Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Aicinājums tirgotājiem

Salaspils novada dome aicina tirgotājus, amatniekus un zemniekus tirgot savu produkciju Salaspils novada svētku pasākumā 2013.gada 21.jūnijā pie kultūras nama „Rīgava”, Salaspilī, Līvzemes ielā 7 no plkst.17:00 – 23:00. Preču sortimentam jāatbilst tautiska, latviskās tradīcijās sakņota gadatirgus – zāļu tirgus atmosfērai. Tirgošanās ar plaša patēriņa precēm (drēbes, apavi, plastmasas rotaļlietas) netiks akceptēta. Ja piesakās vairāki (vairāk par 5) vienāda sortimenta tirgotāji, priekšroka tiks dota par tiem tirgotājiem, kuri pieteikušies ātrāk. Dalības maksa tirdziņā atbilstoši Salaspils novada domes Saistošo noteikumu nr.2. punktam 2.2.- 5,00Ls (tirgotājiem, kuriem nepieciešama elektrība) un 3,00Ls. Pieteikšanās līdz 14.jūnijam, sūtot pieteikumu elektroniski

lasīt vairāk
Esi sveicināts Salaspils novada jauniešu lapā!

Pašvaldības, īstenojot savas funkcijas, veic darbu ar jaunatni, ievērojot jaunatnes politikas pamatprincipus un valsts jaunatnes politikas attīstības plānošanas dokumentus. Pašvaldību jaunatnes lietu speciālists veic darbu ar jaunatni, sadarbojoties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām pusēm, izstrādā priekšlikumus jaunatnes politikas pilnveidei, īsteno un koordinē informatīvus un izglītojošus pasākumus, projektus un programmas jaunatnes politikas jomā un citus pasākumus, kas sekmē jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanos. 2015.gada 14.oktobrī Domes sēdē tika apstiprināts darba ar jaunatni Salaspils novadā attīstības plānošanas dokuments “Salaspils novada jaunatnes politikas attīstības programmas 2015. – 2018.gadam”, kurā tika izvirzītas sekojošas prioritātes: Jauniešu līdzdalība Jauniešu informētība Jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas Jauniešu nodarbinātība un uzņēmējdarbības veicināšana  Ikvienam Salaspils jaunietim ir iespēja brīvi izmantot Salaspils jauniešiem paredzēto telpu-resursu punktu Salaspils k/n “Rīgava”. Tā ir laba vieta formālu vai neformālu jauniešu pasākumu rīkošanai, kā arī vienkārši laika pavadīšanai draugu lokā. Tajā ir pieejams wi-fi, video kamera, projektors, dators, ekrāns, flip-chart tāfele u.c. aprīkojums. Iepazīsties ar Jauniešu telpas-resursa punkta nolikumu un iekšējās kārtības noteikumiem šeit. Jaunieti! Pat ja šobrīd Tev vēl nav plānu, kā šo telpu izmantot, tomēr, ja kādreiz idejas rodas, neaizmirsti par to! Tā kā telpa ik nedēļu tiek izmantota, nereti dažādos laikos, vispirms par tās izmantošanu jāsazinās ar jaunatnes lietu speciālisti Evu Agafonovu (e pasts: 

lasīt vairāk
Salaspils novada gada jaunietis 2013

Lai veicinātu Salaspils novada jauniešu iniciatīvas, iesaistīšanos neformālās izglītības aktivitātēs, brīvprātīgajā darbā, starptautiskos projektos un programmās, līdz ar ko motivētu jauniešu aktīvu līdzdalību sabiedriskajā dzīvē novadā, Salaspils novada dome izsludina konkursu „Salaspils novada gada jaunietis 2013”, kurā varēs piedalīties ikviens Salaspils novadā deklarēts  jaunietis vecumā no13 – 25 gadiem. Ņemot vērā Salaspils jauniešu viedokli, un iepazīstoties ar vairāku Latvijas pašvaldību darbu, kurās jaunatnes politika tiek veiksmīgi īstenota, esam pārņēmuši šāda veida labās prakses piemēru uz Salaspili. Rīkojot  konkursu „Salaspils novada gada jaunietis 2013”, vēlamies uzsvērt un publiski novērtēt jauniešu neformālās izglītības ceļā iegūtās kompetences, dalību starptautiskos projektos, programmās un brīvprātīgajā darbā, pasniedzot balvu un atzinības apliecinājumu. Eiropas Savienības jaunatnes politikas dokumentos teikts, ka Eiropas jauniešiem jābūt gataviem izmantot pieejamās iespējas, piemēram, līdzdalību sabiedrībā un politikā, brīvprātīgo darbu, radošumu, uzņēmējdarbību, sportu un iesaistīšanos pasaules mēroga jautājumos, un ka jaunieši nav apgrūtinoša atbildība, bet gan būtisks resurss sabiedrībā, kuru var iesaistīt augstāku sociālu mērķu sasniegšanā. Eiropas un nacionālās prioritātes jaunatnes jomā ir ciešā saistībā, un attiecas uz katru pašvaldību, tai skaitā Salaspils novada pašvaldību. Konkursa „Salaspils novada gada jaunietis 2013” nolikums Konkursa pieteikumu veidlapa

