Grauzēju iznīcināšanas procesu būtu jāsāk ar piekļūšanas novēršanu pārtikas produktiem, ūdenim, šķēršļu radīšanu grauzēju iekļūšanai telpās (veikt caurumu un alu izolāciju), viņu mītnes vietas noteikšanu. Ja mājdzīvniekus baro ārā, noteikti jānovāc pārtikas pārpalikumi, ēdam- un dzeramtrauki, neatstājot tos pa nakti ārā. Nepieciešamības gadījumā jāveic deratizācija (grauzēju iznīcināšana) ēkās, teritorijās, dzīvnieku novietnēs un to tuvumā. Deratizāciju var veikt, izmantojot grauzēju kontrolei atļautās saindētās ēsmas, slazdus, vai vērsties pie profesionāliem deratizācijas pakalpojumu sniedzējiem. Kā profilaktiski pasākumi inficēšanās novēršanai vēl ir minami: personīgās higiēnas ievērošana; pārtikas apstrādes un glabāšanas noteikumu ievērošana; strādājot ar mitru augsni vai ūdeni, veicot dārza darbus, aprūpējot mājlopus, apstrādājot gaļu un medījot – aizsargapģērba, cimdu un zābaku lietošana; nedzert nevārītu ūdeni no upēm un citām ūdenskrātuvēm. Turēt ūdens ņemšanas vietas brīvas no zariem un citas veģetācijas, kā arī šajās vietās aizkavēt dzīvnieku piekļuvi; mazu, potenciāli piesārņotu stāvoša ūdens tilpņu ūdeni nelietot dārzu laistīšanai un dzīvnieku dzirdināšanai, ja iespējams, šādas ūdenstilpnes drenēt; nepeldēties ūdenskrātuvēs, kas šim mērķim nav paredzētas. Nepeldēties arī tad, ja rodas šaubas par ūdens kvalitāti, it sevišķi, ja redzams, ka ūdenī dzīvo dzīvnieki, t.sk. grauzēji. Nepeldēties, nebradāt pa ūdeni un neļaut bērniem rotaļāties ūdenstilpnes tuvumā, ja ir ādas nobrāzumi vai ievainojumi. Peldēšanās laikā jāizvairās no sejas saskares ar ūdeni; nepieļaut mājdzīvnieku un mājlopu piekļuvi tām ūdenstilpnēm, kas tiek izmantotas peldēšanai; vakcinēt mājdzīvniekus un mājlopus pret leptospirozi atbilstoši Pārtikas un veterinārā dienesta norādījumiem.  Ja Jums ir aizdomas par saslimšanu, nekavējoties sazinieties ar ārstu! Ārstēšana ir efektīva, ja slimība diagnosticēta savlaicīgi.

lasīt vairāk
Jauns gads, jaunas vēstis

“Brīdis pirms jaunā gada iestāšanās ir patiešām maģisks. Šajā laikā mēs meklējam būtiskāko, svarīgāko savā dzīvē – piedalāmies dievkalpojumos, daži velk bluķi un ar to kopā sadedzina visu ļauno, kas noticis vecajā gadā. Maģiskajā gadu mijā vēlreiz un vēlreiz vēlam cilvēkiem visapkārt visu to labāko. Šis ir īpašs cerību un laba vēlējumu laiks,” tā savā uzrunā salaspiliešiem, pavadot Veco gadu, teica domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, un viņa apsveikumam šajā “SV” numurā pievienojas arī kolēģi deputāti un pašvaldības iestāžu kolektīvi. Gads – jauns, darba ritms – ierastais. Tik uz priekšu! Saulkalnes labiekārtošanas un revitalizācijas projekta pabeigšana, 7. bērnudārza projektēšana, pamatīga ceļa izbūve Doles salā, projekta dokumentācijas sagatavošana stadiona modernizēšanai, papildu stāvvietas pie Salaspils stacijas – šī ir tikai daļa no darāmā. Par lielākajiem plāniem šim darba gadam stāsta Salaspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks ekonomiskās un infrastruktūras attīstības jautājumos Raivis Anspaks. Izglītības ministrijas mājas lapā ir publiskoti 2018. gada obligāto centralizēto eksāmenu rādītāji, un tajos Salaspils 1. vidusskola ir 22. vietā starp Latvijas 322 vidusskolām un ģimnāzijām. Tā, lūk! Salaspils 1. vidusskola aicina uz Vecāku dienu, kur iepazīstinās ar mācību darba organizāciju un iespējām skolā, kā arī par uzņemšanas kārtību 1. klasē. Uzmanību! Vecāku dienu apmeklē tikai vecāki. Salaspilietis Kirils Stecs izcīna 3. vietu pasaules čempionātā vispopulārākajā pilna kontakta karatē versijā KWU (Kyokushin World Union), kurā viņš piedalījās Latvijas izlases sastāvā. Apsveicam! Salaspils novada bibliotēka cilvēkiem ar redzes traucējumiem piedāvās lasīt pielāgoto literatūru – audiogrāmatas, grāmatas Braila rakstā vai palielinātā drukā. Pašlaik bibliotēkā ir pieejama audio formāta grāmatu kopa, kas atbilstoši pieprasījumam tiks mainīta. Jau tradicionāli salaspilieši apciemo Skrīveru aprūpes centru, lai dāvātu tā iemītniekiem Ziemassvētku noskaņojumu dziesmās un dejās, bet Botāniskajā dārzā izziedējis “sveču mežs”. Jaunāko "Salaspils Vēstu" numuru lasiet šeit.

lasīt vairāk

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis

Arhīvs