lasīt vairāk
Aicina iedzīvotājus ziņot par vēlēšanu norises pārkāpumiem

Pārsūtām zināšanai Valsts policijas un Drošības policijas kontaktinformāciju, kur jāvēršas vēlētājiem, kuru rīcībā ir ziņas par iespējamiem balsu pirkšanas mēģinājumiem:- Valsts policijas tālrunis 110- Drošības policijas tālrunis 67208964, informāciju var sūtīt arī uz e-pastu:

lasīt vairāk
Par transporta nodrošināšanu Saulkalnes iedzīvotājiem pašvaldību vēlēšanu dienā

Lai nodrošinātu Salaspils novada Saulkalnes iedzīvotājiem iespēju nobalsot pašvaldību vēlēšanās 2013.gada 01.jūnijā, Komunālais dienests organizē transportu  no Saulkalnes uz k/n „Rīgava”. Reisi tiek organizēti šādos laikos: 8.00- Saulkalne- k/n „Rīgava”; 9.30- k/n „Rīgava”- Saulkalne; 10.00- Saulkalne- k/n „Rīgava”; 11.30- k/n „Rīgava”- Saulkalne; 14.00- Saulkalne- k/n „Rīgava”; 15.30- k/n „Rīgava”- Saulkalne. 

lasīt vairāk
Uzņem viesskolēnu savā ģimenē – iegūsti jaunu draugu un neaizmirstamus piedzīvojumus!

Aicinājums palīdzēt atrast ģimenes, kuras vēlas gūt brīvprātīgā pieredzi, kļūstot par viesģimeni apmaiņas programmas dalībniekiem, kuri Latvijā viesosies nepilnu gadu un mācīsies vietējās skolās. Mani sauc Ilze Liepiņa, un es pārstāvu bezpeļņas nevalstisku, starptautisku brīvprātīgo organizāciju AFS Latvija, kas nodrošina starpkultūru mācīšanās iespējas, lai palīdzētu cilvēkiem attīstīt zināšanas, iemaņas un sapratni, kas nepieciešams, lai radītu taisnīgāku un mierpilnāku pasauli (Par AFS http://www.afs.lv/about-afs/). Aicinu izplatīt šo informāciju: Piesakies kļūt par viesģimeni kādam viesskolēnam no Austrālijas, Brazīlijas, Beļģijas, Itālijas, Čīles, Kostarikas, Ungārijas, Taizemes, Turcijas, Vācijas vai Venecuēlas! Kas nepieciešams no viesģimenes? Vēlme visai ģimenei gūt šo pieredzi; Brīva gultasvieta; Nodrošināt skolēnu ar ēdināšanu; Uzņemt kā savu ģimenes locekli; Būt spējīgiem pieņemt citādo. Ko tālāk? 1.Piesaki savas ģimenes dalību, aizpildot pieteikuma formu sadaļā „Piesakies tagad!” vai zvanot / rakstot AFS!2.Meklē iebraucošo viesskolēnu sarakstu šeit http://www.afs.lv/klusti-par-viesgimeni/viesskolenu-profili/2012-2013-macibu-gads/3.Noskaties video (http://www.afs.lv/klusti-par-viesgimeni/) par citu ģimeņu pieredzi viesskolēna uzņemšanā Viesskolēni ierodas 2013.g.23.augustā un dodas prom 2014.g. 28.jūnijā. Dalībnieku vecums: 15-18 gadi. Viesģimeņu pieteikumus gaidīsim līdz jūlija sākumam. Ko no tā iegūst Latvijas sabiedrība? AFS Latvija mērķi un darbības joma: starpkultūru izglītības un starpkultūru sakaru ar skolēnu, studentu, dažādu profesiju pārstāvju un ģimeņu apmaiņas programmu palīdzības visā pasaulē veicināšana, prasmju uz zināšanu, kas nepieciešamas dažādu pasaules kultūru pieaugošo savstarpējo sakaru attīstībai, sniegšana biedrības biedriem, skolēniem, studentiem, ģimenēm, izglītības darbiniekiem un citām ieinteresētām personām, brīvprātīgo darba veicināšana, piesaistot arvien vairāk  jauniešu, labdarības veicināšana, tolerances veicināšana, izpratnes par dažādām kultūrām veicināšana, valodu apgūšanas stimulēšana. Kopš 1990.gada AFS Latvija nosūtījusi vairāk kā 500 un uzņēmusi vairāk kā 700 dalībnieku starptautiskās apmaiņas programmās, iesaistot ap 100 skolām visā Latvijā. AFS Latvija darbību Latvijā iniciējusi un atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, par organizācijas patronesi kļuvusi valsts eksprezidente Vaira Vīķe Freiberga. Kopš 2009.gada 26.novembra Finanšu ministrija organizācijai piešķīrusi sabiedriskā labuma statusu. Neskaidrību un jautājumu gadījumā aicinu sazināties ar mani zvanot vai rakstot e-pastu. Paldies jau iepriekš par atsaucību. Ar cieņu,Ilze LiepiņaUzņemšanas koordinatore \n Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

lasīt vairāk
Šodien sākas pašvaldību vēlēšanas

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā, 1.jūnijā, būs no pulksten 7.00 līdz 22.00. Vēlētāji, kuri vēlēšanu dienā nevarēs nobalsot, var izmantot iespēju nobalsot iepriekš. Iepriekšējā balsošana notiks trīs dienas pirms vēlēšanu dienas: - trešdien, 29.maijā: no plkst. 17.00 – 20.00; - ceturtdien, 30.maijā: no plkst. 9.00 – 12.00; - piektdien, 31.maijā: no plkst. 10.00 – 16.00. Balsot jādodas uz vēlēšanu iecirkni, kura sarakstā vēlētājs iekļauts. Salaspilī darbosies šādi vēlēšanu iecirkņi: Iecirknis Nr. 765 (k/n „ Enerģētiķis”), tālr. 67940578; Iecirknis Nr. 766 (Bioloģijas institūts), tālr. 67945430; Iecirknis Nr. 767 (k/n Rīgava”), tālr. 67941163. Pašvaldību vēlēšanās tiks organizēta arī balsošana atrašanās vietā tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī. Šo iespēju vēlētāji var izmantot, ja vēlēšanu dienā atradīsies sava vēlēšanu iecirkņa teritorijā.  Lai pieteiktu balsošanu atrašanās vietā, no 27.maija līdz 1.jūnija plkst.12.00 jāiesniedz iesniegums vēlēšanu iecirknī, kurā vēlētājs reģistrēts. Pieteikt balsošanu vēlētāja dzīvesvietā var jebkura vēlētāja uzticības persona. Piedaloties pašvaldību vēlēšanās, vēlēšanu iecirknī jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments - pase vai personas apliecība (eID karte). Vēlams līdzi paņemt arī vēstuli no PMLP, kurā minēts vēlētāja numurs sarakstā un iecirknis. Uzmanību! Izdarot atzīmes vēlēšanu zīmē, ievērojiet: Atzīme “+” nav: V, smaidiņš, vārdi utt. Atzīme “+” var būt: dažādi sagriezts “+”, piemēram, “x”, ja komisija balsojot ir pieņēmusi lēmumu šādas atzīmes līdzskaitīt. „Mīnuss” nav svītrojums. Vēlēšanu zīme ar nepareizi izdarītu atzīmi tiks uzskatīta par nederīgu. Ja aploksnē būs ievietotas vairākas vēlēšanu zīmes, tās visas tiks uzskatītas par nederīgām.  

lasīt vairāk
Notikušas ekspedīcijas prasmju apmācības Salaspils jauniešiem

24. – 25.maijā Salaspils novada dome rīkoja „Outdoor” jeb āra dzīves prasmju apmācības jauniešiem. Iespēju piedalīties apmācībās izmantoja kopumā 15 jaunieši no Salaspils 1.vidusskolas, Salaspils 2.vidusskolas, kā arī jauniešu organizācijas „ZIBSNIS” pārstāvji. Apmācību pirmajā dienā jaunieši klausījās pirmās palīdzības teoriju pieredzējušās lektores Lindas Ostrovskas vadībā, savukārt, ar ekspedīcijas, orientēšanās un āra izdzīvošanas prasmēm dalījās skauts Jānis Iklāvs, kurš uzkrājis pieredzi, darbojoties skautu kustībā. Otrajā dienā jaunieši pirmās palīdzības teorētiskās zināšanas varēja izmantot praksē - tika izspēlēta simulācijas spēle ar cietušajiem, kuri imitēja nelaimes gadījumu. Kā atzina pirmās palīdzības lektore Linda Ostrovska, tad jaunieši ar uzdevumu veiksmīgi tika galā. Daugavas muzeja teritorijā notika „team building” jeb komandas saliedēšanas aktivitātes. Tās vadīja pieredzējusī komandas saliedēšanās trenere Iveta Zelča ar palīgu Andri. Jaunieši pildīja dažādus uzdevumus, kas attīsta dažādu grupas darbā  nepieciešamo prasmju efektivitāti. Izvērtējot pasākumu, jaunieši dalījās ar iegūto – jaunas zināšanas un prasmes, kas var noderēt dažādās dzīves situācijās, vērtīgi pavadīts brīvais laiks, tuvāk iepazīti citi jaunieši. Paldies par sadarbību Salaspils 1.vidusskolai un Daugavas muzejam! Salaspils novada domes Jaunatnes lietu un mūžizglītības speciālisteEVA SOLOVJOVA

lasīt vairāk
"Zibšņa" Jaunieši sūta sveicienu visiem "koku" dienas dalībniekiem!

Zinātnes nedēļas ietvaros Botāniskajā dārzā pulcējās paši aktīvākie, draudzīgākie un azartiskākie no tim, kuru uzvārdā ir koks: Lai Jums laime,Lai Jums prieks,„Botāniskais”, lai uzzied! Brīnišķīgi!Omulīgi!Tīri!Ātri!Nepārspējami!Ilgtspējīgi!Smaržīgi!Kokaini!Alternatīvi!Iedvesmojoši!Skaisti! Draudzīgi!Ārstējoši!Relaksējoši!Ziedoši!Saulaini! Lai Jums vienmēr labi klājas,Salaspils ir koku mājas! Jauki pavadījām laiku!Uzzinājām, cik tā zeme skaista!Vai es dzirdu pareizi?Tu man jautā:„Kas tad bija?”„Kocienieki” satikās,Gardām mutēm pieēdās,Atjautību trenēja,Skrēja cauri alejām.NBD es vēlu ziedēt.Ticu, ka tas tikai mūsu spēkos,Ja vien zinātnei arvien būs titulvieta. Es pavisam skaidri zinuNākamajā gadā,Kur lai 28.aprīli „svinu”.Jācer tik, ka jauniešiArī šoreiz gaidīs Salaspilī. Svētdiena ir smaga diena,Bet, ja Tevi „putni” filmē?Ja Tev pakaļ dzenas gulbji!Tad ir skaidrs vien tas, ka S-pilīZinātne jau atkal stilā.Lieli malači te dzīvo!Ceram, ka reiz arī šitoAlkšņu, Bērziņu un IevuAtvases še svinēs „kocienieku” svētkus. Todien pozējām pie kokiem,Orientējamies ar jokiem!Liels paldies jums, Salaspils!Gaidiet magnolijas ziedam,Tā tik turpiniet uz priekšu,Pateicoties Jūsu dzīvespriekam,Mūsu dārzā mūžam mājo pavasara gars. Paplašināt teritorijas vismaz līdz 130,Ievest jaunas augu sugas Salaspilī,Audzināt, lūk, tādu jauno paaudzi!

lasīt vairāk

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis

Arhīvs